معرفی سریال My Unicorn Girl

معرفی سریال My Unicorn Girl‌ – دختر تک شاخ من

جان فشانی در راه هدف

سریال‌های کره‌ای به تازگی جایگاه بسیار مهمی در قلب طرفداران سریال‌های تلویزیونی و طرفداران ژانر دراما پیدا کرده‌اند و در همین راستا روز به روز آثار بسیار منحصر به فرد و سرگرم کننده‌ای ساخته و منتشر می‌شوند که به خوبی مورد استقبال مخاطبین واقع می‌شوند. با این حال جالب است که عملکرد رقبا و کشور‌های همسایه را در این زمینه نیز بسنجیم. در این بین سریال‌های چینی آنگونه که سریال‌های کره‌ای محبوبیت دارند محبوب نبوده و خوش نمی‌درخشند؛ اما این امر باعث نمی‌شود که سریال چینی تماشا نکنیم. سریال My Unicorn Girl نمونه بسیار خوبی از سریال‌های چینی است که به آثار کره‌ای هم رده خود شباهت بسیار زیادی دارد. 

خلاصه داستان سریال My Unicorn Girl

داستان سریال دختر تک‌ شاخ من شباهت بسیار زیادی به داستان فیلم آمریکایی She’s the Man دارد. در این فیلم دختری به نام وایولا (Viola) به علت علاقه شدیدی که به ورزش فوتبال داشته و منحل شدن تیم فوتبال دخترانه دبیرستان خود، ظاهر خود را به برادر دوقلویش شبیه کرده و به مدرسه او رفته تا به عنوان یک پسر در تیم فوتبال پسران این مدرسه بازی کند. در سریال چینی My Unicorn Girl نیز دختری به نام سانگ تیان (Sang Tian) که به ورزش هاکی و اسکی روی یخ علاقه دارد به ناچار و طی یک اتفاق، ناخواسته ظاهر خود را به یک پسر شبیه کرده و موفق می‌شود  تا عضو تیم هاکی مورد نظر خود شود. پیش از ورود به دانشگاه، سانگ لباس مردانه به تن کرده و به عنوان یک پسر در مسابقات هاکی شرکت کرده و از این طریق درآمد کسب می‌کند. 

پس از اینکه او از دبیرستان فارغ‌التحصیل می‌شود آرزو می‌کند تا در دانشگاهی که مادر مرحومش در آن‌جا به تحصیل می‌پرداخته است تحصیل کرده و در تیم هاکی این دانشگاه عضو شود؛ با این حال پس از آنکه با هویت اصلی خود در آزمون ورودی تیم اسکی این دانشگاه شرکت کرده قبول نمی‌شود و به ناچار راه دیگری برای ورود به این دانشگاه انتخاب می‌کند. او به یک پسر تبدیل شده و عضو تیم هاکی این دانشکده می‌شود. 

سانگ پس از ورود به دانشگاه محبوب خود Liuye، با پسری به نام ون بینگ (Wen Bing) آشنا می‌شود. ون یکی از بازیکنان حرفه‌ای تیم هاکی دانشگاه Liuye بوده و بسیار در این ورزش مهارت دارد. در حقیقت سانگ و ون پیش از این نیز باری دیگر با یکدیگر مقالات کرده‌اند اما با توجه به آنکه بخت با سانگ یار است، ون به بیماری کوری چهره مبتلا بوده و چهره او را تشخیص نمی‌دهد. رفته رفته ون و سانگ با یکدیگر دوست شده و در نهایت ون راز سانگ را متوجه می‌شود. ارتباط زیبای سانگ و ون که در نهایت به عشقی زیبا تبدیل می‌شود، باعث شکل گیری ماجراهای زیبا و کمدی این سریال متفاوت می‌شود. 

سریال دختر تک‌ شاخ من که در ژانر‌های عاشقانه، ورزشی و کمدی رخ می‌دهد، نمونه بسیار مناسبی از یک سریال چینی سرگرم کننده است. این مجموعه محصول سال ۲۰۲۰ بوده دارای ۲۴ قسمت است و توسط کارگردان چینی یو زونگ زنگ (Yu Zhong Zhong) کارگردانی شده است. 

3.5 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا