سازمان نظارتی بریتانیا معامله اکتیویژن و مایکروسافت را رد کرد

دردسری تازه برای ردموندی‌ها

سازمان نظارتی بریتانیا معامله اکتیویژن و مایکروسافت را رد کرد حمید توحیدلو ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
رد معامله اکتیویژن و مایکروسافت

سازمان نظارت بر بازار بریتانیا بعد از ماه‌ها بررسی دقیق پرونده، رسما معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را رد کرد.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی بود که مایکروسافت با پرداخت مبلغ هنگفت ۶۹ میلیارد دلار اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرد؛ معامله پرحاشیه و جنجالی که به دنبال آن مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های اکتیویژن از جمله سری کالاف دیوتی را در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌دهد.

با توجه به عواقب این خرید، سازمان‌های نظارتی شماری از کشورها به دقت در حال بررسی معامله هستند. در همین راستا، سازمان نظارت بر بازار انگستان (CMA) که پیش‌تر فاز دوم تحقیقات خود را آغاز کرده بود، ساعاتی قبل در یک بیانیه رسمی مخالفت خود با خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را اعلام کرد.

این سازمان در پیام خود خاطرنشان کرده که با تنظیم یک شکایت رسمی، از تکمیل معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت جلوگیری می‌کند و علی‌رغم راه‌حل‌های ارائه شده توسط ردموندی‌ها، با این خرید مواقفت نخواهد کرد. به نظر می‌رسد که علت اصلی مخالفت این نهاد با معامله مزبور، عدم ارائه راهکارهای موثر در حوزه بازی‌های ابری توسط مایکروسافت است.

سازمان نظارت بر بازار بریتانیا در این زمینه توضیح می‌دهد:

پس از ارائه راه‌حل‌های ناکارآمد از سوی مایکروسافت در خصوص نگرانی‌های مرتبط با حوزه بازی‌های ابری، تصمیم نهایی ما این است که تکمیل  این قرارداد جلوگیری کنیم. این معامله بازار در حال رشد بازی‌های ابری در انگلستان را تحت تاثیر خود قرار  می‌دهد و در سال‌های آینده باعث کاهش خلاقیت‌ها و گزینه‌ها برای بازیکنان خواهد شد.

سازمان CMA اولین نهادی نیست که با معامله اکتیویژن و مایکروسافت مخالف است. اگر خاطرتان باشد، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نیز یک شکایت رسمی برای جلوگیری از تکمیل این قرارداد تنظیم کرده است. اکنون مایکروسافت با اعتراض نسبت به نتیجه بررسی سازمان نظارت بر بازار بریتانیا، باید در دادگاه از حق و معامله خود دفاع کرده تا رضایت حکم قاضی را به دست بیاورد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رد معامله اکتیویژن و مایکروسافت توسط سازمان نظارتی بریتانیا چیست؟ به نظر شما، آیا این قرارداد در نهایت تکمیل خواهد شد یا ردموندی‌ها باید از تصاحب سری کالاف دیوتی صرف نظر کنند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا