معرفی و بررسی بهترین انیمه های سریالی بزرگسال
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های سریالی بزرگسال

مضامینی که برای کودکان مناسب نیستند.

معرفی و بررسی بهترین انیمه های سریالی بزرگسال ۴ ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

آیا شما نیز مایل به کشف جنبه‌های جدیدی از دنیای انیمه هستید؟ داستان برخی از انیمه‌های ساخته شده، مملو از خشونت‌های بی رحمانه و مضامین خاص و حساسی است که بسیار صریح، به تصویر کشیده شده‌اند و به همین خاطر نیز، دیدن آن‌ها، تنها برای رده‌های سنی بزرگسال توصیه می‌شود؛ بر همین اساس، ما در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های سریالی بزرگسال می‌پردازیم که بدون شک، ارزش تماشا کردن را دارند.

در بیشتر مواقع، خط داستانی انیمه‌ها به گونه‌ای هستند که به قصد سرگرم کردن بینندگان نوشته شده‌اند؛ در این نوع انیمه‌ها، به طور معمول، مضامین مشابهی مورد بررسی قرار می‌گیرند و موضوع داستان‌ آن‌ها نیز، کم و بیش، همانند یکدیگر است. یکی از دلایلی که در سال‌های اخیر، ساخت این گونه انیمه‌ها افزایش یافته است، محبوب بودن این چنین خطوط داستانی است که در سراسر جهان مورد استقبال بسیار زیادی قرار می‌گیرند؛ زیرا که برای هر سن و همچنین هر سلیقه‌ای مناسب هستند و تا حدودی می‌توان گفت که همه افراد، به ویژه علاقه مندان به دنیای انیمه، از دیدن آن‌ها لذت می‌برند. به طور معمول، نام انیمه، تصویری از شخصیت‌های رنگارنگ، چشم‌های درشت و داستان‌هایی سرشار از زندگی را در ذهنمان تداعی می‌کند. اما در حقیقت، انیمه، رسانه گسترده‌ای است که در برخی موارد، محتواهای خاصی را، برای یک طیف سنی خاص، به تصویر می‌کشد. اینگونه انیمه‌ها، هنجارهای معمول دیگر انیمه‌ها را به چالش می‌کشد و در خط داستانی متفاوتی که در پیش می‌گیرند، سوالات بسیار تامل برانگیزی مطرح می‌کنند که پاسخ آن‌ها می‌تواند در میان بینندگان، بحث برانگیز باشد. در انیمه های سریالی بزرگسال نیز که ما در ادامه این مطلب معرفی خواهیم کرد، مضامین روانشناختی عمیق، تصاویر خشونت آمیز و طرح‌های داستانی بسیار پیچیده‌ای وجود دارند که همه و همه، باعث شده‌اند تا دیدن آن‌ها برای کودکان نامناسب باشد.

Cowboy Bebop

انیمه کلاسیک دوست‌ داشتنی Cowboy Bebop که از دیدگاه بسیاری از بینندگان به عنوان یکی از بهترین انیمه های سریالی بزرگسال به شمار می‌رود، چشم انداز تلویزیون را برای همیشه تغییر داد و موج جدیدی از انیمه‌های تامل برانگیز و هنری را وارد این صنعت کرد. جلوه‌های بصری که در این مجموعه به کار گرفته شده‌اند، سبک هنر، صداگذاری، خط داستانی و روابط شخصیت‌ها نیز، همگی به بهترین شکل ممکن ساخته و طراحی شده‌اند. همچنین، انیمه کابوی بیباپ، عناصر مختلفی از فرهنگ‌های مختلف را نیز در خود جای داده است که همین تماشای آن را برای افرادی هم که به تازگی به دنیای انیمه علاقه‌مند شده‌اند، آسانتر کرده است. این انیمه به نسبت دیگر انیمه‌های موفق ساخته شده، کمتر بر روی فرهنگ ژاپن تمرکز کرده است. داستان این انیمه زیبا، در رابطه با آینده‌ای نزدیک است که در آن، سطح ارتکاب جرم در جهان، بسیار بالا رفته است. در این دنیا، قهرمانان داستان، برای دست یافتن به جایزه‌های بزرگ، در ماموریت‌هایی خطرناک شرکت می‌کنند و جان خود را به خطر می‌اندازند تا در طی آن‌ها، مجرمان بزرگ را دستگیر کنند.

Vinland Saga

یکی دیگر از بهترین انیمه های سریالی بزرگسال، انیمه حماسه وینلند (Vinland Saga) است که بر اساس حقایق تاریخی Thord Horsehead و دوران پس از حمله وایکینگ‌ها به کشور انگلستان ساخته شده است؛ دوره‌ای که به ندرت در داستان‌های تاریخی و تخیلی به آن پرداخته می‌شود. اکنون این انیمه زیبا، به عنوان بهترین انیمه تاریخی تمام دوران‌ها شناخته شده است. داستان انیمه زیبای حماسه وینلند، اثری است که صحنه‌های اکشن نفس گیر، مبارزه با شمشیر و صحنه‌های پیچیده مبارزات زیادی را در خود جای داده است. داستان این انیمه در رابطه با جنگجوی جوانی به نام تورفین (Thorfinn) است که قصد دارد از مردی که پدرش را به قتل رسانده است، انتقام بگیرد. این خط داستانی، همانند نقطه ورود به جنگ و تصمیمات سیاسی است که در نهایت به جنگ، در آن زمان، ختم شدند. در طول داستان این انیمه شگفت انگیز، ما شاهد رشد شخصیتی چشمگیر قهرمان و کارکتر اصلی داستان هستیم که به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است. دیدن این انیمه حتی برای کسانی هم که به داستان‌های مربوط به وایکینگ‌ها علاقه‌ای ندارند، بدون شک پیشنهاد می‌شود زیرا هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن دارد. به علاوه، از آنجایی که داستان بر اساس وقایع تاریخی حقیقی ساخته شده است، اطلاعات مفید بسیار زیادی هم در رابطه با آن دوره از زمان، در اختیار بینندگان قرار داده شده است.

Deadman Wonderland

بدون شک، تم منحصر به فرد انیمه Deadman Wonderland، یکی از بزرگترین نقاط قوت آن است. به نظر می‌رسید که این روز هم برای گانتا ایگاراشی (Ganta Igarashi) و همکلاسی‌هایش یک روز عادی دیگر خواهد بود. آنها در حال آماده شدن برای دیدن زندانی بودند که شبیه یک شهربازی ساخته شده بود. در این مکان، محکومانی وجود داشتند که برای سرگرم کردن تماشاچیان، دست به انجام کارهای خطرناکی می‌زدند. با این حال، به طور ناگهانی، کل همکلاسی‌های گانتا، توسط یک مرد قرمزپوش قل عام می‌شوند و اینگونه زندگی او نیز، به کلی، زیر و رو می‌شود. گانتا نیز خود را به یکباره در همان زندانی می‌بیند که برای بازدید از آن آمده بود. این قهرمان جوان، در دنیایی از زندانیان سادیستی و قدرت‌های مرموز گیر می‌افتد که تنها با پیروزی در انجام بازی‌های مرگبار می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد. در این مکان، که تشخیص دوست از دشمن به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست، گانتا و افراد دیگر نیز، همگی به دنبال پیدا کردن ردی از مرد قرمز پوش هستند تا بتوانند راهی برای نجات خود بیابند.

Ergo Proxy

انیمه ارگو پراکسی (Ergo Proxy) یک داستان مهیج و روانشناختی شگفت انگیز است. این داستان در رابطه با نبردهای ذهنی کارکترها است و به گونه‌ای پیش می‌رود که مبارزات فیزیکی معمولی انیمه‌های دیگر را، به صورت مشابهی در خود نگنجانده است. تفاوتی که وجود دارد این است که، نبردهای این داستان، بین انسان‌ها و آدم‌های ماشینی صورت می‌گیرد. این انیمه بیست و سه قسمت دارد که هر لحظه آن ارزش دیدن را دارد. در شهر رومدو (Romdo)، انسان‌ها در یکی از آخرین تمدن‌های بشری زمین زندگی می‌کنند. ربات‌های AutoReiv نیز در کنار انسان‌ها وجود دارند و به آنها در امور زندگیشان، کمک می‌کنند؛ اما زمانی که این ربات‌ها درگیر ویروسی با نام Cogito می‌شوند، به خودآگاهی می‌رسند. محقق زن نوزده ساله‌ای که با نام Re-I Mayer شناخته شده است، به همراه رباتی به نام Iggy، با بررسی همه اتفاقاتی که تا به آن روز، رخ داده‌ است، موفق به کشف یک توطئه تاریک می‌شود. این محقق، مسئولیت بررسی قتل‌های زنجیره‌ای را بر عهده دارد که توسط ربات‌‌ها صورت گرفته‌اند. این کارکتر، زنی بسیار سرسخت است که از کودکی، به عنوان یک سرباز تربیت شده است. در طول تحقیقاتی که صورت می‌گیرد، او در مورد پروکسی‌ها اطلاعات عجیبی به دست می‌آورد و انسان نماهایی را نیز ملاقات می‌کند که دارای قدرت‌هایی خداگونه هستند. با پیش رفتن داستان، او به حقایقی دست پیدا می‌کند که تحقیقات او را به چیزی بیشتر از یک پرونده قتل ساده تبدیل می‌کند. قهرمان وشخصیت اصلی داستان، Re-I Mayer، به خاطر هوش و ذکاوتش، یکی از بهترین شخصیت های اصلی زن در انیمه‌های ساخته شده تمام دوران‌ها نیز به حساب می‌آید.

Psycho-Pass

انیمه Psycho-Pass یکی دیگر از بهترین انیمه های سریالی بزرگسال عجیب و تامل برانگیز ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. داستان این انیمه در رابطه با ژاپنی است که در آن، جرم و جنایت به دلیل سیستم Sybil منسوخ شده است. این سیستم یک ابررایانه است که حالات روحی و جسمی افراد را کنترل می‌کند. عملکرد آن نیز به گونه‌ای است که قبل از آنکه یک فرد مرتکب جنایتی شود، آن را پیش بینی کرده و از این رو، باعث جلوگیری از ارتکاب جرم می‌شود. از طرفی، اگر سیستم Psycho-Pass یک فرد را به عنوان جنایتکاری تشخیص دهد که هیچ راه برگشتی ندارد، آن فرد باید از جامعه دور انداخته شود. اما این اتفاق، نه فقط به خاطر ارتکاب جرایم بزرگ، بلکه بر اثر استرس یا ترومای روحی نیز می‌تواند رخ دهد و به همین خاطر نیز، در برخی مواقع، به صورت غیرمنصفانه‌ای، افرادی هم که هیچ اشتباهی مرتکب نشده‌اند، به خاطر تشخیص اشتباه این سیستم، از جامعه طرد می‌شوند. ماموران پلیس اداره امنیت عمومی نیز به یک نوع سلاح خاص مجهز هستند که در صورت مشاهده یک فرد مجرم، وظیفه دارند از آن استفاده کنند و جان آن فرد را بگیرند. فصل اول این انیمه به طور قطع در میان بهترین انیمه‌های روانشناختی تمام دوران‌ها نیز قرار می‌گیرد؛ اگرچه فصل‌های بعد از آن تا حدودی افت کردند.

Ghost In the Shell

انیمه شبح درون پوسته (Ghost In The Shell) یکی از بهترین انیمه های سریالی بزرگسال عجیب در ژانر سایبرپانک است ( در نظر داشته باشید که بدون هیچ ترتیب خاصی می‌توانید قسمت‌های مختلف این انیمه را ببینید). در میان تمام فیلم‌‌های فرانچایز این انیمه، داستان شبح درون پوسته‌ای که در سال هزار و نهصد و نود و پنج ساخته شده است، بیشتر از همه، مورد استقبال طرفداران در سراسر جهان قرار گرفت. این فیلم با وجود اینکه در سال هزار و نهصد و نود و پنج اکران شده است، اما تا به حال نیز به خاطر انیمیشن و موسیقی متن فوق العاده‌اش، روز به روز به طرفدارانش اضافه می‌شود و همچنان محبوبیت خود را مثل گذشته حفظ کرده است. داستان انیمه سینمایی Ghost In The Sell در سال دوهزار و بیست و نه اتفاق می‌افتد، زمانی که جهان به قدری در تکنولوژی پیشرفت داشته است که سایبورگ‌ها بسیار رایج هستند. در این دوره زمانی، پیشرفت تکنولوژی تا حدی پیش رفته است که در مغر انسان‌ها نیز می‌توان به صورت مستقیم، به اینترنت دسترسی پیدا کرد. داستان فیلم هم در رابطه با یک پلیس زن سایبورگ به نام موتوکو کوساناگس (Motoko Kusanagi) است که ماموریت دارد تا استاد عروسک (Puppet Master) را پیدا و دستگیر کند. این فرد جنایتکاری است که وارد ذهن سایبورگ‌های دیگر شده و از این راه مرتکب جنایات فجیعی می‌شود. در این انیمه بسیار زیبا و دیدنی، سوالات تامل برانگیزی در رابطه با هوش مصنوعی، نفوذ آن در زندگی انسان‌ها و تمایل انسان‌ها به حفظ گونه خود مطرح می‌شود که پاسخ دادن به آن‌ها، برای بینندگان می‌تواند کاری دشوار باشد. اما با این حال، داستان این انیمه به قدری جذاب است که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Hellsing Ultimate

داستان انیمه زیبا و پرطرفدار Hellsing Ultimate روایتی بسیار منحصر به فرد را بازگو می‌کند. خط داستانی این انیمه، خون آشام، قدرت‌های فراطبیعی و دنیایی تاریک را در خود جای داده است. نکته جالبی که در رابطه با این انیمه وجود دارد این است که بر طبق مانگایی ساخته شده است که در سال هزار و نهصد و نود و هفت، توسط مانگاکایی با نام کوتا هیرانو (Kota Hirano) نوشته و طراحی شده است. از آن پس، بر اساس این مانگا، انیمه‌های زیادی ساخته شده‌اند اما با این حال، به طور قطع، نسخه ساخته شده در سال دوهزار و شش تا دوهزار و دوازده، بهترین ورژن انیمه این داستان جذاب به شمار می‌رود. داستان این انیمه زیبا و هیجان انگیز حول محور سازمان مرموزی به نام Hellsing است. کسانی که در این سازمان فعالیت دارند، موظفند در ماموریت‌هایی شرکت کنند که در طی آن‌ها، باید در مقابل موجودات فراطبیعی، غول‌ها و خون آشام‌ها قرار بگیرند و با آن‌ها مبارزه کنند. هدف ماموران سازمان Hellsing از انجام این ماموریت‌ها، حفاظت از صلح کشور انگلستان است که توسط این موجودات تهدید می‌شود. هر لحظه از این انیمه ارزش تماشا کردن دارد و بدون شک، کسانی هم که به دیدن انیمه های سریالی بزرگسال علاقه دارند، از دیدن آن لذت خواهند برد.

Devilman Crybaby

انیمه جذاب و دیدنی Devilman Crybaby یکی دیگر از بهترین انیمه های سریالی بزرگسال ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که در رابطه با موجودات عجیب و غریب و پدیده‌های ماوراطبیعی است. شیاطین، بدون در اختیار داشتن بدن یک میزبان زنده، نمی‌توانند شکل بگیرند. با این حال، اگر اراده یک فرد به اندازه‌ خاصی قوی باشد، می‌تواند بر این موجودات ترسناک غلبه کند و قدرت آنها را از آن خود کند. اما در طی این فرایند، آن فرد، خود، به یک شیطان تبدیل می‌شود. قهرمان و شخصیت اصلی داستان که آکیرا فودو Akira Fudou)) نام دارد، همواره یک فرد مهربان، ضعیف و بی ادعا بوده است. بنابراین زمانی که دوست دوران کودکی‌اش از او برای کشف شیاطین و بررسی ماهیت آن‌ها کمک می‌خواهد، بدون تردید می‌پذیرد. داستان از جایی آغاز می‌شود که آکیرا به خاطر دوستش در مکانی مرموز حضور پیدا می‌کند، در این مکان، شیاطینی وجود دارند که با ریختن خون انسان‌ها، سعی در تسخیر کردن بدن‌هایشان دارند و به این ترتیب، بدن انسان‌هایی که مورد حمله این شیطان‌ها قرار گرفته‌اند، بلافاصله به شکل هیولاهای عجیب و غریب در می‌آیند. آکیرا که در تلاش برای نجات دادن جان بهترین دوستش است، ناخواسته با شیطان آمون (Amon) ادغام شده و خود به یک شیطان تبدیل می‌شود. حال او قدرت شکست دادن شیاطین دیگر را در دست دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments