#مهسا_امینی

پوستر جدید سریال Hawkeye سه شخصیت اصلی آن را نشان می‌دهد

کلینت، کیت، سگ!

پوستر جدید سریال Hawkeye

طی جدیدترین پست منتشر شده از استودیو مارول در فضای مجازی، به نظر می‌رسد که از پوستر جدید سریال Hawkeye به تازگی رونمایی شده و در آن می‌توان سه شخصیت اصلی داستان را که یکی از آن‌ها لاکی (Lucky) سگ است را مشاهده کرد!

سریال‌های دنیای سینمایی مارول با آنچه که در دیگر مجموعه‌های تلویزیونی سبک ابرقهرمانی می‌بینید یا دیده‌اید، بسیار متفاوت هستند؛ چراکه اتفاقات این آثار کاملا با فیلم‌های دنیای MCU در ارتباط بوده و حتی به مسیر کلی آن جهت می‌دهند! برای مثال اتفاقی که در سریال لوکی (Loki) افتاد، به کلی این جهان سینمایی را دستخوش تغییراتی کرده، طوری که حال پای مولتی‌ورس در میان آمده و توافقات جدید بین سونی و استویدو مارول نیز طبق آن شکل گرفته است.

با این وجود هرقدر که سریال‌هایی مانند Loki و WandaVision به بُعدهای دیگر جهان و جادو مرتبط بود، در The Falcon And The Winter Soldier بخش واقع‌گرایانه‌تری از زندگی ابرقهرمانان و زندگی آن‌ها را دیدیم؛ موردی که حال در سریال Hawkeye دوباره تکرار خواهد شد. در این سریال سبک کار درست به مانند روایت داستان سم ویلسون (Sam Wilson) و باکی (Bucky) است، اما اینبار به جای اینکه شخصیت اصلی سعی کند تا به قهرمانی تازه و بهتر تبدیل شود، در واقع کسی را آموزش می‌دهد تا به این حد برسد!

کیت بیشاپ (Kate Bishop) نام شخصیتی است که در سریال Hawkeye بالاخره معرفی شده و درست به مانند کلینت بارتون، می‌تواند با کمان به دقت تیر بزند و از آن حرفه‌ای استفاده کند. او در یکی از تریلرها می‌گوید که قصد دارد تا به یک اونجر (Avenger) تبدیل شود، اما موضوع این است که برای تبدیل شدن به یک انتقام‌جو، باید شرایطی را طی کرد. البته این اولین بار نیست که کلینت کسی را به انتقام‌جو تبدیل می‌کند، بلکه پیش‌تر در فیلم Avengers: Age of Ultron نیز او واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) را نصیحت کرد تا بتواند روی پای خودش بایستد. حال نیز گیر کیت بیشاپ افتاده که وسط درگیری بین کلینت و افرادی که مدت‌ها پیش رئیس‌های آن‌ها را به سرزمین فنا فرستاده بود، قصد همکاری با او را دارد.

پوستر جدید سریال Hawkeye

در این پوستر جدید، می‌توانید کلینت و بیشاپ را ببینید، اما در کنار آن‌ها یک کاراکتر دیگر هم وجود دارد؛ لاکی، سگ پیتزایی! این سگ اولین بار در سال ۲۰۱۲ در یکی از کمیک‌های مارول نشان داده شد، آن هم درست زمانی که کلینت او را نجات داد و اسمش را لاکی (به معنای خوش‌شانس) گذاشت. اما اسم واقعی این سگ ارو (Arrow) به معنی پیکان یا همان تیر است و در یکی از کمیک‌هایی که از زاویه دید او دنبال می‌شود، متوجه شدیم که لاکی خودش را سگ پیتزایی (پیتزا دوست) صدا می‌زند؛ چراکه او هم مثل خیلی از افراد پیتزا دوست دارد!

این در حالی است که ما این سگ را فعلا در نقشی ساده در یکی از تریلرها دیده‌ایم و معلوم نیست که تا چه حد حضور او می‌تواند تعیین‌کننده باشد. با این وجود، هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld) بازیگر نقش کیت بیشاپ اخیرا درباره حضور در این سریال و تجربه بازیگری در آن مصاحبه داشته در این رابطه، خواندن کمیک‌های مارول را با شعرهای امیلی دیکینسون (Emily Dickinson) مقایسه کرده و اظهار کرده که بسیار شبیه هستند! لازم به ذکر است که او نقش این شاعر بزرگ را در سریالی با همین نام (Dickinson) بازی کرده که از شبکه استریم اپل تی وی پلاس هم پخش می‌شود.

کتاب‌های کمیک چیزی شبیه به شعرهای امیلی دیکینسون هستند؛ طوری که در یک جهان بی‌انتها، اطلاعاتی فراوان را نشان می‌دهند. من همیشه کمیک دوست داشته‌ام و خیلی از طراحی (آن‌ها) خوشم می‌آید. در نتیجه من بیشتر به خاطر تصاویر به سمت کمیک بوک‌ها می‌رفتم و از خواندن آن‌ها لذت می‌برم. حال نیز درباره کیت بیشاپ، شخصیتی که در این سریال نشان می‌دهیم، کتاب‌هایی را خوانده‌ام تا با ویژگی‌های او بیشتر آشنا شوم.

در حال حاضر جزئیات داستانی بیشتری از این سریال در دسترس نیست، اما حداقل می‌دانیم که یلینا بلوا (Yelena Belova) با بازی فلورانس پیو (Florance Pugh) بعد از اتفاقات فیلم Black Widow حال در این اثر نیز ظاهر خواهد شد تا شاید کلینت بارتون را نابود کند! یا شاید هم سر عقل آمده و بپذیرد که معنی و مفهوم فداکاری چیست!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا