معرفی بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی
1%
  • 0/10

معرفی بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی

انیمه‌هایی که ماهیت حقیقی انسان‌ را نشان می‌دهند!

معرفی بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی ۳ ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ژانر بازی مرگ و زندگی، یکی از نمادین ترین ژانرهای دنیای انیمه است که به تازگی، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان شده است و به همین خاطر نیز، ساخت چنین انیمه‌هایی نسبت به گذشته، تا حدودی، افزایش یافته است. درون این ژانر، نگاهی انتقادی به طبیعت انسان‌ها نهفته است و از این رو، انیمه‌هایی که در این ژانر ساخته می‌شوند، مسائل بسیار حساس دنیای اطرافمان را زیر ذره بین قرار می‌دهند که بسیار تفکر برانگیز هستند. ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

ژانر بازی مرگ و زندگی، یکی از نمادین ترین ژانرهای دنیای انیمه است؛ هرچند که درست به تصویر کشیدن این ژانر، به هیچ عنوان کار راحتی نیست و به همین خاطر نیز، انیمه‌های زیادی در این ژانر ساخته و طراحی نشده است و در میان انیمه‌هایی هم که در این ژانر ساخته شده‌اند، تنها تعداد کمی وجود دارد که با استقبال طرفداران زیادی روبه‌رو شدند. این مسئله باعث شده است که طرفداران جدید دنیای انیمه، به سختی بتوانند انیمه‌های خوب ژانر بازی مرگ و زندگی را پیدا کنند و از دیدن آن‌ها لذت ببرند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

انیمه های بازی مرگ و زندگی، به طور معمول، در رابطه با گروهی از انسان‌ها است که با شرکت در مسابقات و بازی‌های خاصی، در شرایطی قرار می‌گیرند که برای زنده ماندن و برنده شدن، مجبور به کشتن افراد دیگر می‌شوند. زندگی کسانی که در این مسابقات شرکت می‌کنند، به برد و باخت آن‌ها در بازی بستگی دارد. این مسابقات می‌توانند فعالیت‌های ساده‌ای مانند بازی با کارت باشند و یا می‌توانند اشکال پیچیده‌تر و بی رحمانه‌تری را نیز به خود بگیرند.

Future diary

خاطرات آینده (Future Diary) یکی از بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی است. داستان این انیمه در رابطه با خدایی است که می‌خواهد بازنشسته شود. او گروهی از انسان‌های فانی را انتخاب می‌کند که فکر می‌کند جایگزین خوبی برای او خواهند بود. این خدا به هر یک از این افراد تلفن‌هایی می‌دهد که قدرت‌های متفاوتی را در خود جای داده است. یکی از این قدرت‌ها، پیش بینی حرکات آینده دشمن است. این افراد در مقابل یکدیگر، برای گرفتن آن جایگاه قرار می‌گیرند تا در نهایت، آخرین بازمانده زن یا مرد، تبدیل به خدای بعدی شود. روند پیش رفتن داستان این انیمه به گونه‌ای است که به هیچ عنوان نمی‌توان پیش بینی کرد قرار است چه اتفاقی رخ بدهد زیرا که اتفاقات غیر منتظره زیادی در جای گرفته‌اند که تماشای آن را بسیار لذت بخش و هیجان انگیز می‌کند. چالش‌هایی که بر سر راه این افراد قرار می‌گیرد و این واقعیت که کارکترهای این انیمه با شکست خوردن در میان مسیر، جان خود را از دست می‌دهند و برای زنده ماندن باید بجنگند، همه و همه، باعث می‌شوند که بینندگان این انیمه، در حین تماشای آن، به هیچ عنوان احساس خستگی نکنند.

High Rise Invasion

انیمه High Rise Invasion یکی دیگر از انیمه‌هایی است که کارکترها را در دنیایی قرار می‌دهد که برای زنده ماندن باید بجنگند. داستان آن در رابطه با یوری هونجوو (Yuri Honjou) شانزده ساله است. او پس از آنکه شاهد شکسته شدن سر یک مرد با تبر بود، از ترس و سردرگمی به خود می‌لرزید و سعی می‌کرد تا از دست مهاجم نقابدار فرار کند. اما به یکباره متوجه می‌شود که در یک ساختمان متروکه گرفتار شده است که در آن هم به طرز مرموزی قفل شده است و راهی برای بیرون رفتن از آنجا وجود ندارد. اکنون او در دنیایی است که هیچ نشانه‌ای از زندگی در آن وجود ندارد و توسط ساختمان‌های بلند دیگر نیز احاطه شده است. یوری از نجات یافتن در آن مکان مرموز و عجیب ناامید می‌شود اما به صورت اتفاقی درمی‌یابد که برادرش نیز در همان مکان عجیب و غریب گیر افتاده است. با پیش رفتن داستان، قهرمان وشخصیت اصلی متوجه می‌شود که قاتلان نقاب دار بیشتری نیز در این ساختمان متروکه ترسناک وجود دارند که مشتاقانه منتظر پیدا کردن قربانیان جدید برای خود هستند.

Tomodachi Game

یکی دیگر از بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی، انیمه جذاب و هیجان انگیز Tomodachi Game است. متاسفانه این انیمه آنگونه که شایستگی‌اش را دارد، مورد استقبال جهانی قرار نگرفته است؛ اما با این حال، هر لحظه از این انیمه ارش تماشا کردن را دارد و شما نیز اگر به دیدن این ژانر علاقه دارید، بدون شک، از دیدن آن لذت خواهید برد. داستان این انیمه در رابطه با پنج کارکتر است که خود را به عنوان نزدیک ترین دوستان همدیگر معرفی می‌کنند. این پنج نفر، برای به دست آوردن مبلغ هنگفتی، در یک بازی قرار می‌گیرند. در طی این بازی، میزان رفاقت واقعی کارکترها با همدیگر سنجیده می‌شود و به همین خاطر، مضامین روانشناسی عمیقی نیز، به بهترین شکل ممکن، در آن جای گرفته است. این موضوع باعث شده است که این انیمه، از دیگر انیمه‌های ساخته شده در این ژانر به خصوص، کمی متفاوت‌تر به نظر برسد. دیدن خیانت‌هایی که در طی این بازی رخ می‌دهند، می‌تواند برای بینندگان بسیار دردناک باشد زیرا که کارکترهای این داستان، با همدیگر دوست هستند؛ در حالی که در بیشتر انیمه‌های ساخته شده در این ژانر، کارکترها در طول مسابقات با همدیگر آشنا می‌شوند.

Deadman Wonderland

بدون شک، تم منحصر به فرد انیمه Deadman Wonderland، یکی از بزرگترین نقاط قوت آن است. به نظر می‌رسید که این روز هم برای گانتا ایگاراشی (Ganta Igarashi) و همکلاسی‌هایش یک روز عادی دیگر خواهد بود. آنها در حال آماده شدن برای دیدن زندانی بودند که شبیه یک شهربازی ساخته شده بود. در این مکان، محکومانی وجود داشتند که برای سرگرم کردن تماشاچیان، دست به انجام کارهای خطرناکی می‌زدند. با این حال، به طور ناگهانی، کل همکلاسی‌های گانتا توسط یک مرد قرمزپوش قل عام می‌شوند و اینگونه زندگی او نیز، به کلی، زیر و رو می‌شود. گانتا نیز خود را به یکباره در همان زندانی می‌بیند که برای بازدید از آن آمده بود. این قهرمان جوان، در دنیایی از زندانیان سادیستی و قدرت‌های مرموز گیر می‌افتد که تنها با پیروزی در انجام بازی‌های مرگبار می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد. در این مکان، که تشخیص دوست از دشمن به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست، گانتا و افراد دیگر نیز، همگی به دنبال پیدا کردن ردی از مرد قرمز پوش هستند تا بتوانند راهی برای نجات خود بیابند.

Darwin’s Game

دانش آموز دبیرستانی به نام کانام سودو (Kanam Sudou)، از یکی از همکلاسی‌هایش دعوتی دریافت می‌کند تا بازی داروین را انجام دهد. Darwin’s Game یک بازی موبایلی است که قهرمان و شخصیت اصلی داستان، هرگز اسم آن را نشنیده بود. با این حال، او تصمیم می‌گیرد که بازی را انجام دهد. اما، با وارد شدن به بازی، اتفاقی می‌افتد که زندگی او را به کلی دچار تحول می‌کند. او به محض اینکه برنامه را باز می‌کند، ناگهان یک مار سبز رنگ از صفحه گوشی‌اش بیرون می‌زند و با گاز گرفتن از گردنش او را بیهوش می‌کند. وقتی او در بیمارستان بدون هیچ نشانه‌ای از مارگزیدگی به هوش می‌آید، حدس می‌زند که توهم زده باشد. متاسفانه کنجکاوی او بیشتر می‌شود و بار دیگر برنامه را باز می‌کند. در ابتدا این برنامه نیز، مانند هر بازی معمولی دیگری به نظر می‌رسد. پس تصمیم می‌گیرد که مرحله اول آن را انجام دهد؛ اما به طور غیرمنتظره‌ای درمی‌یابد که حریفش در دنیای واقعی درست در مقابل چشمانش قرار گرفته است. با پیش رفتن داستان متوجه می‌شود که او با کلیک کردن بر روی این برنامه، خود را در یک مبارزه وحشاینه برای بقا گیر انداخته است.

Talentless Nana

انیمه زیبا و دیدنی “نانای بدون استعداد” (Talentless Nana)، ممکن است در نگاه اول، همانند انیمه‌ای ساخته شده در ژانر بازی مرگ به نظر نرسد. اما با این حال، با پیش رفتن داستان، متوجه می‌شوید که کارکترهای این انیمه نیز، برای نجات دادن جان خود، در شرایطی قرار می‌گیرند که باید با دیگر کارکترهای این داستان رقابت کنند. داستان این انیمه هیجان انگیز در رابطه با گروهی از کارکترهای جوان است که از قدرت‌های فراطبیعی بهره برده‌اند. این گروه، برای تقویت توانایی‌های خود، به جزیره‌ای فرستاده می‌شود تا در آنجا، دوره‌ای آموزشی را طی کنند. اما در واقع، دلیل فرستاده شدن این گروه به آن جزیره، این است که توسط نانا (Nana) کشته شوند. نانا یک مامور دولتی است که در ابتدا، خود را به عنوان یکی از افراد این گروه جا زده بود. در این داستان، بیشتر کارکترها، تا زمانی که تعداد مرگ و میرها، آنقدر بالا نرفته بود، از این واقعیت خبر نداشتند که در یک بازی مرگ قرار گرفته‌اند و باید برای نجات جان خود، دست به هر کاری بزنند. اتفاقات غیرمنتظره و پیچش‌های داستانی این انیمه، تماشای آن را بسیار لذت بخش می‌کند.

Alice in Borderland

بسیاری داستان آلیس در سرزمین مرزی (Alice in Borderland) را به خاطر لایو اکشنی می‌شناسند که به تازگی، فصل دوم آن نیز از شبکه نتفلیکس (Netflix) پخش شده است؛ اما چیزی که بسیاری از مردم از آن خبر ندارند این است که این لایو اکشن بر اساس مانگایی ساخته شده است که یک انیمه اقتباسی نیز دارد. داستان این انیمه در رابطه با افرادی است که ناخواسته در محیطی گیر افتاده‌اند که باید برای اینکه بتوانند زنده بمانند، مجبور به انجا بازی‌های خطرناکی می‌شوند. آنها هر لحظه ممکن است که به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن جان خود را از دست دهند. تماشای اقتباس انیمه‌ای و یا لایو اکشن این مانگا، با نقش آفرینی بازیگران با مهارت ژاپنی، هردو به یک اندازه می‌تواند برای هر سلیقه‌ای لذت بخش باشد. آلیس در سرزمین مرزی، به طور قطع، یکی از بهترین انیمه های بازی مرگ و زندگی است که در طول داستان آن، ماهیت واقعی کارکترها، به عنوان نمادی از انسان‌های معمولی، و همچنین کارهایی که می‌توانند در شرایط بحرانی انجام دهند، زیر ذره بین قرار می‌گیرد.

Death Parade

پس از مرگ، بیشتر انسان‌ها، یا به بهشت و یا به جهنم راه پیدا می‌کنند؛ اما برای تعداد معدودی از افراد منتخب، مرگ باعث می‌شود که آنها به مکان عجیبی به نام  Quindecim راه پیدا کنند. این مکان، جایی برای گروه‌های دو نفره‌ای است که، به صورت همزمان، جان خود را از دست داده‌اند. در این مکان، یک چهره مرموز وجود دارد که با نام Decim شناخته شده است. این کارکتر، در واقع، نقش یک داور را برعهده دارد. او کسانی را که در این مکان گیر افتاده‌اند، مجبور به انجام بازی‌های مرگباری می‌کند تا بتواند با توجه به عملکردشان در طی بازی، آنها را قضاوت کند. این بازی تعیین می‌کند که آیا روحی که در آنجا قرار گرفته است، شایستگی این را دارد که تناسخ پیدا کند و به زندگی برگردد و یا اینکه با منتقل شدن به مکانی دیگر، ردی از او باقی نماند. این بازی‌ها، از دارت و بولینگ گرفته تا بازی‌های مبارزه‌ای، ماهیت واقعی ارواح آنجا را آشکار کرده و آینده آنها را تعیین می‌کنند. با وجود اینکه، روش‌های داور این بازی، غیرقابل تغییر به نظر می‌رسند، اما زمانی که یک فرد مبتلا به فراموشی در آنجا حضور پیدا می‌کند، باعث می‌شود که او بخواهد قوانین خود را دوباره ارزیابی کند.

Kaiji: Ultimate Survivor

از دیگر انیمه های بازی مرگ و زندگی که با استقبال زیادی از طرف طرفداران جهانی روبه‌رو شده است، انیمه جذاب و دیدنی Kaiji: Utimate Survivor است. کایجی ایتو (Kaiji Itou) پس از اینکه متوجه می‌شود که یکی از همکارانش نمی‌تواند بدهی خود را بازپرداخت کند، در شرایطی قرار می‌گیرد که مجبور می‌شود مبلغ هنگفتی را از آن بدهی تسویه کند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که قهرمان و شخصیت اصلی داستان، شرایط مالی خوبی ندارد و نمی‌تواند آنچه که دوستش قرض گرفته بود را به سادگی، برگرداند. کایجی که تحت فشار مالی زیادی قرار گرفته است، پیشنهاد سوار شدن بر کشتی اسپویر (Espoir) را می‌پذیرد. گفته می‌شود که اگر بتوانید تنها یک شب را در این کشتی بگذرانید، تمام بدهی‌های شما پرداخت می‌شود. چیزی که شبیه به یک شب ساده به نظر می‌رسد، خیلی زود به یک بازی استراتژیکی تبدیل می‌شود که در طی آن خیانت‌های زیادی اتفاق می‌افتد. این تنها نقطه آغاز همه چیز است. کایجی باید بسیار محتاطانه برای هر چیزی تصمیم بگیرد و باید از تمام هوش و اراده‌اش برای زنده ماندن استفاده کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments