سقوط قطار به داخل دره در ویدیو پشت صحنه ماموریت غیرممکن 7

تام کروز و بدلکاری‌هایی که تمامی ندارند

یکی از اکانت‌های توییتری ساعاتی قبل ویدیو پشت صحنه ماموریت غیرممکن 7 را به اشتراک گذاشت که سقوط قطار را به نمایش می‌گذارد.

تام کروز (Tom Cruise) اوایل دهه ۹۰ میلادی شرکت فیلمسازی خود را تاسیس کرد. او سپس به بررسی موارد مختلف به عنوان اولین پروژه خود پرداخت و نهایتا تصمیم گرفت روی فیلم سینمایی ماموریت غیرممکن کار کند؛ زیرا از دوران نوجوانی طرفدار سریالش بود. کروز توانست نظر مدیران پارامونت را جلب کرده و فیلم را جلوی دوربین ببرد. اثر مزبور عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس جهانی داشت و باعث شد Mission: Impossible به یک مجموعه سینمایی تبدیل شود؛ مجموعه‌ای که در حال حاضر شش فیلم را در خود جای داده است.

تام کروز تمایل شدیدی دارد مخاطب حین تماشای فیلم‌های ماموریت غیرممکن هیجان و استرس واقعی را حس کند. در همین راستا، بدلکاری‌های نفس‌گیری را انجام داده است. او برای Mission: Impossible – Ghost Protocol از بلندترین برج جهان بالا رفت، برای Mission: Impossible – Rogue Nation از یک هواپیمای در حال حاضر پرواز آویزان شد و برای Mission: Impossible – Fallout اسکای‌دایوینگ را یاد گرفت. با در نظر گرفتن این موارد، طرفداران اطمینان کامل داشتند که بازیگر آمریکایی و تیمش برنامه‌های قابل‌توجهی برای هفتمین فیلم مجموعه دارند؛ اثری که همچنان مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد.

یکی از کاربران توییتر به نام Ian Gambles ساعاتی قبل ویدیو پشت صحنه ماموریت غیرممکن 7 را با فالوئرهای خود به اشتراک گذاشت. این ویدیو یک قطار قدیمی را نشان می‌دهد که با سرعت حرکت کرده و پس از رسیدن به انتهای ریل، به داخل دره سقوط می‌کند. دست‌اندرکاران فیلم و سریال برای ضبط صحنه‌های این چنینی تنها یکبار فرصت دارند. به هر حال، یافتن یک قطار واقعی دیگر و انتقالش به لوکیشن مد نظر کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل، احتمالا دوربین‌های زیادی برای ضبط اتفاقات به کار گرفته شدند.

سه روش برای به تصویر کشیدن اتفاقات این چنینی وجود دارد؛ روش اول، استفاده از قطار واقعی است؛ روش دوم، شامل استفاده از جلوه‌های ویژه می‌شود؛ روش سوم و پایانی هم استفاده از مدل‌های مینیاتوری است. جلوه‌های ویژه طی سال‌های گذشته پیشرفت قابل‌توجهی داشته و در صورت همکاری با یک تیم حرفه‌ای، می‌توان صحنه سقوط قطار را بسیار واقع‌گرایانه ساخت. این گزاره برای روش سوم هم صدق می‌کند اما تام کروز و کریستوفر مک کواری (Christopher McQuarrie) از آن دسته افرادی نیستند که بدلکاری را رها کرده و روش‌های دیگر را امتحان کنند.

پارامونت پیکچرز پا جای مارول گذاشته و علی‌رغم اینکه حدودا دو سال از تایید Mission: Impossible 7 می‌گذرد، هیچ گونه جزئیاتی را از داستان به اشتراک نگذاشته است. تنها می‌دانیم چهره‌های اصلی مانند تام کروز، وینگ ریمز (Ving Rhames)، سایمون پگ (Simon Pegg)، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson) و ونسا کربی (Vanessa Kirby) بازمی‌گردند. چند بازیگر جدید هم به تیم اضافه شده‌اند که شاخص‌ترینشان هیلی اتول (Hayley Atwell) است. او با نقش پگی کارتر در دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شود.

در انتها، لازم به ذکر است هفتمین فیلم ماموریت غیرممکن در تاریخ ۶ خرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۷ مه سال ۲۰۲۲) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا