#مهسا_امینی

بازی‌های رایگان ماه نوامبر ایکس‌باکس لایو گلد مشخص شدند

عناوینی که چندان تعریفی ندارند!

بازی‌های رایگان ماه نوامبر ایکس باکس لایو گلد بازی Moving Out

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش از فهرست اسامی بازی‌های رایگان ماه نوامبر ۲۰۲۱ ایکس باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی همچون Moving Out و Kingdom Two Crowns برای کنسول‌های قدیم و جدید ایکس‌باکس می‌شود.

تنها یک روز به اتمام ماه اکتبر باقی مانده و طبق روال همیشه، شرکت نامدار مایکروسافت در واپسین روزهای ماه، لیست بازی‌های رایگان ماه نوامبر سرویس ایکس‌باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که بدون شک تجربه‌ی رایگان آن‌ها خالی از لطف نیست و شما را برای مدت‌ها به خود سرگرم می‌کنند.

اولین بازی رایگان این ماه سرویس ایکس باکس لایو گلد، Moving Out نام دارد. این عنوان برای نخستین بار در بهار سال گذشته میلادی توسط استودیوی اس‌ام‌جی و شرکت تیم ۱۷ راهی پلتفرم‌های هدف شده است. بازی در واقع ترکیبی از سبک اکشن و معمایی است که ساختار کلی گیم‌پلی خود را از بازی محبوب و سرگرم‌کننده Overcooked قرض گرفته است. در این عنوان شما وظیفه دارید که اسباب اثاثیه منازل کوچک و بزرگ را در کمترین زمان جابه‌جا کرده و به مقصد بعدی انتقال دهید.

با استناد بر پیام مایکروسافت، این عنوان از روز دهم آبان ماه الی نهم آذر ماه سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱ تا ۳۰ اکتبر) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. با توجه به قابلیت ئشتیبانی از نسل قبل، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی بازی روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه نوامبر تا اواسط ماه دسامبر بازی Kingdom Two Crowns را برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان با همکاری چند استودیوی مختلف به خصوص راو فری ساخته شده و در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی به دست بازیکنان رسیده است. داستان بازی درباره پادشاهی است که قلمرو او بعد از یک جنگ تمام عیار تا حدودی نابود شده و حال باید با مدیریت و سیاست‌های درست خود، کشور را بازسازی کند.

طبق روال همیشه، پشتیبانی شرکت مایکروسافت از کنسول‌های نسل‌های قبلی خود همچنان ادامه دارد و ردموندی‌ها این بار هم دو بازی مختلف را به کاربران قدیمی ایکس‌باکس تقدیم می‌کنند. اولین بازی در نظر گرفته شده، Rocket Knight نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه شد. این بازی از روز دهم تا بیست و چهارم آبان ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم نوامبر) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود. دیگر بازی رایگان این پلتفرم، Lego Batman 2 DC Super Heroes است که گفته شده از ۲۴ آبان الی ۹ آذر ماه (۱۶ تا ۳۱ نوامبر) در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بازی‌های رایگان ماه نوامبر ایکس باکس لایو گلد

لازم به ذکر است که هر دو بازی نسل هفتم روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه نوامبر ایکس باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد شامل بازی‌های جدیدی نمی‌شود، اما ارزش بازی‌های آن تقریبا برابر با ۸۰ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی‌های رایگان ماه نوامبر ۲۰۲۱ سرویس ایکس باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک از عناوین را مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • Moving Out – از ۱۰ آبان الی ۹ آذر (۱ تا ۳۰ نوامبر)
  • Kingdom Two Crowns – از ۲۵ آبان الی ۲۴ آذر (۱۶ نوامبر تا ۱۵ دسامبر)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Rocket Knight – از ۱۰ الی ۲۴ آبان (۱ تا ۱۵ نوامبر)
  • Lego Batman 2 DC Super Heroes – از ۲۵ آبان الی ۹ آذر (۱۶ تا ۳۰ نوامبر)

جدا از عناوین فوق، بد نیست یادآوری کنم که فرصت دریافت تعدادی از بازی‌های رایگان ماه اکتبر سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی Aaero برای ایکس‌باکس سری ایکس ایکس، سری اس و ایکس‌باکس وان و Resident Evil Code: Veronica X برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا روز نهم آبان ماه (مصادف با سی و یکم ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی) به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز بیست و چهارم آبان ماه فرصت دارید که به طور رایگان صاحب بازی Hover شوید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا