برنامه وارنر برای سی‌امین سالگرد سری مورتال کمبت لو رفت!

دلتان را صابون نزنید!

برنامه وارنر برای سی‌امین سالگرد سری مورتال کمبت لو رفت! سورنا رضایی ۰ ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ اخبار بازی
باندل Mortal Kombat: The 30th Anniversary Ultimate

وارنر قصد دارد به عنوان بخشی از برنامه خود برای سی‌امین سالگرد سری مورتال کمبت، باندل Mortal Kombat: The 30th Anniversary Ultimate را عرضه کند.

صنعت ویدیو گیم، سری بازی‌های متعددی را در خود جای داده که تعداد زیادی از آن‌ها ریشه‌شان به قرن بیستم میلادی بازمی‌گردد. یکی از آن‌ها، مورتال کمبت است که امروزه محبوبیت بسیار بالایی در سراسر جهان دارد. نکته جالب اینجا است که میدوی گیمز (استودیو سازنده اولین نسخه سری) در ابتدا با ایده تولید چنین محصولی مخالف بود و ترجیح می‌داد یک بازی ویدیویی بر اساس فیلم سینمایی Universal Soldier بسازد اما شرایط مطابق انتظار نرفت. در همین حین، Street Fighter II: The World Warrior عرضه شد و به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافت. بدین ترتیب، مدیران استودیو با ساخت یک بازی مبارزه‌ای و خشونت آمیز موافقت کردند.

طی سه دهه‌ای که از انتشار نخستین بازی مورتال کمبت می‌گذرد، این سری توانسته به محبوبیت بسیار بالایی در سراسر جهان دست یابد. همین موضوع هم باعث شده تا اقتباس‌های سینمایی، انیمیشنی، رمان و کامیک بوک‌هایش منتشر شوند. آخرین و جدیدترین نسخه سری هم Mortal Kombat 11 نام داشته که در سال ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های هدف در دسترس قرار گرفت و بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. هر چند، منتقدان و طرفداران بابت تکیه بیش از حد سازندگان روی درآمدزایی از آیتم‌های داخل بازی گله‌مند بودند.

در حال حاضر فاصله چندانی با سی‌امین سالگرد مورتال کمبت نداریم و با فرا رسیدن تاریخ ۲۲ اکتبر (مصادف با ۳۰ مهر سال جاری)، این سری وارد سی و یکمین سال خواهد شد. استودیوها و شرکت‌ها معمولا برای سالگرد فرنچایزهای بزرگ و محبوب برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک می‌بینند؛ اقدامی که طرفداران انتظار داشتند وارنر برای مورتال کمبت انجام دهد. سکوت این ناشر آمریکایی و صد البته عدم انتشار هیچ گونه بیانیه‌ای از سوی استودیو ندررلم (سازنده نسخه‌های اخیر سری)، طرفداران را نگران کرده که مبادا دست‌اندرکاران هیچ برنامه‌ای برای سی‌امین سالگرد نداشته باشند.

اینطور که به نظر می‌رسد، جای هیچ گونه نگرانی نبوده و دو مجموعه وارنر و ندررلم برنامه ویژه‌ای برای سی‌امین سالگرد مورتال کمبت دارند. طبق اطلاعات لو رفته در فروشگاه آمازون، آن‌ها هم اکنون مشغول آماده سازی باندل Mortal Kombat: The 30th Anniversary Ultimate هستند که بازی Mortal Kombat 11 Ultimate، فیلم سینمایی Mortal Kombat (محصول سال ۲۰۲۱ میلادی) و یک جعبه استیل را در خود جای داده است. در فروشگاه آمازون اشاره شده بود این محصول با برچسب قیمتی ۲۹.۹۹ یورو برای پلی استیشن 5 منتشر می‌شود و خبری از دیگر پلتفرم‌ها از جمله رایانه‌های شخصی یا کنسول‌های ایکس باکس نبود. هر چند، بعید به نظر می‌رسد سازندگان عرضه روی پلتفرم‌های مزبور را از قلم بیاندازند.

لو رفتن باندل Mortal Kombat: The 30th Anniversary Ultimate را می‌توان از دو دیدگاه مختلف بررسی کرد؛ دیدگاه مثبت، تاکید می‌کند وارنر و ندررلم سی‌امین سالگرد مورتال کمبت را فراموش نکرده و مشغول انجام اقدامات مربوطه هستند؛ دیدگاه منفی هم می‌گوید طرفداران دلشان را صابون نزنند زیرا محصولات در نظر گرفته برای باندل همگی قدیمی بوده و هیچ چیز جدیدی در آن‌ها وجود ندارد.

در حال حاضر نمی‌دانیم چه آینده‌ای در انتظار Mortal Kombat 11 قرار دارد اما نسبت به ساخت دنباله فیلم Mortal Kombat 2021 مطمئن هستیم؛ زیرا از سوی دست اندکاران رسمی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا