اکران قسمت هفتم و هشتم Mission Impossible عقب افتاد

کووید-۱۹ همچنان قربانی می‌گیرد

اکران قسمت هفتم و هشتم Mission Impossible عقب افتاد سورنا رضایی ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
زمان اکران Mission Impossible 7

با توجه به بیانیه‌ای که پارامونت پیکچرز در فضای مجازی منتشر کرده، اکران قسمت هفتم و هشتم Mission Impossible به تعویق افتاده است.

بیش از بیست سال از اکران نخستین فیلم ماموریت غیرممکن در سینماهای آمریکا می‌گذرد و از آن زمان تاکنون مجموعا پنج دنباله روی پرده‌ی نقره‌ای رفته‌اند. این فرنچایز با گذر زمان نه تنها به محبوبیت بیشتری در میان مخاطبان دست یافت، بلکه کیفیت آن هم افزایش یافت؛ این در حالی است که تعداد قابل‌توجهی از فرنچایزها با گذشت زمان روند نزولی را در پیش گرفتند.

برای اثبات این ادعا می‌توان به Mission: Impossible – Fallout اشاره کرد که سال ۲۰۱۸ میلادی اکران شد و نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. به عقیده‌ی بسیاری از مخاطبان و منتقدان، این اثر، بهترین فیلم ماموریت غیرممکن تا به امروز بوده است. با در نظر گرفتن افزایش محبوبیت این فرنچایز طی سال‌های اخیر، کاملا منطقی است که بسیاری از علاقه‌مندان به فیلم‌های اکشن و جاسوسی برای تماشای قسمت‌های هفتم و هشتم لحظه‌شماری کنند. البته این انتظار مقداری بیشتر از آنچه انتظار می‌رفت طول خواهد کشید.

شرکت پارامونت پیکچرز با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از به تعویق افتادن زمان اکران Mission Impossible 7 و Mission Impossible 8 خبر داد. قسمت هفتم قرار بود از تاریخ یک مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۳ جولای سال ۲۰۲۱) به سینماها بیاید اما اکرانش تا تاریخ ۲۸ آبان (مصادف با ۱۹ نوامبر) عقب افتاده است. قسمت هشتم هم برای اکران از تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۵ آگوست سال ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده بود اما علاقه‌مندان به تماشای این فیلم اکنون باید تا تاریخ ۱۳ آبان (مصادف با ۴ نوامبر) صبر کنند.

زمانی که ساخت Mission Impossible 7 و Mission Impossible 8 رسما تایید شد، سازندگان اعلام کردند این دو فیلم پشت سر هم فیلمبرداری می‌شوند. قسمت هفتم از ماه فوریه وارد فاز تولید شد اما با افزایش نگرانی‌ها پیرامون ویروس کرونا در ایتالیا، سازندگان مجبور شدند روند ضبط صحنه‌ها در این کشور را متوقف کنند. فیلمبرداری مدتی بعد در انگلستان از سر گرفته شد اما نهایتا دستور تعطیلی کامل پروژه رسید؛ زیرا ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شده بود. به همین دلیل، تعویق در اکران هر دو فیلم چندان هم غافل‌گیرکننده نبوده است.

در نتیجه‌ی تغییراتی که در برنامه‌ی پارامونت پیکچرز به وجود آمده، Mission Impossible 7 با King Richard و Mission Impossible 8 هم با Shazam 2 و یک فیلم معرفی نشده‌ی دیزنی رقابت خواهد کرد. البته فاصله‌ی زیادی با اکران این فیلم‌ها داریم و احتمال هر گونه تغییر در برنامه‌ها وجود دارد. به هر حال، اکران چند فیلم مورد انتظار در یک بازه‌ی زمانی اتفاق چندان خوشایندی برای استودیوها نخواهد بود.

تا به این لحظه هیچ گونه اطلاعات داستانی از Mission Impossible 7 منتشر نشده است. با این حال، بازگشت تام کروز، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson)، سایمون پگ (Simon Pegg)، ونسا کربی (Vanessa Kirby) و هنری چرنی (Henry Czerny) قطعی است. از بازیگران جدید هم می‌توان به پام کلمنتیئف (Pom Klementieff) ،(Shea Whigham) و هایلی اتول (Hayley Atwell) اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا