#مهسا_امینی

بازی‌های رایگان ماه دسامبر ایکس باکس لایو گلد مشخص شدند

به تجربه Tropico 5 بپردازید

بازی‌های رایگان ماه دسامبر ایکس باکس بازی The Escapists 2

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش از فهرست اسامی بازی‌های رایگان ماه دسامبر ایکس باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی همچون The Escapists 2 و Tropico 5 برای کنسول‌های قدیم و جدید ایکس‌باکس می‌شود.

چیزی در حدود یک هفته به اتمام ماه نوامبر باقی مانده و طبق روال همیشه، شرکت نامدار مایکروسافت در واپسین روزهای ماه، لیست بازی‌های رایگان ماه دسامبر سرویس ایکس باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که بدون شک تجربه‌ی رایگان آن‌ها خالی از لطف نیست و شما را برای مدت‌ها به خود سرگرم می‌کنند.

اولین بازی رایگان این ماه سرویس ایکس باکس لایو گلد، The Escapists 2 نام دارد. این عنوان برای نخستین بار در تابستان سال ۲۰۱۷ میلادی توسط استودیوی مالدی توف و شرکت تیم ۱۷ راهی پلتفرم‌های هدف شده است. بازی در واقع یک اثر در سبک استراتژی با دید بالا به پایین است که در آن به عنوان یک زندانی باید با فریب ماموران و به دور از دوربین‌های امنیتی، از راه‌های مختلف فرار کنید. یکی از نکات قوت بازی، بخش دونفره و آنلاین آن است که می‌توانید به همراه یکی از دوستان خود به تجربه‌ی این اثر جذاب بپردازید.

با استناد بر پیام مایکروسافت، این عنوان از روز دهم آذر ماه الی دهم دی ماه سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱ تا ۳۱ دسامبر) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. با توجه به قابلیت پشتیبانی از نسل قبل، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی بازی روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه دسامبر تا اواسط ماه ژانویه سال آینده میلادی بازی Tropico 5 – Penultimate Edition را برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان که وظیفه‌ی ساخت آن برعهده همیمونت گیمز بوده، در سال ۲۰۱۶ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس از راه رسید. بازی یک اثر در سبک شهرسازی است که داستان آن در قرن نوزدم تا قرن بیست و یکم جریان دارد. شما باید یک شهر را از نقطه شروع تاسیس کنید و با مدیریت صحیح، آن را تا حد ممکن گسترش دهید. در این میان، چالش‌های زیادی پیش روی شماست که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جنگ‌های جهانی و جنگ سرد اشاره کرد.

طبق روال همیشه، پشتیبانی شرکت مایکروسافت از کنسول‌های نسل‌های قبلی خود همچنان ادامه دارد و ردموندی‌ها این بار هم دو بازی مختلف را به کاربران قدیمی ایکس‌باکس تقدیم می‌کنند. اولین بازی در نظر گرفته شده، Orcs Must Die نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی عرضه شد. این بازی از روز دهم تا بیست و چهارم آذر ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم دسامبر) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود. دیگر بازی رایگان این پلتفرم، Insanely Twisted Shadow Planet است که گفته شده از ۲۵ آذر الی ۱۰ دی ماه (۱۶ تا ۳۱ دسامبر) در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بازی‌های رایگان ماه دسامبر ایکس باکس لایو گلد

لازم به ذکر است که هر دو بازی نسل هفتم روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه نوامبر ایکس باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد شامل بازی‌های جدید و پرطرفداری نمی‌شود، اما ارزش عناوین آن تقریبا برابر با ۷۰ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی‌های رایگان ماه دسامبر ۲۰۲۱ سرویس ایکس باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک از عناوین را مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • The Escapists 2 – از ۱۰ آذر الی ۱۰ دی (۱ تا ۳۱ دسامبر)
  • Tropico 5 – Penultimate Edition – از ۲۵ آذر الی ۲۵ دی (۱۶ دسامبر ۲۰۲۱ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Orcs Must Die – از ۱۰ الی ۲۴ آذر (۱ تا ۱۵ دسامبر)
  • Insanely Twisted Shadow Planet – از ۲۵ آذر الی ۱۰ دی (۱۶ تا ۳۱ دسامبر)

جدا از عناوین فوق، بد نیست یادآوری کنم که فرصت دریافت تعدادی از بازی‌های رایگان ماه نوامبر سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی Moving Out برای ایکس‌باکس سری ایکس ایکس، سری اس و ایکس‌باکس وان و Lego Batman 2 DC Super Heroes برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا روز نهم آذر ماه (مصادف با سی‌ام ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی) به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز بیست و چهارم آذر ماه فرصت دارید که به طور رایگان صاحب بازی Kingdom Two Crowns شوید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا