تصویر تازه‌ای از محصول مشترک جدید پیکسار و دیزنی، لوکا، منتشر شد!

تماشای تصویر جدید یکی از مورد انتظارترین انیمیشن‌های سال، در ادامه‌ی مطلب

انیمیشن لوکا

در حالی که هنوز میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از تماشای انیمیشن روح یا همان Soul لذت می‌برند، ساعاتی پیش تصویر جدیدی از محصول جدید پیکسار و دیزنی، یعنی انیمیشن لوکا منتشر شد.

طی دو سه دهه‌ی اخیر، عناوینی که به واسطه‌ی همکاری بین پیکسار و دیزنی به مرحله‌ی تولید رسیده بودند، توانستند موفقیت‌های بسیاری را کسب کنند. آخرین آن‌ها هم انیمیشن Soul بود که در آخرین هفته از سال ۲۰۲۰ میلادی در ایالات متحده‌ی آمریکا به انتشار رسید.

هر چند که به واسطه‌ی فاصله‌گذاری اجتماعی و تعطیلات ناشی از همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ (یا همان کرونا) روح نتوانست عملکرد موفقی در باکس‌آفیس داشته باشد، اما استقبال از این محصول در سرویس استریم دیزنی‌پلاس جالب توجه بوده است. از طرفی دیگر، بیشتر منتقدان نمرات عالی را به این اثر اهدا کردند و خیلی‌ها هم آن را جدی‌ترین کاندید دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین انیمیشن سال می‌دانند. شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از این اثر،‌ نقد انیمیشن Soul را در وب سایت سرگرمی مطالعه کنید.

در ادامه‌ی کسب همین موفقیت‌ها، ساعاتی پیش مجله‌ی معروف امپایر اولین تصویر از محصول جدید و مشترک پیکسار و دیزنی را به انتشار رساند. این انیمیشن لوکا (Luca) نام دارد. بر اساس Enrico Casarosa کارگردان این اثر، لوکا از وقایع مهم زندگی او در دوره طفولیتش در شهر جنوا الهام گرفته و با بسیاری از عناصر آثار هایائو میازاکی نیز تلفیق شده است.

انیمیشن Luca ماجرای دو پسربچه را روایت می‌کند که رفاقت عمیقی با همدیگر دارند و سعی می‌کنند تا بتوانند به انسان‌های کامل و بالغی تبدیل شوند؛ چرا که آن‌ها در اصل انسان نیستند و یکی از موجودات رازآلود دریایی به حساب می‌آیند که سعی دارند در کنار انسان‌ها، به عنوان انسان‌هایی بالغ زندگی کنند.

کاساروسا در رابطه با پلات اصلی داستان این فیلم می‌گوید:

من در جنوا (یکی از شهرهای ایتالیا) بزرگ شده‌ام و تا جایی که یادم می‌آید بیشتر اوقاتم در تعطیلات تابستانی را در ساحل سپری می‌کردم. من بهترین دوستم را در ۱۱ سالگی در همان جا پیدا کردم اما چون او زندگی متفاوتی داشت، به شدت خجالت می‌کشیدم. همین موضوع برای من انگیزه‌ای شد تا فیلمی را توسعه دهم که به رشد رابطه‌ی دوستی میان بچه‌ها کمک کند.

همان طور که پیش از این هم اشاره شد، کاساروسا مدعی شد که از اتفاقات زندگی شخصی‌اش در روند انیمیشن لوکا الهام گرفته است و سعی دارد تا با استفاده از این عناصر، داستان این فیلم را به واقعیت نزدیک‌تر سازد.

هنوز هیچ اطلاعات دیگری از انیمیشن Luca در دسترس نیست اما با توجه به توییت آخر کاساروسا، انتظار می‌رود تا چند هفته‌ی آتی شاهد رونمایی از اولین تریلر و همچنین صداپیشه‌های این انیمیشن مورد انتظار باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا