انیمه های رومانتیک
1%
  • 0/10

انیمه های رومانتیک با پیچش داستانی غیرمنتظره

اتفاقاتی که مخاطبان را شگفت زده کردند!

انیمه های رومانتیک با پیچش داستانی غیرمنتظره ۴ ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در خطوط داستانی بسیاری، پیچش‌ها و اتفاقات غیرمنتظره فراوانی جای داده شده است که بینندگان و خوانندگان خود را متحیر می‌کنند. داستان‌های انیمه‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین پیچش داستانی در انیمه ‌های رومانتیک ساخته شده تمام دوران‌ها می‌پردازیم.

انیمه یک رسانه تصویری فوق العاده جذاب و تاثیرگذار است. با وجود آنکه این رسانه مدت طولانی است که در کنار مردم بوده است اما با این حال، در سال‌های اخیر، انیمه‌هایی منتشر شده‌اند که به صورت گسترده‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده‌اند. برخی از داستان‌های انیمه‌ای دارای یکی از بهترین خطوط داستانی و حماسی ترین لحظات تاریخ رسانه هستند. روایت‌هایی که در این رسانه بازگو می‌شوند، بسیار تاثیرگذار هستند و چارچوب‌های ذهنی عمیق، مضامین سیاسی و عناصر فرهنگی را به بهترین شکل ممنکن به تصویر می‌کشند. انیمه های رومانتیک نیز، در اغلب موارد، داستان‌هایی عاشقانه با شخصیت‌هایی دوست داشتنی روایت می‌شوند. به ندرت اتفاق می‌افتد که انیمه‌ای با مضامین عاشقانه به چیزی تاریک یا شوم تبدیل شود. اما با این حال، در خطوط داستانی برخی از این انیمه‌ها، پیچش‌ها و اتفاقات غیرمنتظره فراوانی جای داده شده است که بینندگان و خوانندگان خود را متحیر می‌کنند. مسلم است که پیچش داستانی همه انیمه‌ها به یک اندازه برای بینندگان جذاب و هیجان انگیز نبوده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین پیچش داستانی در انیمه‌ های رومانتیک ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم.

برخی از به یاد ماندنی ترین لحظات داستان‌های انیمه‌ای، پیچش‌های داستانی آن‌ها است. در پیچش‌های داستانی، حقایقی که در ابتدا بسیار بدیهی به نظر می‌رسیدند، به گونه‌ای اتفاقات کل داستان را به جهتی دیگر سوق می‌دهند که بینندگان خود را بهت زده می‌کند. توجه داشته باشید که ادامه این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

Romantic Killer

انیمه فوق العاده شگفت انگیز “Romantic Killer” یکی از بهترین مجموعه‌های انیمه‌ای به شمار می‌رود که در ابتدا همانند یک داستان عاشقانه معمولی به نظر می‌رسد، اما در ادامه، ما شاهد یک پیچش داستانی غیرمنتظره در آن هستیم که بینندگان خود را حیرت زده می‌کند. قهرمان و شخصیت اصلی داستان این انیمه که با نام “آنزو هوشینو” (Anzu Hoshino) شناخته شده است، هیچگاه به برقراری روابط عاشقانه فکر نمی‌کند و حتی به یک موجود جادویی نیز اجازه نمی‌دهد که بر سر راه او و اولیت‌هایش قرار بگیرد. او توسط یک جادوگر، به صورت تصادفی، مدام در موقعیت‌هایی عاشقانه با همکلاسی‌های خود قرار می‌گیرد و به همین خاطر نیز، در نهایت “سوکاسا” را ملاقات می‌کند که همواره دانش آموزی بسیار خودخواه و دست نیافتنی به نظر می‌رسید. با این حال، در ادامه داستان، به تدریج مشخص می‌شود که گذشته‌ای تاریک سوکاسا را آزار می‌دهد. مشخص می‌شود که سوکاسا در دوره راهنمایی توسط یک زن مسن تر از خودش مورد آزار و اذیت‌ وحشیانه قرار گرفته است. این تجربه دلخراش باعث شده است که او اکنون همواره احساس ترس داشته باشد.

Orange

یکی دیگر از بهترین انیمه های رومانتیک که دارای پیچش داستانی غیرمنتظره‌ای هستند، انیمه شناخته شده با نام “Orange” می‌باشد. این انیمه که در ابتدا همانند یک داستان عاشقانه و معمایی معمولی به نظر می‌رسد، تنها پس از گذشت چند قسمت از آن مشخص می‌شود که در داستان این انیمه به بررسی مسائل عمیقی پرداخته شده است؛ مسائلی همچون اهمیت سلامت روان، غم و اندوه، خودکشی و تنهایی که در خط داستانی این انیمه به بهترین شکل ممکن، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان “ناهو” نام دارد. داستان از جایی شروع می‌شود که ناهو یک نامه از آینده خود دریافت می‌کند که در آن نوشته شده است از “کاکرو”، همکلاسی انتقالی جدیدش، مراقبت کند و سعی کند تا او از زندگی‌اش لذت ببرد زیرا که در آینده‌ای نه چندان دور قرار است جان خود را از دست بدهد. ناهو در ابتدا با بی میلی این کار را انجام می‌دهد. اما در ادامه متوجه می‌شود که القای حس خوب به کسی که از زندگی دست کشیده است، به هیچ عنوان، کار راحتی نیست.  

Fruits Basket

انیمه عاشقانه The Fruits Basket شاهکاری است که به طرز ماهرانه‌ی درام و کمدی را در خود جای داده است. این انیمه موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شده است. تورو هوندا (Tooru Honda) دوست داشتنی زندگی سختی را پشت سر گذاشته است، زمانی که به خانواده سوما (Souma) نقل مکان می‌کند، همه چیز به طور غیرمنتظره‌ای دچار تحول می‌شود. با اعضای خانواده سوما، به ویژه یوکی سوما (Yuki Souma)، همانند بت در مدرسه رفتار می‌شود؛ با این حال، آنها حقیقت شوکه کننده‌ای را پنهان کرده‌اند که می‌تواند دیدگاه همه را نسبت به آنها تغییر دهد. داستان‌هایی که یک مثلث عشقی را روایت می‌کنند آنقدر جالب نیستند زیرا در بیشتر موارد رابطه بین دو نفر از آنها به طرز آشکاری قوی تر و نتیجه آن نیز معلوم است؛ با این حال استثنائاتی هم وجود دارد که این انیمه یکی از آنهاست. تماشای این انیمه می‌تواند یک تجربه فراموش نشدنی برای بییندگان را به ارمغان بیاورد.

Scum’s Wish

عشق اتفاق می‌افتد؛ هر کسی می‌تواند در هر موقعیتی بدون داشتن دلیلی منطقی عاشق بشود. این چیزی است که انیمه سرگرم کننده و لذت بخش “Scum’s Wish”، کم و بیش تلاش می‌کند تا به تصویر بکشد؛ اما در عین حال، این انیمه سعی دارد تا از طریق خط داستانی خود، عجز و ناتوانی فردی را به تصویر بکشد که عاشق کسی می‌شود که هرگز احساسات خود را به اشتراک نمی‌گذارد. این انیمه در رابطه با داستان پیچیده زندگی دو دانش آموز دبیرستانی است که عاشق معلم‌های خود می‌شوند. داستان از جایی آغاز می‌شود که این دو دانش آموز به توافق می‌رسند با همدیگر وارد یک رابطه عاشقانه دروغین شوند تا احساسات واقعی خود به معلم‌هایشان از بین برود. اما هر زمان احساسات یکی از این دو دانش آموز توسط معلمی پذیرفته شود که او را دوست دارد، می‌تواند به رابطه ظاهری خود با همکلاسی‌اش پایان ببخشد. این خط داستانی در ظاهر همانند یک داستان عاشقانه معمولی به نظر می‌رسد؛ اما در واقع، موضوع اصلی آن به تصویر کشیدن خود ویرانگری است که یک عشق نافرجام می‌تواند به دنبال داشته باشد.

Dusk Maiden of Amnesia

انیمه جذاب و دیدنی “Dusk Maiden of Amnesia” یکی دیگر از بهترین انیمه های رومانتیک با پیچش داستانی غیرمنتظره به شمار می‌رود. داستان این انیمه در رابطه با یک پسر معمولی است که عاشق یک دختر می‌شود؛ در ادامه داستان مشخص می‌شود که آن دختر نه یک انسان، بلکه روح سرگردان یک دختر مرده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی این داستان که با نام “تیچی نییا” شناخته شده است، نسبت به این روح سرگردان عجیب و غریب احساساتی پیدا می‌کند. این دو با همدیگر دوست می‌شوند و تصمیم می‌گیرند تا حقیقت پشت مرگ آن روح را پیدا کنند که “یوکو” نام دارد. بینندگان با پیش رفتن داستان متوجه می‌شوند وقایع شومی پشت مرگ یوکو نهفته است که گذشته او را بسیار تاریک می‌کند. خط داستانی انیمه نیز به صورت کلی، به گونه‌ای است که از همان ابتدا، احساس اضطراب و ناامیدی را در بینندگان خود برمی‌انگیزد زیرا که مشخص است رابطه یک روح با یک انسان چگونه به پایان خواهد رسید.

Devil’s Line

انیمه جذاب و دیدنی “Devil’s Line” یکی از معدود انیمه های رومانتیک خون آشامی به شمار می‌رود که رابطه انسان و خون آشام‌ها را به صورت واقع بینانه‌تری به تصویر می‌کشد. در بیشتر موارد، تعاملات خون آشام و انسان‌ها، به تناسب روایت، بیش از حد نمایشی، و از واقعیت احتمالی بسیار دور می‌شوند؛ با این حال، این انیمه، با وجود پیچش داستانی که در خود جای داده است، حقیقت تاریک خون آشام‌ها را (در صورت وجود داشتنشان)، به بهترین شکل ممکن به تصویر می‌کشد. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان که “سوکاسا” نام دارد، یک دانشجوی معمولی است که به طور اتفاقی به دنیای خونخوارانی راه پیدا می‌کند که مخفیانه در میان انسان‌ها زندگی می‌کنند. یک گروه مخفی نیز در این داستان وجود دارد که ماموریت دارند حوادثی که خون اشام‌ها به وجود آورده‌اند را به صورت عمیق مورد بررسی قرار دهند و در پی پیدا کردن آن‌ها باشند تا بتوانند از شکل گیری رابطه بین انسان و خون آشام‌ها جلوگیری به عمل آورند زیرا که میل به نوشیدن خود در این موجودات، زمانی که برانگیخته می‌شوند، قوی تر از همیشه است.

Future Diary

خاطرات آینده (Future Diary) یکی از بهترین انیمه های رومانتیک بازی مرگ و زندگی است. داستان این انیمه در رابطه با خدایی است که می‌خواهد بازنشسته شود. او گروهی از انسان‌های فانی را انتخاب می‌کند که فکر می‌کند جایگزین خوبی برای او خواهند بود. این خدا به هر یک از این افراد تلفن‌هایی می‌دهد که قدرت‌های متفاوتی را در خود جای داده است. یکی از این قدرت‌ها، پیش بینی حرکات آینده دشمن است. این افراد در مقابل یکدیگر، برای گرفتن آن جایگاه قرار می‌گیرند تا در نهایت، آخرین بازمانده زن یا مرد، تبدیل به خدای بعدی شود. روند پیش رفتن داستان این انیمه به گونه‌ای است که به هیچ عنوان نمی‌توان پیش بینی کرد قرار است چه اتفاقی رخ بدهد زیرا که اتفاقات غیر منتظره زیادی در آن جای گرفته‌اند که تماشای آن را بسیار لذت بخش و هیجان انگیز می‌کنند. چالش‌هایی که بر سر راه این افراد قرار می‌گیرد و این واقعیت که کارکترهای این انیمه با شکست خوردن در میان مسیر، جان خود را از دست می‌دهند و برای زنده ماندن باید بجنگند، همه و همه، باعث می‌شوند که بینندگان این انیمه، در حین تماشای آن، به هیچ عنوان احساس خستگی نکنند.

The Flowers of Evil

 یکی دیگر از بهترین انیمه های رومانتیک با پیچش داستانی غیرمنتظره، انیمه‌ای است که با نام “The Flowers of Evil” شناخته شده است. تماشای این انیمه به دلیل مضامین و ادبیاتی که در آن بکار گرفته شده است، به همه پیشنهاد نمی‌شود. داستان این انیمه شامل درام بزرگسالانه‌ای است که بینندگان خود را با جنبه تاریک عشق آشنا می‌کند. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان که با نام “تاکائو” شناخته شده است، به یکی از همکلاسی‌های خود علاقه پیدا کرده است اما نمی‌تواند به عشق خود اعتراف کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که او یک روز، لباس‌های ورزشی دختر مورد علاقه‌اش را می‌دزدد. او فکر می‌کند کسی متوجه این کارش نمی‌شود اما یکی از همکاسی‌هایش او را در حین انجام این کار گیر می‌اندازد و پس از آن، سعی می‌کند تا با اطلاعاتی که از این کارکتر دارد، از او اخاذی کند. این انیمه یک داستان روانشناختی را بازگو می‌کند که در طی آن، هر کارکتر سعی دارد با تعریف خود از عشق، دریغ از شوم بودن آن، زندگی کند.

Vampire Night

انیمه زیبا و دیدنی “شوالیه خون آشام” (Vampire Night) یک انیمه کلاسیک و یکی از شناخته شده ترین انیمه های رومانتیک خون آشام به شمار می‌رود. این انیمه از همان قسمت‌های اول، فضایی تاریک و بیمارگونه دارد. داستان این انیمه در رابطه با دنیایی است که انسان‌ها و خون آشام‌ها در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند اما تعاملات بین آن‌ها بسیار پیچیده است. دنیای این انیمه به طور کلی بسیار گیج کننده است و مثلث عشقی که در آن وجود دارد نیز، بر پیچیدگی‌های آن می‌افزاید. “یوکی” انسانی است که می‌خواهد به دوست دوران کودکی‌اش “زیرو” کمک کند تا میل به خون را در خود کنترل کند. اما انجام این کار به هیچ عنوان برای او راحت نیست زیرا او به یوکی و خونی که در رگ‌هایش در جریان است، علاقه شدیدی پیدا کرده است. داستان این انیمه هیجان انگیز مملو از پیچش‌های داستانی و رازهای شوم است و روند آن به گونه‌ای پیش می‌رود که بینندگان هیچگاه اتفاقاتی که قرار است رخ بدهد را نمی‌توانند پیش بینی کنند.

School Days

انیمه “روزهای مدرسه” (School Days) در ابتدا به عنوان انیمه‌ای در ژانر عاشقانه دبیرستانی شروع می‌شود اما در پایان ،به طور ناگهانی، یک چرخش پیدا می‌کند و با پایانی بسیار تکان دهنده و خشونت آمیز بینندگان را شوکه می‌کند. در پایان این انیمه، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، یعنی “ماکوتو”،توسط “سکای”، یکی از دخترانی که با او رابطه عاشقانه داشت، با چاقو کشته می‌شود. پس از آن نیز، “کوتونوها”، یکی دیگر از دختران این داستان، سکای را به قتل می‌رساند. این پایان بندی شوم و ترسناک، که پر از خیانت و قتل بود، باعث حیرت زدگی و البته ناامیدی بینندگان شده بود. این نتیجه وحشتناک، غم انگیز باعث می‌شود که داستان این انیمه، در لیست جنجالی‌ترین و بحث برانگیزترین پایان انیمه ها قرار بگیرد. بسیاری از بینندگان، پس از دیدن این انیمه معتقد بودند که نحوه‌ای که داستان توانست بینندگان خود را فریب دهد و با چنین پایانی آنها را غافلگیر کند، بسیار زیرکانه بوده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments