#مهسا_امینی

پربازدیدترین بازی توئیچ در سال ۲۰۲۱ یک عنوان ۸ ساله است!

قدیمی، اما پرطرفدار

پربازدیدترین بازی توئیچ

طبق جدیدترین اطلاعات رسمی، ظاهرا پربازدیدترین بازی توئیچ (Twitch) در سال ۲۰۲۱ عنوان GTA V بوده که از تاریخ عرضه آن نزدیک به ۸ سال می‌گذرد! این مورد شاید در عین وجود چندین و چند بازی جدید و جذاب عجیب باشد، اما آمار نشان می‌دهد که حتی اختلاف این عنوان با رتبه دوم خیلی هم زیاد است و جای ثابتی دارد.

در سال ۲۰۱۳ شاهکاری به دست راکستار گیمز (Rockstar Games) به نام GTA V برای دو نسل از کنسول‌های پلی استیشن 3 – ایکس باکس 360 و همچنین پلی استیشن 4 – ایکس باکس وان منتشر شد. این بازی توانست با بازگشت به شهر لوس سانتوس (Los Santos) که پیش‌تر آن را در بازی GTA: San Andreas دیده بودیم، داستان تازه‌ای را روایت کند که در آن دیگر خبری از گرو استریت و گنگسترهای قدیمی نیست. بلکه روایتی مدرن و جالب، با همان سبک همیشگی و جذاب جی تی ای برای بازیکن به نمایش در می‌آید که کنترل سه شخصیت مختلف را به شما واگذار می‌کند.

داستان GTA V دارای سه پایان مختلف بود که باعث می‌شد تا برای فهمیدن هر سه آن‌ها، چند بار بازی را به آخر برسانید و از نو شروع کنید. اما اگر فکر می‌کنید که تمام کردن ماموریت‌های داستانی بازی سریع انجام می‌شود، سخت در اشتباه هستید! با این وجود هرقدر هم که بخش تک‌نفره بازی طولانی باشد و افراد از بازی کردن خود در آن ویدیو منتشر کرده باشند، قاعدتا باید بعد از گذشت ۸ سال دیگر کار آن به آخر می‌رسید و شاهد روی کار آمدن یک GTA جدید می‌بودیم، در حالی که اکنون طبق جدیدترین آمار ظاهرا پربازدیدترین بازی شبکه استریم توئیچ در سال جاری میلادی، GTA V بوده است!

پربازدیدترین بازی توئیچ در سال ۲۰۲۱

چنان که در تصویر فوق می‌بینید، لیست سمت چپ نشان دهنده دیده شده‌ترین بازی‌ها در سال ۲۰۲۱ است. در میان بازی‌های آن نیز می‌توان نام‌های آشنا بسیاری مانند Fortnite، Call of Duty: Warzone، League of Legends و حتی Counter Strike: Global Offensive را مشاهده کرد. اما در رتبه اول با ۲.۱ میلیارد بازدید، عنوان GTA V دیده می‌شود! یک بازی ۸ ساله که البته قرار است تا برای کنسول‌های نسل نهمی هم عرضه شده و در یک نسل دیگر هم حاضر باشد. با این وجود، راز موفقیت این بازی پس از گذشت این همه سال چیست؟

ببینید یکی از تفاوت‌های بزرگ GTA V با عناوین قدیمی سری، داشتن بخش بسیار فعالی به نام GTA: Online است که سازندگان به شدت هم از آن پشتیبانی می‌کنند. این حالت به افراد اجازه می‌دهد تا در یک انجمن بسیار بزرگ با دیگر بازیکنان رقابت کرده و در بخش‌های مختلف آن به تجربه حالت بسیار متفاوتی از گشت و گذار در شهر بپردازند. برای مثال، برخی از استریمرها سعی می‌کنند تا در حالت رول پلی، نقش‌های مختلف در شهر مانند پلیس، پزشک و … را داشته باشند و هر روز مانند روال زندگی روزمره در شهر حاضر شوند.

حال دیدن این گیم پلی متفاوت که خاص هر بازیکن است، نه‌تنها در شبکه استریم توئیچ بلکه در سایر رسانه‌های مختلف مانند اینستاگرام و یوتوب هم هنوز طرفداران بسیار زیادی دارد. به نحوی که می‌توانید ببینید که پربازدیدترین بازی در توئیچ در سال ۲۰۲۱ در واقع GTA V است. با این وجود، باید در نظر داشته باشید که نحوه محاسبه این آمار در واقع هیچ تفاوتی را بین GTA V و GTA: Online حساب نمی‌کند و به همین دلیل نیز آمار بازدید آن به شدت بالا می‌رود. به هر حال ترکیب رول پلی‌های بخش آنلاین و همچنین مادهای عجیب و جالب آن هر بیننده‌ای را به سمت خود می‌کشاند تا حتی League of Legends هم نتواند به آمار بازدید آن برسد!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا