بهترین انیمه های کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های کره ای

انیمه‌هایی که اقتباسی از مانهوا و وبتون هستند.

معرفی و بررسی بهترین انیمه های کره ای ۸ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

بیشتر مانگاهایی که تا به امروز نوشته و طراحی شده‌اند تبدیل به انیمه‌هایی که به ویژه در چند سال گذشته، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب شمار زیادی از طرفداران شده‌اند و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته‌اند؛ اما با این حال؛ انیمه‌هایی نیز وجود دارند که بر اساس وبتون (Webtoon) و مانهواهای (Manhwa) کره‌ای ساخته می‌شوند. این انیمه‌ها نیز به تازگی به صورت گسترده‌ای در جهان شناخته شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد و شما نیز به طور قطع، از دیدن آن‌ها لذت خواهید برد.

بسیاری از طرفداران دنیای انیمه، با شنیدن نام انیمه‌، به اقتباسی از مانگاهای (Manga) ژاپنی فکر می‌کنند؛ اما در حقیقت، در ساخت انیمه‌ها از منابع مختلف بسیاری الهام گرفته می‌شود؛ به عنوان مثال، وبتون‌ها و مانهواهایی که در کشور کره ساخته می‌شوند. وبتون و مانهوا به مجلات کمیکی (Comic) گفته می‌شود که در اغلب موارد، تحت تاثیر مانگاهای ژاپنی ساخته می‌شوند. تا چند سال اخیر، این داستان‌های تصویری ساخته شده در کره، آنگونه که شایستگی‌اش را داشتند، در میان طرفداران دنیای انیمه و مانگا شناخته نشده بودند، اما اکنون، به دلیل آنکه وبتون‌ها به صورت دیجیتالی منتشر می‌شوند، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شده‌اند و موفق به جذب شمار زیادی از طرفداران شده‌اند. به همین خاطر نیز، انیمه‌هایی هم که بر اساس این داستان‌ها ساخته می‌شوند نیز مورد استقبال بسیاری قرار می‌گیرند. جالب است بدانید که خط داستانی برخی از این وبتون و مانهواها به قدری جذاب و شگفت انگیز است که تاکنون، سریال‌های کره‌ای بسیاری نیز با اقتباس از آن‌ها ساخته شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد و شما نیز به طور قطع، از دیدن آن‌ها لذت خواهید برد.

Solo Leveling

یکی از بهترین انیمه‌های زمستان سال دوهزار و بیست و چهار ، انیمه جذاب و دیدنی Solo Leveling است که بر اساس معروف ترین مانهوای کره‌ای تمام دوران‌ها ساخته شده است و به همین خاطر نیز، حتی پیش از آنکه منتشر شود، در لیست مورد انتظار ترین انیمه های دوهزار و بیست و چهار قرار گرفته بود. در دنیای این انیمه، دروازه‌هایی به روی جهان‌هایی خارق العاده باز می‌شوند که مردم در پی آن، شروع به توسعه توانایی‌های ویژه‌ای می‌کنند. این امر منجر به ظهور حرفه جدیدی می‌شود که در داستان با نام شکارچی شناخته شده است. این شکارچیان بر اساس سطح قدرتشان رتبه بندی می‌شوند و هیچ راه پیشرفتی هم برای آن‌ها وجود ندارد؛ بنابراین، یک شکارچی که در پایین ترین رتبه قرار می‌گیرد، برای همیشه ضعیف باقی می‌ماند. دیدن ان انیمه بسیار جذاب و هیجان انگیز به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Lookism

داستان انیمه جذاب و دیدنی Lookism که یکی دیگر از بهترین انیمه های کره ای ساخته شده به شمار می‌رود، یکی از موضوعات حساسی که به فرهنگ کره جنوبی مربوط می‌شود را به بهترین نحو ممکن، به تصویر می‌کشد. داستان این انیمه در رابطه با کارکتری به نام “پارک هیون شیک” (Park Hyun Sik) است که ظاهرش، در چارچوب استانداردهای زیبایی کره نمی‌گنجد و به همین خاطر نیز، به عنوان فردی زیبا توصیف نمی‌شود و به خاطر آن، مورد آزار و اذیت افراد بسیاری قرار می‌گیرد. با پیش رفتن داستان، مادر این کارکتر تصمیم می‌گیرد پسرش را به مدرسه‌ای دیگر منتقل کند تا شاید بتواند با انجام این کار از آسیب دیدن او جوگیری کند؛ اما با این حال، همه چیز درست همانند قبل است. یک روز، زمانی که قهرمان و شخصیت اصلی داستان از خواب بیدار می‌شود، متوجه می‌شود که بدنش به کلی دچار تحول شده است و اکنون از ظاهری فوق العاده جذاب برخوردار است، اما به نظر می‌رسد که این بدن متعلق به او نباشد زیرا که بدن قبلی‌اش همچنان بر روی تخت دراز کشیده است.

Noblesse

یکی دیگر از بهترین انیمه های کره ای ساخته شده، انیمه Noblesse است که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این انیمه که بر اساس یکی از طولانی ترین وبتون‌های کره‌ای ساخته شده است، در درابطه با یک کارکتر اشراف زاده است. این کارکتر که در داستان با نام Cadis Etrama Di Raizel شناخته شده است، عضوی از نژادی است که در برهه‌ای از زمان، توسط افراد زیادی پرستش می‌شد. داستان از جایی آغاز می‌شود که این کارکتر پس از آنکه حدود هزار سال به خواب می‌رود، در عصر مدرن از خواب بیدار می‌شود. قهرمان وشخصیت اصلی داستان، در مدرسه‌ای ثبت نام می‌کند که نزدیک به محل زندگی‌اش واقع شده است و به این ترتریب، همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا بتواند به کمک خدمتکارش، خود را با دنیای جدید وفق دهد. با پیش رفتن داستان، این کارکتر به هدفی برای یک سازمان مخفی تبدیل می‌شود که اوضاع را برای او دشوار می‌کند.

Tower of God

جالب است بدانید انیمه Tower of God که یکی دیگر از بهترین انیمه‌های شناخته شده در سراسر جهان به شمار می‌رود نیز بر اساس یک مانهوای کره‌ای ساخته شده است. این انیمه فوق العاده شگفت انگیز در رابطه با پسری است که در داستان با نا “شب بیست و پنجم” (Twenty Five Bam) شناخته شده است. این کارکتر سال‌های زیادی از عمرش را در زیر یک برج مرموز سپری کرده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که یک روز، بهترین دوست این کارکتر وارد برج می‌شود؛ شب بیست و پنجم نیز پس از دیدن دوستش، تصمیم می‌گیرد او را تعقیب کند و به این ترتریب، او نیز به داخل برج راه پیدا می‌کند. با وارد شدن به این برج، کارکتر اصلی داستان به این واقعیت پی می‌برد که در هر طبقه باید امتحان‌هایی را بگذراند تا بتواند به طبقات بالاتر برسد و بار دیگر دوستش را ملاقات کند. اما همواره موانعی بر سر راه او قرار می‌گیرند که شرایط را برای او بسیار سخت و دشوار می‌کنند.

The God of High School

یکی دیگر از بهترین انیمه های کره ای که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد، انیمه جذاب و دیدنی “خدای دبیرستان” (Te God of High School) است. این انیمه در رابطه با یک رزمی کار جوان است که در داستان با نام “موری جین” (Mori Jin) شناخته شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی داستان برای شرکت در “مسابقات هنرهای رزمی خدای دبیرستان” دعوت می‌شود. در نهایت، آروزی برنده این مسابقه، توسط میزبان مرموز آن برآورده می‌شود. مبارزان این مسابقه از یک نوع انرژی خاص بهره می‌گیرند که توسط موجودات فراطبیعی، از جمله خدایان و شیاطین، به آن‌ها اعطا شده است. موری خود می‌تواند از یک تکنیک تخیلی تکواندو استفاده کند که در گذشته، توسط پدر بزرگش به او آموزش داده شده است. این کارکتر امیدوار است بتواند با برنده شدن در این مسابقه و برآورده شدن آرزویش، بار دیگر پدر بزرگ خود را ملاقات کند. خط داستانی این انیمه بسیار جذاب است و به همین خاطر نیز، دیدن آن می‌تواند برای طرفداران دنیای انیمه بسیار سرگرم کننده باشد.

When I Woke up I Became a Bagel Girl

داستان انیمه When I Woke Up I Became a Bagel Girl حول محور کارکتری به نام “جونگ بونگ گی” (Jeong Bong Gi) است که همواره رویای آنجام دادن کاری بزرگ را در سر می‌پروراند، اما با این حال، به دلیل آنکه همیشه تنها بوده است و از طرف هیچ کس نیز دوست داشته نشده بود، هیچگاه نتوانست رویای خود را محقق سازد. با این حال، او در انجام یک کار از مهارت و توانایی بسیار بالایی برخوردار بود و آن‌هم بازی‌های آنلاین بود. یک روز، زمانی که این کارکتر از خواب بیدار می‌شود، در کمال ناباوری متوجه می‌شود که ظاهرش به ظاهر یک زن زیبا تبدیل شده است. اکنون او که در رابطه با اتفاقاتی که در حال رخ دادن بود احساس سردرگمی می‌کرد، تصمیم می‌گیرد تا به صورت آنلاین از دیگر کاربران اینترنتی سوالاتی بپرسد. اما در حین انجام این کار، به صورت اتفاقی، با شروع به صحبت کردن با خواهر کسی می‌کند که در گذشته او را مورد آزار و اذیت قرار داده بود.

Why Raeliana Ended Up at the Duke’s Mansion

یکی دیگر از بهترین انیمه های کره ای ساخته شده در تمام دوران‌ها، انیمه Why Raeliana Ended Up at the Duke’s Mansion است که در سال دوهزار و بیست و سه منتشر شده است. داستان این انیمه زیبا و هیجان انگیز در رابطه با کارکتری است که در داستان با نام “Raeliana” شناخته شده است. این کارکتر که به تازگی در دانشگاه قبول شده است، در ابتدای داستان، توسط یک قاتل مرموز کشته می‌شود. اما مرگ او به همه چیز پایان نمی‌بخشد. او زمانی که به هوش می‌آید متوجه می‌شود که به صورت غیر قابل باوری، در داستان رمانی قرار گرفته است که در گذشته آن را مطالعه کرده بود. او اکنون شخصیتی است که قرار است در آینده به دست نامزدش کشته شود. او که از آینده خود خبر دارد سعی می‌کند تا از نامزدش جدا شود که از مرگ خود جلوگری کند اما به نتیجه‌ای نمی‌رسد؛ بنابراین تصمیم می‌یرد تا نقشه‌ای دیگر بکشد که بتواند سرنوشت خود را تغییر دهد.

Doctor Elise: The Royal Lady with the Lamp

یکی دیگر از بهترین انیمه های کره ای که از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار است، انیمه Doctor Elise: The Royal Lady with the Lamp است که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکده‌اند، به طور قطع،  پیشنهاد می‌شود زیرا که ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه در رابطه با امپراطوری است که مورد محبوبیت مردم خود واقع نشده است و به همین خاطر نیز، اعدام می‌شود. او در عصر مدرن بار دیگر به دنیا می‌آید و این بار، تصمیم می‌گیرد تا به یک پزشک تبدیل شود. قصد او از انجام این کار این است که با نجات مردم، اشتباهات خود در زندگی گذشته‌اش جبران کند. با پیش رفتن داستان، او بار دیگر جان خود را از دست می‌دهد و پس از آن، به عنوان همان امپراطور به دنیا می‌آید. اما این بار سعی می‌کند تا روش خود در حکومت را تغییر دهد که بتواند مورد محبوبیت مردم واقع شود و به آن‌ها کمک کند.

A Returner’s Magic Should be Special

داستان انیمه جذاب و دیدنی A Returner’s Magic Should be Special در رابطه با دنیایی است که مردم آن می‌توانند با بهره گرفتن از جواهرات قدرتمند خاصی، از جادوهای مختلف استفاده کنند. اما در عین حال، این انسان‌ها همواره در معرض خطر دنیای سایه‌ها نیز قرار دارند. دنیای سایه‌ها یک دنیای موازی مرگبار است که در طول هر سال، یک بار با دنیای اصلی تلاقی پیدا می‌کند. زمانی که این اتفاق رخ می‌دهد، تنها راه نجات مردم آن است تا برای زنده ماندن، با رویدادهای تاریخی مبارزه کنند که در دنیای سایه‌ها وجود دارد. این انیمه حول محور قهرمان و شخصیت اصلی است که در داستان با نام “Deesir Armin” شناخته شده است. این کارکتر، موفق می‌شود که آخرین رئیس دنیای سایه‌ها را به قتل برساند اما با این حال، همه چیز در اینجا پایان نمی‌یابد.

Kurokami

انیمه جذاب و دیدنی Kurokami که با نام “خدای سیاه” (Black God) نیز شناخته شده است، یکی دیگر از بهترین انیمه های کره ای ساخته شده است. داستان این انیمه در رابطه با دنیایی است که در آن انسان‌ها می‌توانند با نمونه‌هایی دیگر از خود ملاقات کنند که در داستان با نام “Doppeliner” شناخته شده است. هرچند چنین ملاقاتی به معنای آن است که فرد در همان روز، جان خود را از دست می‌دهد. داستان از جای آغاز می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی داستان که با نام “کیتا” (Keita) شناخته شده است، زمانی که در یک فروشگاه در حال غذا خوردن است، با یک دختر مرموز به نام “کورو” (Kuro) ملاقات می‌کند. کیتا برای او غذا می‌خرد تا او را از گرسنگی نجات دهد و اینگونه با او هم صحبت می‌شود. قهرمان و شخصیت اصلی داستان، کم کم متوجه می‌شود که این فرد از توانایی‌های فراطبیعی برخوردار است که او را از دیگر انسان‌ها متفاوت می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments