شخصیت منفی سریال Moon Knight اشتباه بزرگ ثور را تکرار کرد

باید به کله می‌زدی..

شخصیت منفی سریال Moon Knight اشتباه بزرگ ثور را تکرار کرد امیرحسین ناصری ۰ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ سینمای جهان
مون نایت شخصیت منفی سریال Moon Knight

در جدیدترین قسمت از مون نایت شخصیت منفی سریال Moon Knight دقیقا همان اشتباهی را تکرار کرد که ثور (Thor) هم انجام داده بود.

در تریلر رسمی منتشر شده از فیلم Thor: Love And Thunder دیدیم که چگونه خدای رعد دنیای سینمایی مارول هنوز به آن ماجراجویی مورد نظر خود نرسیده و جایی که باید باشد نیست. در واقع طی ۱۰ سال گذشته ثور از یک جوان مغرور ابتدا به یک فرد نالایق و سپس به شاهی با تجربه تبدیل شد که البته کمی دیر به این نتیجه رسید؛ چراکه پس از آنکه متوجه شد چطور باید مردم خود را راضی و امن نگه دارد، ناگهان تانوس (Thanos) پیدا شد و بسیاری از آن‌ها را از ثور گرفت. با این وجود او یکبار دیگر به خاطر غرور خود در Avengers: Infinity War در مقابل تانوس و بشکن معروفی که زد شکست خورد و همین باعث شد تا از زندگی نا امید شده و مدیریت نیوازگارد (New Asgard) را به دست والکری (Valkyrie) بسپارد. این در حالی است که اشتباه این کاراکتر محبوب MCU را شخصیت منفی سریال Moon Knight نیز در قسمت چهارم تکرار کرد.

مون نایت شخصیت منفی سریال Moon Knight
باید کله رو می زدی..

آرتور هارو (Arthur Harrow) شخصیت منفی سریال Moon Knight است که از ابتدای شروع این سری معرفی شده و ظاهرا یکی از دنبال کنندگان درجه ۱ آمیت (Ammit)، از خدایان مصر باستان است که وظیفه قضاوت بین خوب و بد را داشته و با این حساب بخش بسیاری از مردم زمین را نابود می‌کند! با این وجود او در قسمت چهارم با لیلا (Leyla) مواجه شد و طی صحبتی که با او داشت، اظهار کرد که هنگام مرگ پدرش مارک (Marc) هم آنجا بوده و به همین دلیل نیز احتمالا در کشتن او دست داشته است! این مورد باعث شد تا جر و بحثی بین لیلا و مارک شکل گرفته و در نهایت به تیر خوردن مارک به دست هارو منجر شود؛ «کسی که به خودش کمک نمی‌کند، من هم به او کمک نمی‌کنم».

با این حال چنین تصمیمی از سوی هارو رسما باعث شد تا او نیز مانند ثور در از بین بردن دشمن خود اشتباه کرده باشد. ثور تانوس را سریع نکشت تا او مرگ دردناکی را با وارد کردن استورم بریکر (Storm Breaker) به سینه داشته باشد، در حالی که همین حرکت فرصت را به تانوس داد تا با زدن بشکن معروف خود نیمی از موجودات زنده جهان را پاک کند! همین کار را آرتور هارو زمانی انجام داد که با تیر زدن به بدن مارک، او را به داخل یک استخر آب در معبد پرتاب کرد.

به هر حال شخصیت منفی سریال مون نایت خود زمانی آواتار کانشو (Khonshu) بوده و همین یعنی باید او باید اطلاعات بسیاری را درباره خدای ماه داشته باشد و بداند که مارک به این راحتی نمی‌میرد. در واقع کانشو این قدرت را دارد تا همیشه بتواند آواتار خود را زنده کند، درست به مانند همان داستان کمیک بوکی که در آن مارک مرده بود و خدای ماه دوباره او را زنده کرد. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که فعلا کانشو یک سنگ است و قدرتی ندارد، اما از آنجا که مارک را آواتار خود می‌داند، پس تاورت (Taweret)، خدای زندگانی و حیات به این انتخاب احترام گذاشته و مارک/استیون (Steven) را نجات می‌دهد؛ در حالی که هارو این مورد را می‌دانست و باید جلوی آن را با زدن تیر به کله مارک و نابود کردن بدن او می‌گرفت.

اما نظر شما درباره این تصمیم و سکانس پایانی قسمت چهارم سریال مون نایت چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا