#مهسا_امینی

ایمان ولانی نسبت به نقدهای منفی میس مارول واکنش نشان داد

پروژه‌ای دیگر قربانی بمباران نقدهای منفی شد

نقدهای منفی میس مارول

ایمان ولانی (Iman Vellani) که با به تصویر کشیدن شخصیت کامالا کان در دنیای سینمایی مارول ذهن و قلب طرفداران مارول را تصاحب کرده، اخیرا نسبت به برخی نقدهای منفی میس مارول واکنش نشان داده و آنها را خنده‌دار خطاب کرده است.

اولین پروژه ایمان شاهد نقدهای مثبت بسیاری بوده، اما درست مثل عناوین پیشین فاز چهارم قربانی بمباران نقدهای منفی نیز شده است. قشر خاصی از مخاطبان عمدا با ثبت نمره منفی یک سعی کردند تا سریال میس مارول را ضعیف و بی‌کیفیت جلوه بدهند.

واکنش ستاره سریال نسبت به نقدهای منفی میس مارول

در گفتگویی با NME، ایمان ولانی درباره تجربه خود در به تصویر کشیدن کامالا برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول صحبت کرد و نسبت به نقدهای منفی میس مارول که اخیرا حسابی در فضای مجازی سروصدا بپا کرده، واکنش نشان داد. 

من هیچ فعالیتی در رسانه‌های اجتماعی ندارم اما مادرم همیشه مرا از اتفاقات رخ داده در فضای مجازی باخبر می‌کند. اگر بخواهم نسبت به نظرات برخی از مخاطبان صادق باشم، باید بگم خیلی خنده‌دار است که درباره شخصیت کامالا و داستان سریال اینگونه فکر می‌کنند. تعریف کردن داستان یک دختر 16 ساله پاکستانی و مسلمان که در عین حال یک ابرقهرمانه، برای بسیاری از مردم ترسناک است. فقط امیدوارم که این ترس از تغییر زودتر از بین برود و آنها هم مثل بقیه طرفداران عاشق کامالا شوند. این سریال برای طرفداران مارول ساخته شده و در واقع نامه‌ای عاشقانه برای آنها است. به همین خاطر من به آن دسته از مخاطبان اهمیتی نمی‌دهم.

ولانی هنگام صحبت درباره پیشینه و مذهب کامالا، اظهار داشت که هنگام ساخت سریال تلاش کردند تا از هویت فرهنگی کامالا به‌عنوان چیزی که به او انگیزه می‌دهد و او را راهنمایی می‌کند، استفاده کنند.

بنا به هر دلایلی، هر بار که ما مسلمانان را در فیلم و سریال‌ها می‌بینیم، آنها هرگز به فرهنگ خود افتخار نمی‌کنند و به طرز عجیبی از آن خجالت می‌کشند. اما این اصلا درست نیست و به همین خاطر سعی کردیم تا در تعریف داستان کامالا همواره از هویت فرهنگی او به‌عنوان چیزی که به او را انگیزه می‌دهد، استفاده کنیم. این قضیه در مراحل ساخت سریال خیلی برای ما مهم بود.

او همچنین از اولین تور مطبوعاتی خود صحبت کرد و این تجربه را بسیار هیجان انگیز خواند. طبق گفته‌های او، این پروژه باعث شد تا شخصیت کامالا عشق و توجهی که سزاوارش است را دریافت کند.

راستش را بخواین خیلی هیجان انگیز است که بالاخره می‌توانیم در مورد سریال صحبت کنیم. برای مدتی طولانی، این پروژه حس وحال یک فیلم کوچک ایندی داشت و دیدن اینکه شخصیت کامالا بالاخره عشق و توجهی که سزاورش بود را دریافت کرد، بسیار خوشحال کننده بود. البته فقط کامالا نیست که حسابی مورد توجه قرار گرفته و من هم به نوبه خود وارد دوره عجیبی از زندگی شدم که بسیار عجیب و غریب است، زیرا مردم این روزها به افراد مشهور دسترسی کاملی دارند. افراد می‌توانند هر زمان که بخواهند از طریق جستجو در گوگل یا دیزنی پلاس به آنها دسترسی پیدا کنند که تا حدودی ترسناک است. البته من همیشه سعی کردم تا خود واقعی‌ام را پنهان نگه دارم. از این گذشته من هنوز در حال قبول کردن این واقعیت هستم که سریال پخش شده و مردم نام من را می‌دانند.

نه تنها ایمان ولانی در به تصویر کشیدن کامالا عالی عمل کرده، بلکه به‌عنوان یک بازیگر جوان، فراتر از سن خود فکر می‌کند. اهمیت ندادن به نقد و نظرات منفی یه سری افراد و با قدرت به مسیر ادامه دادن، اعتماد به نفس و درک بالای این بازیگر جوان را نشان می‌دهد.

برخی از بهترین داستان‌های ابرقهرمانان تا کنون (مثل مرد عنکبوتی) ثابت می‌کنند که قهرمانان می‌توانند از هر مرز و بومی وجود داشته باشند و شخصیت کامالا کان تنها نمونه جدیدی از اینگونه داستان‌ها است. برای اولین بار، دختران جوان زیادی می‌توانند با او ارتباط برقرار کنند و خودشان را درونش ببینند. ولانی میس مارول را هدیه‌ای برای طرفداران مارول توصیف کرد و اظهار داشت اگر برخی از مخاطبان قصد دارند علیه آن صحبت کنند، باید در مورد فاندوم مارول تجدید نظر کرد.

فصل اول سریال میس مارول این هفته با پخش قسمت ششم، به پایان می‌رسد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از تماشای سریال میس مارول لذت می‌برید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا