#مهسا_امینی

مایکروسافت تست‌های داخلی Project xCloud روی PC را آغاز کرده است

سرویس گیمینگ ابری مایکروسافت به‌زودی روی رایانه‌های شخصی در دسترس قرار می‌گیرد

تست‌های داخلی Project xCloud روی PC

شرکت مایکروسافت از این هفته، تست‌های داخلی سرویس گیمینگ خود با نام Project xCloud را روی رایانه‌های شخصی آغاز کرد تا اولین مقدمات را برای آوردن این سرویس روی PC فراهم کند.

سرویس Project xCloud از شرکت مایکروسافت، مشابه سرویس‌هایی چون Google Stadia و Geforce Now اجازه می‌دهد تا از طریق تکنولوژی فضای ابری و تنها با اتصال اینترنت، به تجربه‌ی بازی‌ها بپردازید. مایکروسافت پیش از این وعده داده بود که با این سرویس می‌خواهد محدودیت‌ مکانی و پلتفرمی را برای تجربه‌ی عناوین ایکس‌باکس از بین ببرد و روی رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند هم قادر به بازی کردن آن‌ها باشید.

حال طبق گزارش سایت The Verge مایکروسافت اولین تست‌های داخلی Project xCloud روی PC را آغاز کرده و خود این سایت هم نگاهی به آن انداخته است. برای استریم بازی‌های ایکس‌باکس روی رایانه‌های شخصی نیاز دارید تا نرم‌افزار Xbox Game Streaming را برای ویندوز ۱۰ دانلود کنید. طبق گفته‌های این سایت، رابط کاربری نرم‌افزار روی PC مشابه نسخه‌ی موبایل است.

یک مزیت استفاده از این قابلیت روی رایانه‌های شخصی این است که نرم‌افزار می‌تواند بازی را به جای سرورهای xCloud از روی خود کنسول استریم کند. مثلا فرض کنید که شرایط استفاده از تلویزیون برای بازی کردن را ندارید، در عوض می‌توانید به سراغ رایانه‌ی خود بروید و با نرم‌افزار استریم مشکل را حل کنید. برای این که تجربه‌ی مناسبی داشته باشید، به یک کنترلر ایکس‌باکس وان، اکانت مایکروسافت و اتصال اینترنت قدرتمند نیاز دارید.

در حال حاضر این تست داخلی تنها توسط کاربران مایکروسافت انجام می‌شود و وضوح تصویر هم حداکثر روی 720p است، اما به‌زودی وضوح 1080p هم برای آزمایش در دسترس قرار خواهد گرفت.

سرویس Project xCloud در حال حاضر به صورت پیش‌نمایش برای اندروید و iOS موجود است و اگر مشتاق به آزمایش آن هستید. می‌توانید در این صفحه ثبت‌نام و شانس خود را امتحان کنید. مایکروسافت هنوز جزئیاتی از عملکرد این سرویس روی کنسول نسل بعدی خود یعنی Xbox Series X ارائه نداده است، اما می‌دانیم که یکی از امکانات مهم آن خواهد بود، به خصوص با قدرت بالایی که این کنسول خواهد داشت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا