انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده
1%
  • 10/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده

طریقه درست پدر بودن

معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده ۶ ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه جذاب و دیدنی “جاسوس و خانواده”، به خاطر ترکیب مضامین عاشقانه و خانوادگی، در کنار فعالیت‌های جاسوسی، به محبوبیت بی‌سابقه‌ای در سراسر جهان دست یافت. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد.

انیمه جذاب و دیدنی “جاسوس و خانواده” (Spy x Family)که در ژانر شونن ساخته شده است و برای اولین بار در سال دوهزار و بیست و دو منتشر شد، به خاطر ترکیب مضامین عاشقانه و خانوادگی، در کنار فعالیت‌های جاسوسی، تنها پس از مدت زمان کوتاهی به محبوبیت بی‌سابقه‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان دست یافت. این سریال در مورد دنیایی است که جمع‌آوری مخفیانه اطلاعات و حتی تله پاتی نیز، اموری عادی به شمار می‌آیند. یکی از ویژگی‌های قابل توجه داستان این انیمه، تصویری است که از ماموران اطلاعاتی ارائه می‌دهد؛ وجهه‌ای انسانی‌تر از آنها که حتی در حین انجام ماموریت‌هایشان نیز حفظ می‌شود. ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد.

 در داستان این انیمه، کارکترهایی به تصویر کشیده‌اند که  کار را از زندگی شخصیشان جدا کرده‌اند. خط داستانی این انیمه در رابطه با جاسوسی به نام “گرگ و میش” (Twilight) است. به قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، ماموریتی محول می‌شود که در طی آن باید نقش یک مرد خانواده را ایفا کند. بنابراین او نام خود را به “Loid Forger” تغییر می‌دهد، دختری به نام “آنیا” (Anya) را به فرزند خواندگی قبول می‌کند و با زنی به نام “یور” (Yur) ازدواج می‌کند. لوید تصور می‌کند که او تنها کسی است که پشت نقاب خود رازهایی را پنهان کرده است. اما با پیش رفتن داستان، حقایق شوکه کننده‌ای در رابطه با همسر و فرزندش نیز آشکار می‌شود که او را حیرت زده می‌کنند. اگرچه انیمه هیجان انگیز جاسوس و خانواده صحنه‌های اکشن بسیاری را در خود جای داده است، اما از طرفی دیگر، اتفاقات و دیالوگ‌های بسیار خنده داری نیز در طی خط داستانی آن جا گرفته است که دیدن آن را برای بینندگان، بسیار لذت بخش و سرگرم کننده می‌کند.

Kaguyama Sama: Love is War

به طور قطع، یکی از بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده، انیمه Kaguya Sama: Love is War است. در عشق و جنگ هیچ قانونی وجود ندارد و داستان انیمه Kaguya-Sama: Love Is War این را به خوبی ثابت می‌کند. داستان این انیمه به جای یک روایت عاشقانه معمولی به گونه‌ای است که در آن میوکی (Miyuki) و کاگویا (Kaguya) هر دو از هوش و مهارت‌های شگفت انگیز خود استفاده می‌کنند تا دیگری را مجبور کنند به احساسات و علاقه‌ای که دارد اعتراف کند. با این حال هیچکدام نمی‌خواهند که در این بازی شکست بخورند و به دیگری ببازند. اتفاقاتی که در این انیمه رخ می‌دهد بسیار خنده ‌دارند اما در همین حین، لحظات لطیف و دلپذیر زیادی را نیز در خود جای داده است که تماشای آن را برای بینندگان خود، بسیار دلشین و لذت بخش می‌کند. آخرین قسمت‌های این انیمه بیشتر از فصل‌های گذشته بر رابطه این دو کارکتر تمرکز دارد و به طور عمیق‌تری به بررسی آن می‌پردازد.

Kotaro Lives Alone

اگر شما نیز جزو کسانی هستید که با دیدن انیمه جاسوس و خانواده به این مسئله فکر می‌کردید که اگر شخصیت آنیا که تنها یک کودک دوست داشتنی و دست و پا چلفتی است، به تنهایی زندگی می‌کرد، زندگی او به چه صورت خواهد بود، به طور قطع، از دیدن این انیمه نیز لذت خواهید برد! انیمه Kataro Lives Alone یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده به شمار می‌رود که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را ندیده‌اند، به طور قطع پیشنهاد می‌شود زیرا که دارای خط داستانی بسیار سرگرم کننده‌ای است که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. حقیقت پشت خانواده قهرمان و شخصیت اصلی داستان، در ابتدا همانند یک معمای پیچیده به نظر می‌رسد. اما این مسئله در نهایت باعث شده است تا این شخصیت چهار ساله، به تنهایی زندگی خود ادامه دهد و از چالش‌هایی که بر سر راهش قرار می‌گیرند، به تنهایی عبور کند.

The Disastrous Life of Saiki K.

توانایی منحصر به فرد آنیا در خواندن ذهن افراد، در بسیاری از موارد مفید واقع شده است؛ اما با این حال، مهارت‌های او در این زمینه، به هیچ عنوان با قدرت‌های ذهنی “کوسو سایکی” (Kusuo Saiki) قابل مقایسه نیست زیرا که با اختلاف، در سطح بسیار بالاتری قرار دارد. انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام The Disastrous Life of Saiki K.، در رابطه با قهرمان و شخصیت اصلی است که به نظر می‌رسد توانایی انجام هر کاری را داشته باشد. تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که او نباید توجه همکلاسی‌هایش را به هیچ عنوان، به خود جلب کند. درست همانند آنیا، کوسو نیز قصد دارد قدرت‌هایش را از دنیا مخفی نگه دارد اما به طور قطع، انجام این کار برای او چندان آسان نخواهد بود. دیدن این انیمه نیز به علاقه مندان انیمه جاسوس و خانواده پیشنهاد می‌شود، زیرا که از جهات بسیاری با آن شباهت دارد و به همین خاطر نیز، تماشای آن می‌تواند تجربه‌ای لذت بخش و سرگرم کننده را برای شما فراهم بیاورد.

Barakamon

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده، انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام Barakamon می‌باشد که ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه زیبا در رابطه با قهرمان و شخصیتی اصلی به نام “سی” (Sei) می‌باشد. سی که در کار خود یک نابغه به حساب می‌آید، از هوش عاطفی ضعیفی برخوردار است. داستان از جایی آغاز می‌شود که این کارکتر، واکنش اشتباهی به انتقاداتی نشان می‌دهد که به او وارد شده‌اند؛ به همین خاطر نیز، پدرش تصمیم می‌گیرد او را به جزیره‌ا بفرستد تا بتواند در آرامش به کارهای خود رسیدگی کند. این چیزی بود که به سی گفته شده بود! اما در واقع، پدر سی امیدوار بود تا این تجربه به پسرش اجازه دهد تا نه تنها با مردم تعامل بیشتری داشته باشد بلکه از لحاظ شخصیتی نیز، فرصتی برای رشد داشته باشد. در این جزیره، کودکی حضور دارد که انرژی بی حد و حصرش، همواره موجب آزار و اذیت شخصیت اصلی می‌شود. ما با گذشت زمان، همه چیز دچار تحول می‌شود.

Hinamatsuri

انیمه شناخته شده با نام Hinamatsuri، از جهات بسیاری به انیمه جاسوس و خانواده شباهت دارد و به همین خاطر نیز، دیدن آن به طور قطع، به همه علاقه مندان انیمه جاسوس و خانواده پیشنهاد می‌شود زیرا که دارای خط داستانی بسیار سرگرم کننده‌ای است که بینندگان خود را به هیچ عنوان خسته نمی‌کند. داستان این انیمه زیبا و دلنشین در رابطه با یکی از اعضای یاکوزای ژاپنی است که از یک دختر جوان مراقبت می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که او یک روز به صورت اتفاقی به این واقعیت پی می‌برد که دخترش دارای قدرت‌های فرا طبیعی است. پس از پی بردن به این مسئله، این کارکتر سعی می‌کند تا “هینا” را مجاب کند از قدرت‌ و توانایی‌هایش برای کمک به یاکوزاها استفاده کند. او قصد دارد با بهره گیری از قدرت‌های دخترش، به اهداف یاکوزاها دست یابد. این انیمه، دیالوگ‌ها و اتفاقات فوق العاده خنده داری را در خط داستانی خود جای داده است که تجربه‌ای لذت بخش و بسیار سرگرم کننده را در اختیار بینندگان خود قرار می‌دهد.

Buddy Daddies

انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام Buddy Daddies، پس از پارت دوم انیمه جاسوس و خانواده منتشر شد. در ابتدا، بسیاری از بینندگان بر این باور بودند که خط داستانی این انیمه از جهات بسیار زیادی به خط داستانی انیمه جاسوس و خانواده شباهت دارد و به همین خاطر نیز، مورد انتقاد بینندگان و منتقدان بسیاری نیز قرار گرفت؛ اما با این حال، پس از منتشر شدن چند قسمت از آن، مشخص شد که این دو داستان تنها در نکات بسیار کلی به همدیگر شبیه هستند و در واقع، نحوه پیش رفتن داستان آن‌ها از یکدیگر بسیار متفاوت است. داستان این انیمه جذاب و دیدنی، در رابطه با دو قاتل به نام‌های “ری” (Rei) و “کازوکی” (Kazuki) می‌باشد که تصمیم می‌گیرند دختر جوانی را به فرزند خواندگی قبول کنند. “میری” هرگز پدر واقعی خود را ملاقات نکرده و توسط مادرش نیز رها شده است؛ به همین خاطر نیز، در نهایت می‌پذیرد تا در کنار این دو قاتل زندگی کند.

Princess Principal

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده، انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام Princess Principal می‌باشد که به دلیل خط داستانی جذاب و منحصر به فرد خود، پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیاری شد. این انیمه بیشتر با جنبه فعالیت‌های جاسوسی انیمه جاسوس و خانواده شباهت دارد. داستان این انیمه در رابطه با گروهی از دختران نابغه است که به عنوان ماموران مخفی وارد مدرسه‌ای می‌شوند که در داستان با نام Queen’s Mayfaire شناخته شده است. این سه کارکتر که Ange Le Carre، Beatrice و Chise نام دارند، همگی تحت رهبری Dorothy فعالیت می‌کنند. قهرمانان و شخصیت‌های اصلی این داستان، با استفاده از توانایی‌های منحصر به فردشان، همه تلاش خود را انجام می‌دهند تا از رفاه عمومی مردم کشورشان محافظت کنند. به طور کلی، داستان انیمه Princess Principal دارای یک محیط تاریخی است که تماشای آن برای علاقه مندان به داستان‌های تاریخی نیز می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

Listen to Me, Girls. I Am Your Father!

“یوتا” (Yuta) پس از آنکه در کودکی پدر و مادرش را از دست داد، توسط خواهرش بزرگ شد. داستان از جایی آغاز می‌شود که خواهر و شوهر خواهر او تصمیم می‌گیرند تا به مسافرت بروند. بنابراین از یوتا می‌خواهند تا زمان برگشتنشان از بچه‌های آن‌ها مراقب کند. یوتا نیز درخواست آن‌ها را می‌پذیرد. با این وجود، هواپیمای این زوج به صورت مشکوکی ناپدید می‌شود و همگی تصور می‌کنند که مسافران آن نیز جان خود را از دست داده باشند. به این ترتیب، یوتا در شرایطی قرار می‌گیرد که باید به صورت مداوم از سه فرزند خواهرش مراقبت کند تا از یکدیگر جدا نشوند. داستان یوتا که به تدریج تبدیل به پدری برای سه دختر می‌شود که پدر و مادر واقعی خود را از دست داده‌اند، بسیار احساسی و در عین حال تاثیرگذار است. اما جالب است بدانید که ژانر غالب این انیمه، کمدی می‌باشد، به همین خاطر نیز، اطمینان داشته باشید که تماشای آن بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

Sweetness & Lightning

با وجود آنکه خط داستانی انیمه بسیار زیبا و دلنشین Sweetness & Lightning ممکن است از لحاظ بسیاری با انیمه جاسوس و خانواده تفاوت داشته باشد، اما با این حال، این انیمه، پدری را به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی خود قرار داده است که سعی دارد نحوه درست پدر بودن را در طول داستان این انیمه یاد بگیرد؛ بنابراین ما در طی این انیمه، شاهد رشد شخصیتی این کارکتر هستیم که تماشای آن می‌تواند بسیار تاثیرگذار و تفکر برانگیز باشد. . در ابتدای داستان، کارکتر اصلی به عنوان یک پدر پرمشغله نشان داده می‌شود که از هیچ توانایی برای آشپزی کردن برخوردار نیست. به همین خاطر نیز، همواره برای دخترش غذای آماده سفارش می‌دهد. اما با پیش رفتن داستان، بسیاری از چالش‌های این کارکتر از سر راهش برداشته می‌شود. به علاوه همه این‌ها، داستان این انیمه بسیار ملایم نیز است که در نتیجه آن، در عین آنکه بینندگان خود را خسته نمی‌کند، اما سیر حوادث آن نیز برای بینندگان به گونه‌ای نفس گیر و هیجان انگیز نیست.

Aishiteruze Baby

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به جاسوس و خانواده که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد، انیمه شناخته شده با نام Aishiteruze Baby است. در طی خط داستانی این انیمه، قهرمان و شخصیت اصلی به نام “کاتاکورا” (Katakura) حضور دارد که تنها یک دانش آموز دبیرستانی است. داستان از جایی آغاز می‌شود که این پسر نوجوان، یک روز پس از آنکه به خانه بازمی‌گردد، متوجه می‌شود که خاله‌اش، فرزند پنج ساله‌اش را رها کرده است. بنابراین کاتاکورا اکنون، به صورت ناخواسته، در شرایطی قرار گرفته است که باید از یک بچه مراقبت کند. با پیش رفتن داستان، ما شاهد رشد شخصیتی این کارکتر و تبدیل تدریجی او به یک پدر هستیم که تماشای این انیمه را بسیار سرگرم کننده و لذت بخش می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments