قسمت اول انیمه
1%
  • 0/10

انیمه هایی که قسمت اول به یاد ماندنی داشتند

کلید موفقیت انیمه‌ها

انیمه هایی که قسمت اول به یاد ماندنی داشتند ۵۲ ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

قسمت اول انیمه‌ ها، هواره تاثیر بسزایی در جذب مخاطبان ایفا می‌کنند. اگر قسمت اول انیمه‌ای به خوبی ساخته شود، کمک بزرگی به شناخته شدن انیمه در سراسر جهان می‌کند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی انیمه‌هایی می‌پردازیم که بهترین قسمت‌های اول را داشتند.

امروزه، تعداد انیمه‌هایی که به صورت روزانه منتشر می‌شوند، بسیار بیشتر از قبل شده‌اند؛ به همین خاطر نیز، انیمه‌های جدید باید یک شروع باورنکردنی داشته باشند تا بتوانند در جهان شناخته شوند و مورد استقبال بینندگان قرار بگیرند. قسمت اول انیمه ‌ها، همواره نقش مهمی در ایجاد پیش فرض، شناسایی شخصیت‌های اصلی و خط داستانی انیمه ایفا می‌کند و به این ترتیب، اگر در ساخت این قسمت، انرژی لازم بکار برده شود تا به صورت موثر به نتیجه برسد، بینندگان به طور کامل، مجذوب داستان شده و از دیگر قسمت‌های آن نیز استقبال می‌کنند. اینگونه یک انیمه می‌تواند با عنوان نمایشی موفق تلقی شود. خوشبختانه، در سال‌های اخیر، انیمه‌های بسیاری ساخته شده‌اند که شروعی طوفانی داشته‌اند. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی ده مورد از انیمه‌هایی می‌پردازیم که قسمت‌ اول به یاد ماندنی داشته‌اند.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

قسمت اول انیمه کد گیاس یکی از به یاد ماندنی ترین قسمت‌های این انیمه به شمار می‌رود. این انیمه به صورت گسترده‌ای در جهان، به خاطر سیستم قدرتی کارکترهای آن، سکانس‌های اکشن جذاب و داستان سرایی باورنکردنی و یکی از بهترین پیچش داستانی در انیمه های تمام دوران‌ها شناخته شده است. داستان این انیمه، در رابطه با یک شاهزاده جوان تبعیدی نابغه به نام Lelouch Lamperouge است که قدرت گیاس (Geass) را به دست می‌آورد. او با استفاده از این قدرت می‌تواند اعمال مردم را کنترل کند. به این ترتیب هر دستوری که بدهد بی چون و چرا اجرا می‌شود. این کارکتر در ادامه داستان، شورشی را برعلیه امپراطوری مقدس بریتانیا رهبری می‌کند. هدف او گرفتن انتقام مرگ مادرش و ایجاد دنیایی بهتر با قوانین جدیدی برای خواهرش نانالی (Nunnally) است تا او بتواند در آرامش و با خوشحالی زندگی کند. روند داستان این انیمه به گونه‌ای است که شما را نسبت به هر کارکتری به شک می‌اندازد، جوری که شما نمی‌توانید پی ببرید کدام کارکتر نقش مثبت است و در رابطه با همه چیز حق دارد و کدام یک نقش منفی است که هیچ حقی ندارد. به علاوه همه این‌ها، ثانیه‌های پایانی این داستان نیز به صورت بسیار افسانه‌ای ساخته شده‌اند.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

انیمه کیمیاگر فلزی: برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) یک نسخه بازسازی شده از انیمه‌ای است که پس از چند قسمت، دیگر بر طبق مانگا پیش نرفت و خط داستانی جدیدی را در پیش گرفت. این اقتباس جدید، وفاداری بیشتری به مانگا دارد و کامل‌تر نیز است. هر دو نسخه آن هم طرفداران زیادی دارند و در سرتاسر جهان به معروفیت زیادی دست پیدا کردند. این داستان در رابطه با دنیایی سورئال است که در آن علم کیمیاگری، علمی واقعی است که توسط انسان‌ها، به کار گرفته می‌شود. یک دولت فاسد قصد دارد تا از طریق آن، تمام جهان را به آرامی تحت سلطه خود دربیاورد. انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood حول محور برادرانی با نام‌های اد (Ed) و ال (Al) است که آزمایش‌های کیمیاگری خود را تا حد زیادی پیش می‌برند و همین هم در نهایت منجر به از دست دادن قسمت‌هایی از بدنشان می‌شود. به همین خاطر نیز آنها برای درست کردن اوضاع در مسیری قرار می‌گیرند که به حقایق باورنکردنی دست پیدا می‌کنند. پایان این سریال نیز به دلایلی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت. از این رو، فیلمی با نام Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa ساخته شد که در آن ابهامات بسیاری، برطرف شد.

Elfen Lied

قسمت اول انیمه Elfen Lied نیز یکی از به یاد ماندنی ترین قسمت‌های اول تاریخ انیمه به شمار می‌رود. انیمه جذاب و فوق العاده دیدنی شناخته شده با نام “Elfen Lied”، در خط داستانی خود، یکی از تاریک ترین شخصیت‌ های دختر در انیمه‌ های ساخته شده تمام دوران‌ها را به نمایش می‌گذارد. پس از سال‌ها آزمایش که توسط دولت انجام می‌شود، یک انسان خردمند جهش یافته موفق به فرار از آزمایشگاه‌های دولت می‌شود. او به دلیل خشم شدیدی که در درون خود احساس می‌کند، تعداد زیادی از افرادی را که بر سر راهش قرار گرفته‌اند، با استفاده از توانایی‌هایش، یکی یکی می‌کشد. ترسناک بودن این انیمه از جایی شروع می‌شود که موقعیت‌هایی برای کارکتر اصلی به وجود می‌آید که به ندرت در انیمه‌های دیگر نشان داده می‌شود. تضادهای شخصیتی که در قهرمان و شخصیت اصلی داستان دیده می‌شود، برای برخی از بینندگان ممکن است ناخوشایند باشد. کارکتر لوسی که از اختلال شخصیت دوگانه رنج می‌برد، می‌تواند جنبه بسیار تاریکی از خود را به نمایش بگذارد که در آن از شخصیتی بسیار خطرناک برخوردار است و همانند یک ماشین سلاخی عمل می‌کند.

Tokyo Ghoul

انیمه‌ی جذاب و دیدنی توکیو غول (Tokyo Ghoul)، در رابطه با جهانی است که توسط غول‌های آدم خوار مورد حمله قرار می‌گیرد. نکته ترسناکی که در رابطه با این موجودات وجود دارد این است که آن‌ها نیز همانند انسان‌ها، از توانایی تعقل برخوردارند. این انیمه، روایت پسری به نام کن کانکی (Ken Kaneki) را بیان می‌کند که قصد دارد به یک قرار ملاقات عاشقانه برود. در طی این قرار، کن کانکی به صورت غیر منتظره‌ای پی می‌برد دختری که دوستش دارد، در واقع، یک غول است.  با پیش رفتن داستان، این کارکتر با قصد تغذیه از گوشت بدن کن، باعث تبدیل شدن او به یک نیمه غول و نیمه انسان می‌شود. خط داستانی این انیمه به قدری جذاب و خارق العاده است که مدت کوتاهی پس از انتشار اولین قسمت‌های خود، به یکی از پربیننده‌ترین انیمه‌ها در سراسر جهان تبدیل شد. داستان این انیمه حول محور کن می‌چرخد؛ کسی که تلاش می‌کند در جایی قرار بگیرد که به او تعلق ندارد. شب ملاقات هیجان انگیز او با دختری که دوستش داشت، به وحشتناکترین اتفاق زندگی او بدل می‌شود زیرا که این اتفاق، زندگی او را به کلی زیر و رو می‌کند.

Demon Slayer

شیطان کش (Demon Slayer) یکی دیگر از بزرگترین و بهترین انیمه ‌های قرن 21 به شمار می‌رود. قسمت اول انیمه شیطان کش با به قتل رسیدن اعضای خانواده تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado)، به بدترین شکل ممکن، توسط یک شیطان، آغاز می‌شود. در این کشتار، تنها خواهرش می‌تواند زنده بماند اما او نیز خود، پس از این حمله، به یک شیطان تبدیل می‌شود. اگرچه برخی از قسمت‌های این انیمه فضایی آرام و یا بیشتر غمگین دارند تا رشد شخصیتی قهرمان و شخصیت اصلی داستان را بتواند بهتر نشان دهد، اما در واقع، این داستان در رابطه با نبردهای وحشتناکی بین سپاه شیطان کش‌ها و شیطان‌هایی است که در مسیرشان قرار می‌گیرند. در این نبردها، گاهی شخصیت‌های اصلی، و گاهی نیز، کارکترهای منفی و شرور داستان، به صورتی دردناک جان خود را از دست می‌دهند. تماشای بسیاری از سکانس‌های مربوط به این نبردها، برای هر سنی مناسب نیست. به علاوه، لازم به ذکر است که دیدن همه این کشتار و خونریزی‌ها، با وجود جلوه‌های بصری و موسیقی‌های نمادین متن، ممکن است برای بزرگسالان نیز خوشایند نباشد.

Death Note

بیشتر از 15 سال از انتشار قسمت اول انیمه هیجان انگیز و روانشناختی Death Note می‌گذرد. خط داستانی این انیمه شگفت انگیز به قدری جذاب و دیدنی بود که در مدت زمان کوتاهی موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شد. بسیاری از طرفداران دنیای انیمه بر این باورند که هنوز هم هیچ انیمه دیگری نتوانسته است از خط داستانی دفترچه مرگ هوشمندانه‌تر عمل کند. داستان این انیمه در رابطه با یک شینیگامی (خدای مرگ) است که می‌تواند جان هر کسی را که می‌خواهد بگیرد و اینگونه بقیه سال‌هایی را که آن فرد می‌توانست زنده بماند را به عمر خود اضافه می‌کند. همه این‌ها تا زمانی است که این شینیگامی‌ها نام فرد مورد نظر خود و تصویری از چهره‌شان را که در ذهن دارند در یک دفترچه به نام دفترچه مرگ بنویسند. آنها حتی می‌توانند چگونگی مرگ فرد را نیز مشخص کنند. داستان از جایی آغاز می‌شود که یکی از این دفترچه‌ها به دست لایت یاگامی (Light Yagami) می‌رسد. او نیز با کمک آن تلاش می‌کند که یک ورژن از دنیای ایده‌آلی که در ذهنش دارد بسازد.

Spy x Family

انیمه جذاب و دیدنی “جاسوس و خانواده” (Spy x Family)، به خاطر ترکیب مضامین عاشقانه و خانوادگی، در کنار فعالیت‌های جاسوسی، تنها پس از مدت زمان کوتاهی به محبوبیت بی‌سابقه‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان دست یافت. خط داستانی این انیمه در رابطه با جاسوسی به نام “گرگ و میش” (Twilight) است. به قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، ماموریتی محول می‌شود که در طی آن باید نقش یک مرد خانواده را ایفا کند. بنابراین او نام خود را به “Loid Forger” تغییر می‌دهد، دختری به نام “آنیا” (Anya) را به فرزند خواندگی قبول می‌کند و با زنی به نام “یور” (Yur) ازدواج می‌کند. لوید تصور می‌کند که او تنها کسی است که پشت نقاب خود رازهایی را پنهان کرده است. اما با پیش رفتن داستان، حقایق شوکه کننده‌ای در رابطه با همسر و فرزندش نیز آشکار می‌شود که او را حیرت زده می‌کنند. اگرچه انیمه هیجان انگیز جاسوس و خانواده صحنه‌های اکشن بسیاری را در خود جای داده است، اما از طرفی دیگر، اتفاقات و دیالوگ‌های بسیار خنده داری نیز در طی خط داستانی آن جا گرفته است که دیدن آن را برای بینندگان، بسیار لذت بخش و سرگرم کننده می‌کند.

Chainsaw Man

یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین پروژه‌های استودیو ماپا (MAPPA) که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه مرد اره‌ای است که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شد. داستان این انیمه در رابطه با پسر جوانی به نام دنجی (Denji) است. او پس از آنکه پدرش را از دست می‌دهد، مجبور به پرداخت بدهی قابل توجهی می‌شود. این مبلغ هنگفت باید به به سازمان  (Yakuza) پرداخت شود. در این داستان، کارکتر دنجی یک حیوان خانگی شیطانی به نام پوچیتا (Pochita) دارد. او از این حیوان خانگی وفادار خود به عنوان ابزاری برای کشتن شیاطین استفاده می‌کند تا بتواند بدهی خود را به آن سازمان پرداخت کند. با پیش رفتن داستان، پوچیتا جان خود را در راه نجات جان دنجی از دست می‌دهد. این مسئله در نهایت باعث می‌شود که دنجی نیز پس از آن، توانایی تبدیل کردن خود به شیطان را داشته باشد؛ شیطانی که صورتش به شکل یک اره برقی در می‌آید. با در نظر گرفتن میزان محبوبیت این انیمه، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به مرد اره‌ ای می‌پردازیم.

The Promised Neverland

انیمه The Promised Neverland دو فصل دارد. فصل اول آن یک درام ترسناک روانشناختی است و بدون شک یکی از ترسناک ترین انیمه ها به شمار می‌رود. داستان آن نیز در رابطه با کودکانی است که در یک یتیم‌ خانه زندگی آرامی را به سر می‌برند. اما با پیش رفتن داستان، آنها به طور ناگهانی متوجه می‌شوند که اوضاع محیطی که در آن زندگی می‌کنند آنگونه که انتظارش را داشتند، دوست داشتنی و امن نیست. داستان The Promised Neverland یکی از بهترین انیمه‌های روانشناختی تمام دوران‌ها به حساب می‌آید که موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان شد. این انیمه بسیار هیجان انگیز و هولناک است. همچنین دارای یک شخصیت منفی نیز است که با وجود اینکه تنها یک انسان است اما موفق می‌شود ترسناک‌تر از موجودات ماوراطبیعی نیز عمل کند. با این حال، فصل دوم این انیمه به شدت افت کرد، زیرا آرک‌های زیادی را در مدت زمان کوتاهی طی کرد، رشد شخصیت‌ها را به خوبی نشان نداد و وقایع نیز به گونه‌ای اتفاق می‌افتادند که فقط داستان را به پایان برسانند و به همین خاطر نیز، به جزئیات آنگونه که باید و شاید، توجهی نشد.

Attack on Titan

انیمه حمله به تایتان، به دلیل خط داستانی بسیار هیجان انگیز که در آن به مضامین عمیقی سیاسی پرداخته است، پیچش‌های داستانی، کارکترهای محبوب و دوست داشتنی، جلوه‌های بصری و همچنین موسیقی‌های نمادین متن خود، موفق شد در مدت زمان بسیار کوتاهی نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، به موفقیت بی سابقه‌ای دست پیدا کند و به یکی از بهترین انیمه های قرن 21 تبدیل شود. داستان انیمه حمله به تایتان، در رابطه با تمدنی است که در آن، بشریت به خاطر ترس از ریشه‌کن شدن توسط موجودات غول پیکری که در داستان با نام تایتان (Titan) شناخته شده‌اند، در داخل دیوارهایی زندگی می‌کنند تا جانشان در امان باشد. اما پس از صد سال، در قسمت اول انیمه حمله به تایتان نشان داده می‌شود که بیرونی ترین دیوار، توسط دو تایتانی که هرگز مشابهشان در داستان دیده نشده بود، به کلی ویران می‌شود. با فرو ریختن این دیوار، تایتان‌های دیگر قادر می‌شوند به داخل دیوار نفوذ کنند. با ورود این موجودات غول پیکر به داخل دیوارها، بسیاری جان خود را از دست می‌دهند پس گروهی تصمیم می‌گیرند تا به قیمت جانشان، با این موجودات به مبارزه بپردازند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

52 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments