خرابه‌های ماه روی سر سازندگان Moonfall آوار شد!

به این میگن ضرر!!

سازندگان Moonfall

طبق اعلامیه منتشر شده از باکس آفیس، ظاهرا سازندگان Moonfall نتوانستند آنچه که از این اثر سینمایی انتظار می‌رفت را برآورده کنند؛ طوری که فروش هفتگی آن، ۱/۱۴ بودجه ساخت آن بوده است!

هر چند وقت یکبار، فیلمی مستقل خارج از فرنچایزهای محبوب و مهم برای اکران بین‌المللی ساخته می‌شود که عمدتا با بودجه پایین یا نهایتا متوسط ساخته می‌شوند. در سوی دیگر، سایر آثار بزرگی مانند Spider-Man: No Way Home به دلیل اینکه سازندگان از بالا رفتن آمار فروش آن‌ها تا سقف ۱ میلیارد دلار مطمئن هستند، با هزینه‌های بالا حدود ۲۰۰ میلیون دلار ساخته می‌شوند. این در حالی است که امسال، رولند امریک (Roland Emmerich)، کارگردانی یک اثر مستقل و جنجالی را به دست گرفت که با بودجه‌ای حدود ۱۴۰ میلیون دلار ساخته شد!

فیلم Moonfall، اثری بود که تقریبا چهار روز پیش اکران شد و برخلاف توقعات، نتوانست نظر منتقدان و طرفداران را به خود جلب کند. داستان فیلم واقعا هیجان‌انگیز است؛ طوری که در آن، چیستی قمر ماه به کلی زیر سوال می‌رود. در واقع سازندگان و تیم نویسنده داستان فیلم Moonfall سعی دارند تا یکی از سوال‌های عجیب، درباره اینکه آیا واقعا انسان روی ماه قدم گذاشته یا نه را در قاب پاسخی دروغین نشان دهد.

در این اثر سینمایی، جهان رو به نابودی می‌رود؛ چراکه ماه اصلا آن چیزی که تا به امروز نسل بشر درباره آن فکر می‌کرده نیست و ناسا یک حقیقت بسیار مهم و بزرگ را از مردم مخفی کرده است. در واقع انگار انسان هیچوقت به ماه نرفته، چراکه وقتی برای اولین بار دیده شد که روی ماه چه خبر است و باید به عنوان یک تهدید دیده شود، مقامات تصمیم گرفتند تا این موضوع از مردم مخفی نگه دارند. اما وقتی که قرار است تا قمر سفید رنگ به زمین بخورد و همه کشته شوند، واقعیت لو می‌رود و در پی آن، یک فضانورد و دانشمند تصمیم می‌گیرند تا آن را با نقشه‌ای باورنکردنی نجات دهند.

داستان مهیجی به نظر می‌رسد نه؟ اما باید بدانید که اصلا این اثر آنطور که باید و شاید روایت را بیان نکرده و تمام پتانسیل‌های آن را به باد می‌دهد. در واقع خروجی این ۱۴۰ میلیون دلار، اثری عام‌پسند و جذاب نیست، بلکه شاید فقط افراد خاص و کمی از دیدن آن لذت ببرند. به همین دلیل نیز فروش هفتگی آن در باکس آفیس، فقط ۱۰ میلیون دلار ثبت شده است؛ ۱۴ برابر کمتر از مقداری که برای ساختن آن خرج شده بود!

به هر حال شاید در بهترین حالت ممکن، میزان فروش این اثر سینمایی به ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار برسد. اما در هر صورت، ریسک‌پذیری سازندگان فیلم Moonfall دلیل اصلی برای شکست خوردن آن بود. شاید بهتر بود ابتدا یک پیش‌درآمد ساده ساخته شود تا در صورت استقبال، یک اثر تمام و کمال با داستانی مهیج‌تر برای این فیلم در دست کار قرار بگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا