#مهسا_امینی

نسخه‌ی ریمستر Call of Duty: Modern Warfare 2 هم اکنون در دسترس قرار دارد

این بازی انحصاری زمانی پلی‌استیشن است

نسخه‌ی ریمستر Call of Duty: Modern Warfare 2 هم اکنون در دسترس قرار دارد سورنا رضایی ۰ ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی
نسخه‌ی ریمستر Call of Duty: Modern Warfare 2

شرکت اکتیویژن سرانجام نسخه‌ی ریمستر Call of Duty: Modern Warfare 2 را منتشر کرد؛ این بازی انحصاری زمانی پلی‌استیشن است.

طی یک ماه اخیر شایعه‌های زیادی درباره‌ی نسخه‌ی ریمستر Call of Duty: Modern Warfare 2 در فضای مجازی منتشر شد. در ابتدا سازمان Pan European Game Information که مسئول رده‌بندی سنی بازی‌ها در اروپا است، اطلاعاتی را از این محصول به اشتراک گذاشت. سپس سازمان The Korean Game Rating and Administration Committee این بازی را در لیست محصولات بررسی‌شده قرار داد. نهایتا هم تصاویر و تریلر این عنوان در فضای مجازی لو رفت تا هیچ شکی نسبت به معرفی ریمستر Modern Warfare 2 باقی نماند.

شرکت اکتیویژن ساعاتی قبل بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered را عرضه کرد که نسخه‌ی ریمستر مدرن وارفر 2 محسوب می‌شود. این بازی، ۱۹.۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده و هم اکنون برای کاربران پلی‌استیشن 4 در دسترس قرار دارد. علاقه‌مندان به تجربه‌ی این عنوان روی ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی باید مدت بیشتری صبر کنند؛ زیرا نسخه‌های مربوط به این دو پلتفرم در تاریخ ۱۱ اردیبهشت (مصادف با ۳۰ آوریل) منتشر خواهد شد. ریمستر Modern Warfare 2 به‌واسطه‌ی قراردادی که در گذشته بین اکتیویژن و سونی به امضا رسیده بود، انحصاری زمانی پلی‌استیشن است.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered از لحاظ گیم‌پلی یا مراحل هیچ فرقی با نسخه‌ی اصلی که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده بود ندارد و تنها جلوه‌های گرافیکی آن بهبود یافته است. در ضمن، خبری از بخش چندنفره یا حالت Specs Ops نیست و کاربران با خرید این بازی تنها به کمپین داستانی دسترسی خواهند داشت؛ کمپینی که اتمام آن بین چهار الی پنج ساعت زمان نیاز دارد. با توجه به بیانیه‌ای که از سوی اکتیویژن منتشر شده، این شرکت نمی‌خواهد جامعه‌ی کاربران خود را به چند دسته تقسیم کند. در نتیجه، تصمیم گرفته شد این بازی فاقد بخش چندنفره باشد تا علاقه‌مندان به سراغ Call of Duty: Modern Warfare یا Call of Duty: Warzone بروند.

آن دسته از کاربرانی که Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered را خریداری کنند، بسته‌ی Underwater Demo Team Classic Ghost Bundle را به‌صورت رایگان دریافت می‌کنند. این بسته شامل سلاح، پوسته و حرکات نمایشی شده و می‌توان در Call of Duty: Modern Warfare یا Call of Duty: Warzone مورد استفاده قرار داد. در ضمن، وظیفه‌ی ساخت ریمستر Modern Warfare 2 بر عهده‌ی بیناکس قرار داشته که زیرمجموعه‌ی اکتیویژن محسوب می‌شود. این استودیوی کانادایی با فرنچایز کال آو دیوتی غریبه نیست و پیش از این روی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Call of Duty: Black Ops 4 و نسخه‌های نسل هفتمی Call of Duty: Black Ops III کار کرده بود.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به محض انتشار تحسین مخاطبان و منتقدان را برانگیخت و موفق شد در سه ماه نخست عرضه، بیش از یک میلیارد دلار برای سازندگانش درآمد کسب کند. انتشار این بازی بدون حاشیه و جنجال نبود؛ کاربران می‌توانستند در مرحله‌ی No Russian نقش نفوذی را ایفا کرده و به کشتار مردم بی‌گناه در فرودگاه بپردازند. با وجود اعتراض‌های فراوانی که در آن زمان صورت گرفت، این مرحله از نسخه‌ی ریمستر حذف نشده است. همین موضوع هم باعث شده تا بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی از انتشار ریمستر مدرن وارفر 2 در کشور روسیه خودداری کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا