رونمایی هفدهمین بتلفیلد چه زمانی صورت خواهد گرفت؟

مدیرعامل الکترونیک آرتز پاسخ می‌دهد

رونمایی هفدهمین بتلفیلد

اندرو ویلسون مدیرعامل الکترونیک آرتز در جریان جلسه‌ی اخیر شرکت فاش کرد رونمایی هفدهمین بتلفیلد چه زمانی رخ خواهد داد.

اگرچه بتلفیلد از نام‌های محبوب در میان طرفداران بازی‌های اکشن اول شخص به شمار می‌رود اما طی سال‌های گذشته در برابر رقیب خود، یعنی کال آو دیوتی عملکرد ضعیف‌تری را به نمایش گذاشته است. جدیدترین نسخه‌ی بتلفیلد تحت عنوان Battlefield V در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار آمد و علی‌رغم بازخوردهای مثبت منتقدان، نتوانست فروش بالایی را به ثبت برساند. طبق اعلام الکترونیک آرتز، این بازی تا انتهای سال ۲۰۱۸، هفت میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه فروخت که پایین‌تر از انتظارات ناشر بوده است. دلایل مختلفی در رخ دادن این اتفاق دخیل بوده است که از مهم‌ترینشان می‌توان به حاشیه‌های قبل از عرضه اشاره کرد.

Call of Duty: Black Ops 4 که تقریبا همزمان با Battlefield V به بازار آمد، نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه طی سه روز نخست عرضه بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برای تری‌آرک و اکتیویژن درآمد داشت. نسخه‌های جدیدتر کال آو دیوتی، یعنی Call of Duty: Modern Warfare و Call of Duty: Black Ops Cold War هم عملکرد بسیار خوبی را ثبت کردند. به این موارد، باید Call of Duty: Warzone را هم اضافه کرد که به صورت کاملا رایگان عرضه شد و در حال حاضر بیش از ۸۵ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. در شرایطی که کال آو دیوتی روزهای اوجش را پشت سر می‌گذارد، بسیاری از کارشناسان و طرفداران انتظار دارند نسخه‌ی جدید Battlefield در نقش یک ناجی ظاهر شده و این فرنچایز را به مرکز توجه‌ها بازگرداند.

الکترونیک آرتز اخیرا جلسه‌ای را برگزار کرد تا در آن گزارش‌های مالی شرکت را به اشتراک بگذارد. اندرو ویلسون (Andrew Wilson) که روی صندلی مدیرعامل می‌نشیند، در بخشی از صحبت‌های خود فاش کرد رونمایی هفدهمین بتلفیلد چه زمانی اتفاق می‌افتد. طبق گفته‌های او، بازی مزبور در تاریخ نامشخصی از بهار سال جاری میلادی (مصادف با ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ الی ۳۱ خرداد سال ۱۴۰۰) برای نخستین بار در معرض نمایش قرار خواهد گرفت. ویلسون همچنین وعده داد تازه‌ترین محصول شرکت شامل نبردهایی عظیم و همه‌جانبه شده و از کاربران بیشتری نسبت به نسخه‌های پیشین در بخش چندنفره پشتیبانی می‌کند. در ضمن، مدیرعامل الکترونیک آرتز گفت این محصول مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارد تا باری انتشار در فصل تعطیلات آماده شود.

اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت اما صحبت‌های اخیر اندرو ویلسون را می‌توان حکم تاییدی بر ادعاهای تام هندرسون (Tom Henderson) اینسایدر مشهور ویدیو گیم دانست. او اخیرا گفت نسخه‌ی جدید بتلفیلد تحت عنوان Battlefield به بازار آمده و هیچ گونه عنوان فرعی یا شماره‌ای را همراه خود ندارد. هندرسون همچنین ادعا کرد بازی مزبور در یکی از حالت‌های چندنفره‌ی خود از ۱۲۸ کاربر همزمان پشتیبانی می‌کند؛ رقمی که حتی در بازی‌های رایگان و بتل رویال هم دیده نمی‌شود. اینسایدر مشهور در انتها اطمینان خاطر داد نسخه‌ی جدید نه تنها برای کنسول‌های جدید، بلکه برای پلتفرم‌های نسل هشتمی هم در دسترس قرار می‌گیرد.

انتظار می‌رود طبق روال گذشته دایس وظیفه‌ی توسعه را بر عهده داشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا