جزئیات تازه‌ای از لوکیشن‌ها و داستان Resident Evil 8 لو رفت

بازگشت کریس ردفیلد

جزئیات تازه‌ای از لوکیشن‌ها و داستان Resident Evil 8 لو رفت سورنا رضایی ۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
داستان Resident Evil 8

اینطور که به نظر می‌رسد، گزارش‌های قدیمی صحیح بوده و طرفداران سری بازی‌های رزیدنت اویل باید خود را برای بازگشت کریس ردفیلد در Resident Evil 8 آماده کنند.

کپکام بنا به دلایلی تصمیم گرفت میزان درگیری‌های مسلحانه را در Resident Evil 5 و Resident Evil 6 بیشتر کرده و رزیدنت اویل را به سمت تبدیل شدن به یک فرنچایز اکشن سوق دهد اما بازخوردهای منفی طرفداران باعث تغییر در سیاست‌گذاری‌ها شد. این شرکت ژاپنی در سال ۲۰۱۷ میلادی جدیدترین نسخه‌ی جدیدی از این فرنچایز را تحت عنوان Resident Evil 7: Biohazard منتشر کرد که مورد استقبال منتقدان و مخاطبان قرار گرفت. علی‌رغم اینکه دوربین بازی تغییر کرده بود، تمرکز بیشتر روی القای حس ترس باعث شد چنین تغییری مورد سرزنش قرار نگیرد. طبق آمارهای رسمی، این بازی تا مه سال جاری میلادی بیش از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه فروش داشته است.

کپکام طی سال‌های اخیر روی بازسازی نسخه‌های قدیمی رزیدنت اویل تمرکز داشته و هیچ حرفی از نسخه‌ی جدید به میان نیاورده است. با این حال، هر از چند گاهی شاهد شایعه‌های مختلف با محوریت این بازی هستیم. با توجه به جدیدترین گزارشی که چندی پیش روی خروجی وب سایت Biohazard Cast قرار گرفت، آنتاگونیست اصلی Resident Evil 8 آلن آر نام دارد. او فردی مرموز بوده و داخل قلعه‌ای بالای یک تپه و در نزدیکی یک روستا زندگی می‌کند. آلن رهبر یا یکی از اعضای ارشد گروهی تحت عنوان The Connections است که کاربران تا حدودی با آن در Resident Evil 7 آشنا شدند. دومین آنتاگونیست ناتالیا یا الکس وسکر خواهد بود. در ضمن، سازمان بلو آمبرلا برخلاف آنچه نشان می‌دهد، چندان هم اهداف بشردوستانه‌ای را دنبال نمی‌کند.

لوکیشن‌ها تنها به روستا خلاصه نمی‌شود و کاربر در جریان بازی قادر خواهد بود در غارها، قلعه‌ها و جنگل‌ها به گشت و گذار بپردازد. به بیان دیگر، Resident Evil 8 در مقایسه با نسخه‌های پیشین رزیدنت اویل تمرکز بیشتری روی فضاهای باز قرار داده است. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه می‌توان به وجود یک فرقه اشاره کرد که اعضای آن موجودات ساخته شده توسط ویروس جدید را می‌پرستند. کاربر همچنین در جریان داستان گهگاهی المان‌های فراطبیعی را مشاهده می‌کند که توهم بوده و واقعی نیستند. ویروس در هوا پخش شده و استنشاق آن باعث به وجود آمدن تخیلات مختلف می‌شود. در ضمن، چراغ قوه نقش بزرگی را در پیشبرد بازی ایفا می‌کند؛ زیرا برخی لوکیشن‌ها بسیار تاریک هستند. این چراغ قوه همیشگی نبوده و باتری آن پس از مدتی تمام می‌شود. در چنین شرایطی، کاربر مجبور به صبر می‌شود تا باتری‌ها به تدریج شارژ شوند.

داستان Resident Evil 8 دو شخصیت اصلی یا پروتاگونیست دارد: امیلی و ایتن وینترز. امیلی سال‌های پایانی سومین دهه‌ی زندگی خود را می‌گذراند و یکی از ساکنان کوهستان است. او به دنبال پدر خود می‌گردد که چندی پیش به طرز مشکوکی ناپدید شد. البته پدر او تنها فردی نیست که به چنین سرنوشتی دچار شده و تعداد قابل‌توجهی از مردم منطقه هم اخیرا بدون هیچ توضیحی غیب شده‌اند. امیلی به واسطه‌ی یک سری اتفاقات با ایتن ملاقات کرده و به او کمک می‌کند تا به هدفش برسد. ایتن قبل از انتقال به روستا به همراه میا در یک نقطه‌ی دور افتاده زندگی می‌کرده تا بتواند از فرزندش محافظت کند. از آن‌جایی که هر دوی آن‌ها در جریان Resident Evil 7 به ویروس مبتلا شده بودند، فرزندشان ناقص‌الخلقه به دنیا آمده بود.

یک روز کریس ردفیلد وارد خانه‌شان شده، ایتن را بیهوش کرده، کودک را به قتل می‌رساند و به میا هم شلیک می‌کند. وقتی ایتن هوشیاری خود را به‌دست می‌آورد، متوجه می‌شود فرزندش کشته شده اما میا همچنان زنده است؛ زیرا کریس قبل رفتن زخم‌های او را بسته بود. ایتن در همین حین متوجه‌ حضور چند شخص در خانه می‌شود که به واسطه‌ی سایه، چهره‌شان مشخص نیست. او سپس ربوده شده و به لوکیشن اصلی Resident Evil 8 که یک روستا است، انتقال داده می‌شود. همین اتفاق هم ملاقات ایتن و امیلی را زمینه‌چینی می‌کند.

در بخش پایانی گزارش وب سایت Biohazard Cast به دشمنان مشمئزکننده و همچنین حضور گرگینه‌ها اشاره شد که پیش از این درباره‌شان می‌دانستیم. در پایان، لازم به ذکر است که تمامی جزئیات بالا شایعه بوده و بهتر است تا انتشار اطلاعات رسمی از سوی کپکام منتظر بمانیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا