#مهسا_امینی

موفقیت سریال Moon Knight خبر ساز شد

در مقام دومین سریال پربازدید MCU؟

موفقیت سریال Moon Knight خبر ساز شد

موفقیت سریال Moon Knight خبر ساز شده و توجه طرفداران استودیو مارول را به خود جلب کرده است. سریال شوالیه ماه یکی از جدیدترین آثار تلویزیونی استودیو مارول است که ظاهرا در دنیای سینمایی مارول رخ می‌دهد.  این سریال پنجمین سریال اورجینال استودیو مارول است که از شبکه دیزنی پلاس استریم می‌شود. پخش این مجموعه چالش بزرگی برای استودیو مارول خواهد بود زیرا موفقیت یا شکست این اثر تبهر استودیو مارول در صنعت تلویزیون را ثابت می‌کند. 

برخلاف دیگر سریال‌های استودیو مارول که تا کنون از دیزنی پلاس استریم شده‌اند، سریال شوالیه ماه به شخصیتی اشاره می‌کند که برای ما نا آشنا بوده و پیش از این او را در دنیای سینمایی مارول ندیده‌ایم.  در سریال‌هایی که تا کنون از این استویدو پخش شده به شخصیت‌هایی از جمله لوکی، اسکارلت ویچ، هاکای، سم ویلسون و سرباز زمستان اشاره شده است. با این حال در سریال شوالیه ماه با شخصیتی به نام استیون آشنا می‌شویم که اسکار آیزیک نقش آن را برعهده دارد. استیون یا مارک یا همان شوالیه ماه همگی شخصیت اصلی داستان این سریال هستند. سریال Moon Knight داستان مرد فقیری را روایت می‌کند که از اختلال تجزیه هویت رنج می‌برد و زندگی سختی دارد. 

با این حال به نظر می‌رسد او با کانشو یکی از خدایان مصر باستان در ارتباط است و از قدرت‌های فراطبیعی بهره می‌برد. دو قسمت ابتدایی این اثر منتشر شده و به نظر می‌رسد که تا کنون طرفداران به خوبی از این سریال استقبال کرده‌اند. این سریال در Rotten Tomatoes از منتقدین نمره ۸۵٪ و از طرف مخاطبین نمره ۹۴٪ را دریافت کرده است. 

این موفقیت عجیب تنها پس از انتشار دو قسمت از این اثر به دست آمده. در اولین قسمت منتشر شده از این سریال تمرکز تنها روی شخصیت استیفن بوده و اطلاعات زیادی از بقیه شخصیت‌ها به مخاطبین داده نمی‌شود. با این حال همین یک قسمت موفق شده تا نظر مثبت همه را به خود جلب کند. به همین دلیل این سریال به دومین سریال پر بازدید استودیو مارول در مقایسه با سریال‌هایی که تا کنون منتشر شده‌اند، تبدیل شده است. 

اگر چه طرفداران کمیک‌های مارول از شخصیت مون‌نایت به خوبی یاد می‌کنند و این قهرمان یکی از شخصیت‌های موردعلاقه طرفداران است ، با این حال نسخه‌ای که از او در این سریال می‌بینم کمی با آنچه که در کتاب‌های کمیک وجود دارد متفاوت است. 

بر اساس گزارش‌های ارائه شده حین پخش اولین قسمت این سریال نزدیک به ۱.۸ میلیون خانواده در ایالات متحده آمریکا به تماشای این اثر پرداخته‌اند. در رتبه اول سریال‌های پربازدید شبکه دیزنی پلاس، سریال لوکی قرار دارد که بدون شک می‌توان گفت این اثر یک شاهکار به تمام معنا است. اکنون نیز پس از سریال لوکی مجموعه تازه منتشر شده سوالیه ماه در لیست پربازدیدترین سریال‌های مارول در دیزنی پلاس قرار دارد. 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا