برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
پدرها در انیمه
1%
  • 0/10

رتبه بندی دوست داشتنی ترین پدرها در انیمه

محبوب ترین کارکترهای پدر

رتبه بندی دوست داشتنی ترین پدرها در انیمه ۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، در طول داستان‌های مختلف انیمه‌ای، که البته در ژانرهای متفاوتی هم ساخته شده‌اند، پدرهای دوست داشتنی بسیاری جا گرفته‌اند که در میان طرفداران، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین و دوست داشتنی ترین پدرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها می‌پردازیم.

در بیشتر انیمه‌هایی که تا به امروز ساخته شده‌اند، به طور معمول، قهرمان و شخصیت اصلی داستان‌ها سرنوشت بی‌رحمانه‌ای در ‍‍پیش داشته‌اند. این کارکترها در بیشتر موارد، در سن بسیار کم، پدر و مادر خود را از دست می‌دهند و یا هیچ علاقه و توجهی از سمت آن‌ها دریافت نمی‌کنند. این مسئله باعث می‌شود که این کارکترها، دوران کودکی بسیار سختی را پشت سر بگذارند که البته در افکار و تصمیمات آینده‌شان نیز تاثیر می‌گذارد. با این حال، در میان همه داستان‌های انیمه‌ای که تا به امروز نوشته شده اند‌، چند کارکتر خوش شناس نیز وجود دارند که عشق و محبیت والدین خود را تجربه کرده‌اند. با وجود آنکه نقش یک پدر به طور معمول در زندگی افراد نادیده گرفته می‌شود، اما با این حال، حضور آن‌ها نقش بسیار پررنگی در شکل گیری شخصیت افراد ایفا می‌کند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین و دوست داشتنی ترین پدرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها می‌پردازیم. توجه داشته باشید که ادامه این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

Tetsuo Tosu (My Home Hero)

کارکتر تتسو توسو یک پدر معمولی با خانواده‌ای دوست داشتنی است. او از وضعیت زندگی‌اش رضایت کافی دارد، اما زمانی که دخترش با پسری به نام نابوتو وارد رابطه می‌شود، همه چیز تغییر می‌کند. با پیش رفتن داستان، تتسو به این واقیت پی می‌برد که نابوتو دخترش را به صورت فیزیکی مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد. تتسو که از این مسئله بسیار خشمگین شده است، تصمیم می‌گیرد تا در رابطه با گذشته این کارکتر تحقیق کند. به این ترتیب، او متوجه می‌شود که نابوتو در گذشته دخترانی را به قتل رسانده است. به همین خاطر نیز، تتسو برای جلوگیری از رخ دادن این اتفاق، خود نابوتو را به قتل می‌رساند و جسدش را به کمک همسرش پنهان می‌کند.

Byakuya Ishigami (Dr. Stone)

به طور قطع‌، یکی از بهترین پدرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، کارکتر شناخته شده با نام بیاکویا ایشیگامی می باشد که در واقع، پدر قهرمان و شخصیت اصلی انیمه بسیار جذاب و دیدنی Dr. Stone است. این کارکتر، یک پدر بسیار حامی است که برای خرید دستگاهی که پسرش برای آزمایش نیاز داشت، ماشینش را نیز فروخت. او حاضر بود سخت کار کند تا بتواند پسرش را در مسیری که برای خود انتخاب کرده است، حمایت و همراهی کند. او از شخصیتی بسیار مهربان هم برخوردار بود و همواره سعی می‌کرد تا به افراد نیازمند کمک کند.

Naruto Uzumaki (Boruto)

ناروتو اوزوماکی، قهرمان و شخصیت اصلی انیمه فوق العاده محبوب و پرطرفدار شناخته شده با نام ناروتو می‌باشد. در قسمت‌های آخر این انیمه، او در نهایت تبدیل به هوکاگه دهکده شده و با هیناتا هیوگا ازدواج می‌کند. ناروتو و هیناتا با یکدیگر دو فرزند داشتند. با وجود آنکه در ابتدا، ناروتو به سختی قادر به مدیریت مسئولیت‌های خود بود، اما در ادامه داستان، به خوبی یاد می‌گیرد که چگونه هم یک هوکاگه و هم یک پدر خوب باشد.  او تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا فرزندانش همانند خود او بدون دریافت عشق و حمایت والدینشان رشد نکنند زیرا او خود درد نداشتن کسی که از او مراقبت کند را به خوبی متوجه می‌شود.

Joichiro Yukihara (Food Wars: Shokugeki no Soma)

کارکتر شناخته شده با نام جویچیرو یوکیهارار، پدر کارکتر سوما درانیمه Food Wars: Shokugeki no Soma می باشد. می‌توان گفت که این کارکتر تا حدودی، بیشتر عمرش را، به تنهایی، صرف مراقبت کردن از سوما کرده است. یوکیهارا در زمینه آشپزی از استعداد و مهارت‌های بسیار بالایی برخوردار بود. او گذشته خود را از پسرش پنهان کرد و نمی‌خواست که او را مجبور به انجام کاری کند که خود در گذشته انجام می داد. اما با این حال، سوما نیز همانند پدرش به آشپزی علاقه ‌مند شد که همین مسئله، یوکیهارا را بسیار خوشحال می‌کرد. از این رو، زمانی که سوما بزرگ‌تر شد و در زمینه آشپزی شروع به فعالیت کرد، پدرش همواره از او حمایت کرد.

Ishin Kurosaki (Bleach)

کارکتر ایشین کوروساکی در انیمه محبوب و پرطرفدار شناخته شده با نام Bleach به گونه‌ای طراحی شده بود که بسته به موقعیت، می‌توانست کارکتری جدی و یا خنده دار داشته باشد که همین مسئله او را به یکی  از شخصیت‌های جالب در این انیمه تبدیل کرده است. با وجود آنکه ایشین، همانند هر فرد دیگری، کاستی‌های خود را داشت، اما با این حال، همه تلاش خود را انجام می‌داد تا فرزندانش کمبود چیزی را احساس نکنند. او به طور قطع، یکی دیگر از دوست داشتنی ترین پدرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می رود که از انجام هیچ تلاشی دریغ نمی کرد تا فرزندانش، زندگی شاد و معمولی داشته باشند.

Kazuma Sohma (Fruits Basket)

کارکتر کازوما پدرخوانده کارکتر کیو در انیمه بسیار محبوب و پرطرفدار شناخته شده با نام Fruits Basket می‌باشد که یکی دیگر از دوست داشتنی ترین پدرها در انیمه‌ های ساخته شده در همه دوران‌ها به شمار می رود. کازوما به تدریج توانست با کیو احساس نزدیکی و راحتی داشته باشد و به این ترتیب، با پیش رفتن داستان، او را درست همانند فرزند واقعی خود در نظر می‌گرفت. این دو با یکدیگر از موانع بسیاری عبور کردند، اما با این حال، این تجربه‌ها تنها باعث نزدیک تر شدن آن‌ها به یکدیگر شد. پیوند کازوما با کیو بسیار شگفت انگیز است. او به عنوان پدر کیو، تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا به پسرش کمک، و از او حمایت کند.

Soichiro Yagami (Death Note)

کارکتر سویچیرو یاگامی یک افسر پلیس بود که اعتقاد راسخی به عدالت داشت. زمانی که کارکتر ال به لایت شک کرد، او با همه وجود از پسرش دفاع کرد و همه تلاش خود را انجام داد تا شک ال را برطرف کند زیرا که تا آخرین لحظه، به پسرش اعتماد کامل داشت. او حتی جان خود را نیز به خطر انداخت تا ثابت کند که پسرش بی گناه است. علاوه بر همه این‌ها، او حاضر بود به ازای نجات جان دخترش که به دست گروهی از مافیاها ربوده شده بود، دفترچه مرگ را نیز از دست بدهد. اینکه یک افسر پلیس متعهد چنین تصمیمی بگیرد، تنها نشان دهنده میزان اهمیتی است که او برای فرزندانش قائل می‌باشد.

Minato Namikaze (Naruto)

اگر کوشینا اوزوماکی و میناتو نامیکازه از حمله هیولای نه دم جان سالم بدر می‌برند، می‌توانستند به یکی از بهترین پدر و مادرهای داستان انیمه ناروتو تبدیل شوند. آنها نینجاهایی قدرتمند و دوست داشتنی بودند که می‌توانستند توانایی‌های خارق‌العاده‌شان را به پسرشان، ناروتو نیز منتقل کنند. این دو در آکادمی نینجا با همدیگر ملاقات کردند. کوشینا از خاندان مشهور اوزوماکی بود اما به خاطر خلق و خو و موهای قرمز روشنش مورد تمسخر قرار می‌گرفت. میناتو تنها کسی بود که با کوشینا به خوبی رفتار می‌کرد که همین باعث شد آنها عاشق همدیگر بشوند. اما متاسفانه ناروتو هیچگاه موفق به دیدن پدر و مادرش نشد زیرا آنها جان خود را برای محافظت از او فدا کردند.

Piccolo (Dragon Ball Z)

کارکتر پیکولو خود در واقع هیچ فرزندی نداشت، اما با این حال، به خوبی می‌دانست که چگونه باید از کودکان مراقبت کند. زمانی که گوکو مشغول تمرین و مبارزه بود تا قدرتمندتر شود، پیکولو کسی بود که از کارکتر گوهان مراقبت می‌کرد. او گوهان را درست همانند بچه خود در نظر می‌گرفت. به دلیل همه مراقبت ها و حمایت‌های این کارکتر بود که با پیش رفتن داستان، گوهان موفق شد تا به یک انسان خوب و مبارز بسیار توانمند و با مهارت تبدیل شود. مراقبت پیکولو از گوهان به گونه‌ای بود که حتی بسیاری از والدین بیولوژکی نیز از فرزندان خود به این شیوه مراقبت نمی‌کنند و به همین خاطر نیز، به طور قطع نام پیکولو، در لیست بهترین پدرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها قرار می‌گیرد.

Maes Hughes (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

کارکتر شناخته شده با نام Maes Hughes، یک سرباز و پدری فداکار بود که به طور قطع، در لیست دوست داشتنی ترین پدرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها قرار می‌گیرد. اما حتی مهربان‌ترین قلب‌ها نیز گاهی به سرنوشت وحشتناکی دچار می‌شوند. او در آخرین لحظات زندگی‌اش، تنها توانست در مورد اینکه چقدر دختر کوچکش را دوست دارد چند کلمه به زبان بیاورد. این صحنه خود به تنهایی بسیار غم انگیز و دلخراش بود اما دیدن گریه همسر و فرزندش در هنگام به خاک سپاری او، قلب همه طرفداران را به درد آورد. این همان لحظه‌ای بود که همه بینندگان با دیدن آن اشک ریختند.

Joseph Joestar (Jojo’s Bizarre Adventure)

کارکتر شناخته شده با نام Joseph Joestar در انیمه بسیار محبوب و پرطرفدار Jojo’s Bizarre Adventure نیز یکی دیگر از پدرهای انیمه‌ای به شمار می‌رود که برای مراقبت از فرزندش از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کند. زمانی که این کارکتر به این واقعیت پی برد که دخترش به یک بیماری مبتلا است، با خود تصمیم گرفت تا به مصر برود و حاضر بود برای نجات دادن فرزندش در آنجا با DIO روبه‌رو شود. او مراقب بود که هیچگاه با فرزندش بد رفتاری نشود. به عنوان مثال، او جوتارو را تنها به این خاطر که لحن صحبت کردنش با دخترش تا حدی بی ادابه بود، بسیار سرزنش کرد و به او هشدار داد تا به این رفتارهای خود پایان دهد.

Thors (Vinland Saga)

سال‌ها پیش از شروع خط داستانی انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام حماسه وینلند، کارکتر ثور یکی از محبوب ترین جنگجویان وایکینگ‌ها به شمار می‌رفت. او در نبردهای بسیاری شرکت داشت و توانایی‌های چشمگیر خود را همواره به نمایش می‌گذاشت. اما با این حال، زمانی رسید که این کارکتر تصمیم گرفت تا با جعل مرگ خود، باعث متوقف شدن همه این جنگ‌ها و نبردها بشود. او همه چیز را پشت سر گذاشت و با وجود تمام خون و خونریزی‌های گذشته، اکنون به فردی تبدیل شده بود که بیشتر از همه چیز، تنها به خانواده‌اش اهمیت می‌داد و حاضر بود برای محافظت از آن‌ها هر کاری انجام دهد.

Loid Forger (Spy x Family)

کارکتر لوید فورگر (Loid Forger) قهرمان و شخصیت اصلی داستان انیمه جاسوس و خانواده است. اسم رمز او گرگ و میش (توایلایت) است و به عنوان جاسوس برای سازمان WISE کار می‌کند. او در طول داستان، رشد شخصیتی بسیار چشمگیری را تجربه می‌کند؛ به گونه‌ای که از یک فرد بی عاطفه، به همسر و پدری دلسوز و مهربان تبدیل شد. لوید تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا به هر نحوی که می‌تواند یور و آنیا، همسر و دختر کوچکش را، خوشحال کند. این کارکتر به خاطر مدیریت زمانی فوق العاده‌ای که دارد، به خوبی توانسته است هم یک همسر و پدر خوب باشد و هم به عنوان یک جاسوس فعالیت کند.

Shikaku Nara (Naruto)

شیکاکو نارا، نقش مهمی در چهارمین جنگ بزرگ نینجاها ایفا کردد. شیکاکو یک متخصص فنون جنگی ماهر و به شدت باهوش بود که باید نیروهای متحد شینوبی را رهبری می‌کرد. توانایی‌های این کارکتر برای مادارا تهدید چنان بزرگی به حساب آمد که باعث شد مجبور شود تاکتیک‌های خود را تغییر دهد. او باید خیلی سریع عمل می‌کرد چون باور داشت مرگش می‌تواند تاثیر مستقیمی بر عملکرد شینوبی‌ها می‌گذارد، پس قبل از اینکه جانش را از دست دهد، برای فرزندش پیغامی گذاشت که در آن به او توصیه می‌کرد چگونه باید از زندگی‌اش نهایت استفاده را ببرد و همچنین یادآوری کرد که چقدر دوستش دارد. او پدری بود که همواره در سخت ترین شرایط نیز همه تلاش خود را انجام می‌داد تا از فرزندش حمایت و مراقبت کند.

Whitebeard (One piece)

کارکتر ریش سفید در انیمه وان پیس، خود فرزندی نداشت اما با این حال، برای بسیاری نقش پدر را ایفا کرد. او همیشه رویای داشتن خانواده را در سر می‌پروراند. زمانی که این کارکتر خدمه‌ای جدید را برای خود تشکیل داد، فرصت این را داشت تا به رویایش دست یابد. او هرکس که می‌خواست را به کشتی خود راه می‌داد و با همه آن‌ها همانند فرزندان خود رفتار می‌کرد. نبرد مارینفورد، جایی بود که کارکتر ریش سفید در مقابل نیروی تفنگداران دریایی قرار گرفت تا پورتاگس دی. ایس را نجات دهد، که در نهایت این واقعه، منجر به مرگ غم انگیز او شد. عشق او به خانواده‌اش بی قید و شرط بود و به همین دلیل، خانواده‌اش نیز حاضر بودند حتی به قیمت جان خود، از او حمایت و محافظت کنند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments