شرکت نیولاین سینما به تولید فیلم‌های جدید ارباب حلقه‌ها چراغ سبز داد

ارمغان تالکین برای سینما

فیلم‌های جدید ارباب حلقه‌ها

علاقه‌مندان به سه‌گانه پیتر جکسون (Peter Jackson)، حالا می‌توانند منتظر فیلم‌های جدید ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) باشند که قرار است حماسه دیگری را روی پرده‌های سینما خلق کنند.

این فیلم‌ها در همان استودیویی ساخته خواهند شد که سه‌گانه اصلی را تولید کرد. سه‌گانه ارباب حلقه‌ها، اثر پیتر جکسون، از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ پخش شدند و مجموعا فروشی نزدیک به سه میلیارد دلار در سراسر جهان داشتند. موفقیت ارباب حلقه‌ها موجب شد که چند سال بعد، سه‌گانه دیگری هم به کارگردانی پیتر جکسون ساخته شود که هابیت (Hobbit) نام داشت. آخرین حضور این فرانچایز، به سریال پرمخاطب پرایم ویدیو (Prime Video) یعنی ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت (The Lord of the Rings: The Rings of Power) مربوط می‌شود. این سریال در آگوست ۲۰۲۲ پخش شد و موفقیت دیگری را رقم زد.

فیلم‌های جدید ارباب حلقه‌ها تحث قراردادی چند ساله، تولید خواهند شد که شرکت نیولاین سینما (New Line Cinema) سردمدار آن است. این فیلم‌ها در ادامه مجموعه‌های قبلی خواهند بود. با این تفاوت که پروژه‌های جدید، نه بر اساس رمان اصلی تالکین (Tolkien) بلکه این‌بار با اقتباس از کتاب سیلماریلیون (Silmarillion) تولید می‌شوند.

پرسه در یک جهان بی‌انتها

فیلم‌های جدید ارباب حلقه‌ها

نیولاین سینما، اعلام نکرده است که داستان دقیق این فیلم‌ها چیست و چه شخصیت‌هایی در آن‌ها حضور دارند. با وجود این، داستان ارباب حلقه‌ها پر از مکان‌ها و شخصیت‌های متعدد است که بسیاری‌شان، هنوز وارد پرده سینما نشده‌اند. بنابراین لازم نیست که فیلم‌های جدید، حتما بر شخصیت‌های نمادینی مانند فرودو، آراگورن، گندالف یا لگولاس تمرکز کنند. آن‌ها می‌توانند توجه خود را بر شخصیت‌های جانبی مانند الروند یا ائووین، معطوف کنند.

فیلم‌های جدید ارباب حلقه‌ها همچنین می‌تواند شخصیت‌هایی از کتاب‌ها را به نمایش بگذارند که در فیلم‌های اصلی، حضور نداشتند. بهترین نمونه، شخصیت مشهور تام بامبادیل (Tom Bombadil) است که یکی از قدرتمندترین شخصیت‌ها در دنیای ارباب حلقه‌ها محسوب می‌شود. حضور او در یک فیلم سینمایی، احتمالا طرفداران را به وجد خواهد آورد.

بازگشت به دنیای خیال‌انگیز تالکین، خبر خوشحال‌کننده‌ای برای طرفداران سینما و دوستداران فانتزی است. ولی آیا این فیلم‌ها می‌توانند مثل سه‌گانه اصلی در کسب رضایت همگانی، موفق شوند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا