انیمه های سینن
1%
  • 10/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های سینن عاشقانه

عاشقانه‌های متفاوت

معرفی و بررسی بهترین انیمه های سینن عاشقانه ۲ ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، انیمه‌های بسیاری در ژانر عاشقانه ساخته شده‌اند که طرفداران بی شماری را در سراسر جهان به خود جذب کرده‌اند؛ بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های سینن عاشقانه می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد.

درصد بزرگی از انیمه‌های عاشقانه‌ای که بر اساس مانگاها ساخته و طراحی می‌شوند، در ژانرهای شونن و یا شوجو نوشته شده‌اند. انیمه‌های عاشقانه شونن به عنوان یکی از محبوب ترین ژانرهای تمام دوران‌ها شناخته شده است و از این رو، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده‌اند. با این حال، کسانی که به طور معمول از دیدن این انیمه‌ها لذت می‌برند، در برهه‌ای از زمان، به این واقعیت پی برده‌اند که در هر یک از انیمه‌های شونن عاشقانه‌ای که ساخته می‌شود، عناصر تکرار شونده بسیاری وجود دارد که ممکن است پس از مدتی، بینندگان خود را به دلیل عدم وجود تنوع در خطوط داستانیشان، خسته کنند. اما با این حال، انیمه‌ های سینن عاشقانه، فضا و شخصیت‌های بالغانه تری را به تصویر می‌کشد و از چنین عناصر تکرارشونده‌ای دوری می‌کند.

با وجود آنکه انیمه‌های بسیاری تحت عنوان “انیمه سینن عاشقانه” وجود ندارد، اما با این حال، انیمه‌هایی که در این ژانر ساخته شده‌اند، موضوعات مختلف و متنوع بسیاری از جمله تظاهر به ازدواج، بی خانمانی و … را پوشش و مورد بررسی قرار داده‌اند. تمرکر خط داستانی این انیمه‌ها، به طور معمول، بر روی مسیری که یک رابطه طی می‌کند و کارکترهایی است که در طول آن، رشد می‌کنند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های سینن عاشقانه می‌پردازیم که دیدنشان، به همه کسانی که تا به امروز آن‌ها را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

Sing “Yesterday” for Me

انیمه Sing “Yesterday” for Me یک روایت عاشقانه بسیار واقع گرایانه را به تصویر می‌کشد که تماشای آن را در مقایسه با دیگر انیمه‌های عاشقانه بسیار دلپذیرتر می‌کند. داستان این انیمه در رابطه با یک مثلث عشقی کلاسیک است که در پایان جهتی غیر منتظره به خود می‌گیرد؛ به همین خاطر نیز، تماشای آن به گونه‌ای است که نمی‌توان اتفاقات آینده را در آن پیش بینی کرد و از این رو، خط داستانی آن به هیچ عنوان بینندگان را خسته نمی‌کند. این انیمه نشان می‌دهد که چگونه روابط عاشقانه‌ای که به نتیجه نرسیده‌اند، می‌توانند به دوستی‌ ختم شوند. نکته جالب در رابطه با این انیمه آن است که توسط یوشییوکی فوجیوارا (Yushiyuki Fujiwara)، کارگردان انیمه‌های معروفی چون “حمله به تایتان/تایتان مهاجم” (Attack on Titan) و “هنر شمشیرزنی آنلاین” (Sword Art Online) آن را کارگردانی کرده است که همین می‌تواند گواهی بر خوب بودن آن باشد.

Scum’s Wish

عشق اتفاق می‌افتد؛ هر کسی می‌تواند در هر موقعیتی بدون داشتن دلیلی منطقی عاشق بشود. این چیزی است که انیمه سرگرم کننده و لذت بخش “Scum’s Wish”، کم و بیش تلاش می‌کند تا به تصویر بکشد؛ اما در عین حال، این انیمه سعی دارد تا از طریق خط داستانی خود، عجز و ناتوانی فردی را به تصویر بکشد که عاشق کسی می‌شود که هرگز احساسات خود را به اشتراک نمی‌گذارد. این انیمه در رابطه با داستان پیچیده زندگی دو دانش آموز دبیرستانی است که عاشق معلم‌های خود می‌شوند. داستان از جایی آغاز می‌شود که این دو دانش آموز به توافق می‌رسند با همدیگر وارد یک رابطه عاشقانه دروغین شوند تا احساسات واقعی خود به معلم‌هایشان از بین برود. اما هر زمان احساسات یکی از این دو دانش آموز توسط معلمی پذیرفته شود که او را دوست دارد، می‌تواند به رابطه ظاهری خود با همکلاسی‌اش پایان ببخشد. این خط داستانی در ظاهر همانند یک داستان عاشقانه معمولی به نظر می‌رسد؛ اما در واقع، موضوع اصلی آن به تصویر کشیدن خود ویرانگری است که یک عشق نافرجام می‌تواند به دنبال داشته باشد.

Arakawa Under the Bridge

داستان انیمه Arakawa Under the Bridge در رابطه با شخصیتی به نام “کو ایچینومیا” (Kou Ichinomiya) است. این کارکتر، پسر یک تاجر ثوتمند است که یکی از سخنان پدرش را هیچگاه فراموش نمی‌کند و آن‌ هم این است که “هرگز به کسی مدیون نشو!” داستان از جایی شروع می‌شود که شلوار قهرمان و شخصیت اصلی داستان، بالای پل “آراکاوا” (Arakawa)، از او دزدیده می‌شود؛ او که خود در تلاش است تا آنها را دوباره به دست بیاورد، به داخل رودخانه آراکاوا سقوط می‌کند اما در همین حین، توسط یک فرد ناشناس عجیب و غریب نجات می‌یابد. اکنون که قهرمان داستان، این دختر ناشناس را مدیون جان خود می‌داند، قبول می‌کند تا به عنوان دوست پسر او، به همراهش، در زیر پل آراکاوا، زندگی کند. خط داستانی این انیمه از محیط مدسه و دانش آموزان دبیرستانی فاصله گرفته است و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای مخاطبان بالغ تر می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

I Can’t Understand What My Husband is Saying

یکی دیگر از بهترین انیمه های سینن عاشقانه ساخته شده که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد، انیمه شناخته شده با نام “نمی‌توانم بفهمم شوهرم چه می‌گوید” (I Can’t Understand What My Husband is Saying) است. داستان این انیمه سرگرم کننده و دلنشین، حول محور رابطه دو نفر است که با یکدیگر ازدواج کرده‌اند. یکی از این دو نفر، علاقه بسیار زیادی به انیمه و مانگا دارد، اما دیگری، با وجود آنکه در گذشته، به خواندن مانگا، تماشای انیمه و دنبال کردن فعالیت‌های افراد معروف، علاقه مند نبوده است، اما اکنون، به شناخت این دنیا و به دست آورن اطلاعات بیشتر از آن، تا حدی علاقه پیدا کرده است. به همین ترتیب، این دو نفر، در طول داستان انیمه I Can’t Understand What My Husband is Saying، با همدیگر فرهنگ دنیای اوتاکو را تجربه می‌کنند. عنوان این انیمه به همان اندازه‌ای که خنده دار است، شیرین نیز است. “کائورو” (Kaoru) و “هاجیمه” (Hajime)، همدیگر را بسیار دوست دارند و بر خلاف آنچه خواهر هاجیمه در مورد رابطه این دو می‌گوید، زوج بی نقصی هستند. در طول داستان این انیمه، اصطلاحات اوتاکویی بسیاری استفاده می‌شود که می‌توانند برای طرفداران دنیای انیمه و مانگا مفید باشند.

More than A Married Couple, But Not Lovers

داستان انیمه جذاب و دیدنی “More than A Married Couple, But Not Lovers”، یکی دیگر از بهترین انیمه های سینن عاشقانه به شمار می‌رود که شایسته شناخته شدن را دارد. داستان این انیمه در رابطه با دو دانش آموز دبیرستانی است که با همدیگر به عنوان یک تیم انتخاب شده‌اند تا در شرایط مشخصی، همانند یک زن و شوهر زندگی کنند و ازدواج را شبیه سازی کنند. بر طبق قوانین این پروژه، این دو کارکتر مجبور هستند تا با یکدیگر وقت بگذرانند و زندگی کنند. این دو می‌توانند کارهایی را انجام دهند که یک زوج به عنوان زن و شوهر به طور معمول، انجام می‌دهند. انجام این کارها باعث می‌شود که تیم آن‌ها در نهایت، امتیاز بیشتری کسب کند. به علاه همه این‌ها، تیمی که در نهایت بیشترین امتیاز را به دست می‌آورد، این امکان برایشان فراهم می‌شود که شریک خود را عوض کنند که البته، “آکاری” (Akari) و “جیرو” (Jiro)، هردو برای عوض کردن هم تیمی‌هایشان، بسیار مشتاق هستند. در طول خط داستانی این انیمه ما شاهد رشد شخصیتی کارکترها و شخصیت‌های فرعی هستیم که تماشای سریال را برای بینندگان خود بسیار لذت بخش می‌کنند.

Maison Ikkoku

انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام “Maison Ikkoku”، یکی دیگر از بهترین انیمه های سینن عاشقانه به شمار می‌رود که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این انیمه کلاسیک بسیار دوست داشتنی بر اساس مانگای نویسنده معروف، “رومیکو تاکاهاشی” (Rumiko Takahashi) ساخته شده است. داستان آن نیز حول محور یک رابطه عاشقانه بالغانه است که از فضای دبیرستان و مدرسه فاصله گرفته است. قهرمان و شخصت اصلی این انیمه که در داستان با نام “یوساکو گودای” (Yosaku Godai) شناخته شده است، عاشق فردی به نام “کیوکو اوتوناشی” (Kyoko Otonashi) شده است که دو سال از او بزرگتر است و همچنین به تازگی نیز، همسرش را از دست داده و برای مرگ او سوگوار است. این پسر بیست ساله به دلیل عدم اعتماد به نفس و با در نظر گرفتن این واقعیت که هنوز یک دانشجو است، نمی‌تواند به خود اجازه اعتراف دادن را بدهد. در عین حال، کیوتو نیز همچنان به همسر متوفی خود احساس تعهد دارد و به همین خاطر نیز، نمی‌تواند به راحتی نسبت به کسی دیگر احساس داشته باشد.

Insonmiacs After School

یکی دیگر از بهترین انیمه های سینن عاشقانه که برای اولین بار در سال دوهزار و بیست و سه منتشر شده است، انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام Insonmiacs After School است که پس از مدت زمان کوتاهی، موفق به جذب طرفداران بسیاری، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شد. این انیمه بر اساس یک مانگای فوق العاده شگفت انگیز ساخته شده است. “گانتا” (Ganta) و “ایساکی” (Isaki)، قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان این انیمه، هر دو در سکوت از بی خوابی رنج می‌برند، اما زمانی که با یکدیگر آشنا می‌شوند، به این واقعیت پی می‌برند که دیگری نیز در حال تجربه کردن همان مشکل است. با پیش رفتن داستان، این دو با همدیگر تصمیم می‌گیرند تا یک کلوپ ستاره شناسی راه اندازی کنند. همانطور که این دو کارکتر زمان بیشتری را با یکدیگر می‌گذارند، به هم نزدیک‌تر می‌شوند. رشد رابطه این دو کارکتر با همدیگر در داستان به صورت بسیار واقع گرایانه‌ای به تصویر کشیده شده است و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای بیندگان می‌تواند بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد.

Kaguya Sama: Love is War

یکی دیگر از بهترین انیمه های سینن عاشقانه، انیمه Kaguya Sama: Love is War است. در عشق و جنگ هیچ قانونی وجود ندارد و داستان انیمه Kaguya-Sama: Love Is War این را به خوبی ثابت می‌کند. داستان این انیمه به جای یک روایت عاشقانه معمولی به گونه‌ای است که در آن میوکی (Miyuki) و کاگویا (Kaguya) هر دو از هوش و مهارت‌های شگفت انگیز خود استفاده می‌کنند تا دیگری را مجبور کنند به احساسات و علاقه‌ای که دارد اعتراف کند. با این حال هیچکدام نمی‌خواهند که در این بازی شکست بخورند و به دیگری ببازند. اتفاقاتی که در این انیمه رخ می‌دهد بسیار خنده‌دارند اما در همین حین لحظات لطیف و دلپذیر زیادی را نیز در خود جای داده است که تماشای آن را برای بینندگان خود، بسیار دلشین و لذت بخش می‌کند. آخرین قسمت‌های این انیمه بیشتر از فصل‌های گذشته بر رابطه این دو کارکتر تمرکز دارد و به طور عمیق‌تری به بررسی آن می‌پردازد.

My Happy Marriage

بدون شک، انیمه My Happy Marriage یکی از بهترین انیمه های سینن عاشقانه به شمار می‌آید. میو (Miyo)، قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، در یک خانواده به نسبت مرفه بزرگ شده است، اما با این وجود، زندگی جهنمی و بسیار بدی را زیر نظر نامادری، خواهر ناتنی و پدر بیولوژیکی خود سپری کرده است. داستان از این قرار است که خانواده این کارکتر، برای اینکه از شر او خلاص شوند حاضرند دست به هر کاری بزنند؛ به این ترتیب، تصمیم می‌گیرند که او را به همسری یک شخصیت نظامی بدنام دربیاورند. با این حال، زمانی که این اتفاق می‌افتد، کیوکا (Kiyoka) نه تنها به میو علاقه‌مند می‌شود بلکه از رفتار خانواده‌اش نیز با او بسیار عصبانی می‌شود. این انیمه به خوبی تاثیر ماندگار آزار و اذیتی که میو به خاطر خانواده‌اش تحمل کرده است را نشان می‌دهد. قهرمان داستان بعد از همه اتفاقاتی که پشت سر گذاشته‌ است، در خود احساس ارزشمندی نمی‌کند و حتی با حضور کیوکا هم در کنارش، برای بهبود یافتن، نیاز به زمان دارد. اکنون این انیمه یکی از بهترین انیمه های عاشقانه تمام دوران‌ها به حساب می‌آید که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Golden Time

بانری تادا (Banri Tada) که یک دانشجوی کالج است، خاطرات گذشته خود را پس از سقوط از یک پل، به طور کلی از دست می‌دهد. او که امتحانات ورودی و یک سال کامل از مدرسه حقوقی خود را از دست می‌دهد، تصمیم می‌گیرد تا زندگی خود را از نو در کالج آغاز کند. داستان از جایی شروع می‌شود که او در کالج، فرد بسیار زیبایی را به نام کوکو کاگا (Koko Kaga) ملاقات می‌کند. این کارکتر، علاقه‌ای شدید به قهرمان و شخصیت اصلی داستان پیدا می‌کند و آن را در مسیری ناسالم رشد می‌دهد؛ اما با پیش رفتن داستان، رابطه آنها به صورت چشمگیری توسعه پیدا می‌کند. در ادامه، بانری نیز با علاقه‌مند شدن به کوکو، کم کم موفق به بازیابی خاطرات گذشته‌اش می‌شود. خط داستانی این انیمه، بسیار جذاب و دلنشین است و به همین خاطر نیز، تماشای آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش دیدن را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments