مایکروسافت هیچ‌گاه برای خرید PlatinumGames اقدام نکرده است

رئیس استودیو PlatinumGames شایعات خرید استودیو را رد کرد

مایکروسافت هیچ‌گاه برای خرید PlatinumGames اقدام نکرده است امیر سلیمی ۰ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
PlatinumGames

رئیس استودیو PlatinumGames در آخرین اظهارات خود ضمن رد شایعات خرید استودیو توسط مایکروسافت، ازبرنامه‌های بلند مدت خود برای انتشار مستقل آثار صحبت کرد.

بعد از کنفرانس E3 سال پیش بود که فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، پس از رونمایی از بازی‌هایی همچون Elden Ring و Sega’s Phantasy Star Online 2، از تصمیم قطعی مایکروسافت برای حضور پررنگ‌تر در بازار ژاپن از طرق خرید یا تاسیس استودیو خبر داد. از آن زمان بازار شایعات حول خرید استودیو پلاتینیوم گیمز که در گذشته سابقه فعالبت با ردموندی‌ها را داشته است، داغ شدند. حال طبق آخرین صبحت‌های آتسوشی اینابا (Atsushi Inaba)، رئیس PlatinumGames، گویا هیچگاه صحبتی مبنی بر خرید این استودیو، میان مایکروسافت و آن‌ها صورت نگرفته است.

اینابا در آخرین مصاحبه خود گفت که اگرچه نمی‌تواند در مورد آنچه دقیقا پشت درهای بسته صورت گرفته، صحبت کند، اما هیچ مکالمه‌ای مبنی بر خرید پلاتینیوم گیمز بین آن‌ها صورت نرگفته است.

من برخی شایعات را شنیدم که راجع به تمایل ایکس‌باکس به خرید PlatinumGames بودند و فکر کردم افراد در اینترنت دیوانه‌وارترین چیزها را می‌نویسند؛ زیرا چنین گفتگویی هیچگاه صورت نگرفته است. ما مایکروسافت نیستیم، بنابراین از اتفاقات پشت‌پرده آگاه نیستیم و نمی‌دانیم که آن‌ها اصلا قصدی در این مورد داشته‌اند یا خیر. ما چنین گفتگویی را انجام نداده‌ایم، اما فکر می‌‎کنم حتی اگر این امکان وجود داشته باشد، ما اکنون به سمت مستقل‌تر شدن می‌رویم. اینگونه نیست که ما به کار با مایکروسافت علاقه نداشته باشیم، اما اگر قرار است تحت هدایت  آن‌ها کار کنیم، احساس می کنم این امر خلاف آنچه است که ما اکنون می خواهیم انجام دهیم و امکانات ما را محدود می‌کند. ما با هرچیزی که آزادی ما را محدود می‌کند، مخالف هستیم.

کارگردان بازی،هیدکی کامیا (Hideki Kamiya) به شوخی گفت که مایکروسافت وقتی متوجه شد که او هنوز در PlatinumGames مشغول کار است، نظر خود را در مورد خرید آن‌ها تغییر داده است. در جای دیگر این مصاحبه، کامیا گفت که اگرچه او نمی تواند توصیه ای به مایکروسافت کند، اما احساس می‌کند که ایکس‌باکس در ژاپن به خوبی عمل نکرده است زیرا برخلاف پلی‌استیشن به سلیقه‌های محلی توجه نمی‌کند.

درآخر، پلاتینیوم گیمز به تازگی از تاریخ انتشار بازی The Wonderful 101: Remastered برای نینتندو سوییج، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌ی شخصی رونمایی کرده است. این عنوان که اولین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی به صورت انحصاری برای کنسول Wii U منتشر شد و به لطف گیم‌پلی جذاب خود مورد توجه طرفدران قرار گرفت، توانست موفقیت بسیاری را برای PlatinumGames به ارمغان بیاورد تا استودیو شاید به ساخت نسخه‌ای تازه از بازی فکر کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا