آیا در آینده شاهد لغو‌ انتشار بازی‌های مایکروسافت برای نینتندو سوییچ خواهیم بود؟

اکوسیستمی تازه برای ایکس‌باکس

انتشار بازی‌های مایکروسافت برای نینتندو سوییچ

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، از برنامه‌ی انتشار بازی‌های این شرکت برای نینتندو سوییچ می‌گوید.

همان‌طور که می‌دانید، تا کنون بازی‌های بسیاری که ساخته‌ی مایکروسافت بوده‌اند، برای کنسول محبوب نینتندو سوییچ عرضه شده‌اند. با وجود آن‌که دو شرکت گیمینگ مایکروسافت و نینتندو روابط دوستانه‌ای با یک‌دیگر دارند، اما به‌نظر می‌رسد استراتژی ردموندی‌ها قرار است تغییر کند. طبق گفته‌های اخیر فیل اسپنسر، مایکروسافت نسبت به انتشار بازی‌هایش برای پلتفرم نینتندو سوییچ، برنامه‌ای جدیدی دارد.

به تازگی نشریه‌ی Kotaku با فیل اسپنسر مصاحبه‌ای داشته و طی آن درمورد عرضه‌ی بازی‌های مایکروسافت صحبت‌های جالبی شده است. اسپنسر در این مصاحبه گفته اگرچه شرکتش با نینتندو روابط خوبی دارد، اما انتشار عناوین بیشتری از مایکروسافت برای سوییچ پایدار نخواهد بود. همچنین، او در صحبت‌هایش گفته گفتگوهایی که با اعضای ارشد نینتندو داشته، بسیار ساده و دوستانه بوده است.

به‌نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، عناوینی مانند Ori and the Blind Forest و Ori and the Will of the Wisps برای پلتفرم نینتندو سوییچ عرضه نخواهند شد. این درحالی است که اسپنسر می‌گوید قصد دارد اکوسیستم کاملی برای ایکس‌باکس تعریف کند.

زمان چندان زیادی به عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم باقی نمانده است. بعد از حدس و گمان‌ها و شایعات مختلف پیرامون تاریخ انتشار ایکس‌باکس سری ایکس، بالاخره مایکروسافت اعلام کرد تاریخ عرضه‌ی کنسول‌ ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس ۱۰ نوامبر سال جاری میلادی (مصادف با ۲۰ آبان ماه ۹۹) خواهد بود. لازم به ذکر است که کنسول‌های سری ایکس و سری اس به ترتیب با قیمت ۴۹۹ و ۲۹۹ دلار عرضه می‌شوند و علاقه‌مندان از تاریخ ذکر شده می‌توانند تجربه‌ی متفاوتی با کنسول‌ نسل نهمی مایکروسافت داشته باشند.

اگر علاقه‌مند هستید درمورد این کنسول نسل نهمی مایکروسافت بدانید، می‌توانید مقاله‌ی جامع ایکس‌باکس سری ایکس | هر آنچه از کنسول Xbox Series X می‌دانیم را مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا