اطلاعاتی از شخصیت‌های بازی جدید Mortal Kombat لو رفت!

و باز هم MK 11

شخصیت‌های بازی جدید Mortal Kombat

طی جدیدترین اطلاعات لو رفته از شخصیت‌های بازی جدید Mortal Kombat ظاهرا قرار است تا شاهد عرضه مجدد عنوان MK 12، با شخصیت‌هایی از MK X و MK 9 باشیم!

یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای کل تاریخ دنیای بازی که کاربران قدیمی و جدید هم به خوبی با نام آن آشنایی دارند، سری Mortal Kombat است‌. در این مجموعه، داستانی از مبارزان چند قلمرو مختلف روایت می‌شود که یکی از آن‌ها، برای تسخیر زمین به شدت مشتاق بوده و مسابقاتی را به نام مورتال کامبت برگزار می‌کند که اگر جنگویان هر قلمرو در آن شکست بخورند، باید آماده فتح شدن توسط مهاجمان باشند!

همین داستان و روایت به نسبت ساده، با شخصیت‌پردازی مناسب و معرفی جنگویانی افسانه‌ای به شدت توانست در سا‌ل‌هاس دهه ۹۰ معروف شود و حتی دو فیلم سینمایی اقتباسی از آن، در همان دوره ساخته شد. با این حال، پایان کار مورتال کامبت با یک دهه و دو دهه اتفاق نیوفتاد و تا به امروز ادامه داشته است. با بازی جذابی مانند MK 11 و همچنین فیلم اقتباسی Mortal Kombat 2021، قاعدتا سازندگان سعی می‌کنند تا همچنان روایت‌های مختلف کاراکترهای دوست داشتنی این فرنچایز را در طول تاریخ حفظ کنند.

با این وجود، می‌دانیم که هم‌اکنون دو سال حمایت از آخرین بازی عرضه شده در این سری به پایان رسیده و بسیاری از افراد هم انتظار ساخت عنوان جدید را طی سال جاری یا آینده ندارند؛ چراکه طبق روال یک دهه گذشته استودیو ندررلم (NetherRealm)، بعد از هر مورتال کامبت، نوبت به ساخت یک عنوان از سری Injustice خواهد بود. این در حالی است که شایعه‌ها و گزارش‌های اخیر از روند کار این استودیو، موضوعی به نسبت خلاف این ایده را روایت می‌کند!

بازی جدید Mortal Kombat یا عرضه مجدد همان عنوان قبلی؟

حدود چند ماه پیش، یکی از منابع مورد اعتماد که همیشه اطلاعات فراوانی را از بازی‌های سری Mortal Kombat لو داده بود، اعلام کرد که عنوان بعدی این فرنچایز، برخلاف گذشته زودتر از Injustice 3 عرضه خواهد شد. فروش بی‌نظیر MK 11 و از طرفی استقبال بی‌سابقه کاربران از داستان و گیم پلی تازه، می‌تواند دلیل خوبی برای این موضوع باشد. همچنین اینکه هنوز کمپانی برادران وارنر ظاهرا برای بازی بعدی سری Injustice تصمیم قطعی نگرفته است. با این وجود، به جای اینکه طرفداران در بازی بعدی Mortal Kombat شاهد یک عنوان جدید باشند، ظاهرا همان نسخه قبلی با قالبی جدید عرضه خواهد شد!

طبق آخرین گزارش‌های رسیده از روند ساخت بازی جدید Mortal Kombat که ظاهرا هم MK 12 نیست، به نظر می‌رسد که استودیو ندررلم اعضای قدیمی که روی MK 11 کار کرده بودند را نگه داشته تا روی پروژه بعدی کار کنند. این پروژه که به نحوی معرفی نسخه نسل نهمی همان بازی Mortal Kombat 11 خواهد بود، شخصیت‌هایی از MK X و MK 9 را یکبار دیگر معرفی کرده و در این عنوان نه‌چندان جدید قرار می‌دهد. طبق گفته کاربران، این روند قرار بوده تا در قالب Kombat Pack 3 به بازی اضافه شود، اما برنامه سازندگان با عرضه کنسول‌های نسل نهمی تغییر کرده و تصمیم گرفته‌اند تا این کار را با یک نسخه ریمستر شده انجام دهند.

بدین ترتیب، شخصیت‌هایی مانند تاکدا (Takeda)، هر سه کاراکتر ترایبورگ (Triborg)، هارلی کوئین (Harley Queen) و ارمک (Ermac) به Mortal Kombat 11 جدید اضافه خواهند شد. درباره جزئیات داستانی بیشتر هنوز هیچ موردی مشاهده نشده، اما طبق شایعات این بازی جدید یا شاید هم آپدیت متفاوت برای معرفی در تاریخ ۱۸ آذر (۹ دسامبر) برنامه‌ریزی شده است.

به هر حال پس از سه بار معرفی شدن یک بازی مانند GTA V، شاید دیگر حتی عجیب هم نباشد که ببینیم یک عنوان پرفروش دیگر مانند MK 11 هم دوباره عرضه شود. اما نظر شما درباره این موضوع چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا