مایکل کیتون احتمالا نقش بتمن را در The Flash ایفا می‌کند

تلاش فلش برای نجات مادرش به ایجاد یک خط زمانی جدید منجر خواهد شد

بتمن مایکل کیتون

مایکل کیتون بازیگر آمریکایی مشغول مذاکره با استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز است تا نقش بتمن را در The Flash ایفا کند.

مایکل کیتون (Michael Keaton) که با حضور در Birdman و Spider-Man: Homecoming به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان امروزی تبدیل شد، در فیلم Batman محصول سال ۱۹۸۹ و فیلم Batman Returns محصول سال ۱۹۹۲ نقش بروس وین/بتمن را ایفا کرد. او قرار بود در قسمت سوم این مجموعه هم حضور داشته باشد اما نهایتا به خاطر اختلاف نظر از پروژه کنار رفت. اینطور که به نظر می‌رسد، استودیوی برادران وارنر خواهان اثری بود که نه تنها برای بزرگسالان جذابیت داشته باشد، بلکه برای مخاطبان کم سن و سال هم مناسب باشد؛ موضوعی که کیتون موافق آن نبود. این پروژه نهایتا تحت عنوان Batman Forever راهی سینماها شد. پس از آن هم Batman & Robin روی پرده‌ی نقره‌ای رفت.

استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز مدت کوتاهی پس از انتخاب ازرا میلر (Ezra Miller) برای ایفای نقش بری آلن/فلش، به طور رسمی اعلام کردند اولین اقتباس سینمایی این ابرقهرمان را خواهند ساخت. این پروژه طی سال‌های گذشته با چالش‌های بسیاری مواجه شده که مهم‌ترینش تغییر کارگردان بوده است؛ اتفاقی که باعث شد اکران فیلم عقب بیافتد. در حال حاضر اندی موسکیتی (Andy Muschietti) وظیفه‌ی کارگردانی را بر دوش می‌کشد. او قرار است The Flash را بر اساس فیلمنامه‌ای جلوی دوربین ببرد که با اقتباس از کمیک بوک‌های فلش‌پوینت نوشته شده است. بری آلن قصد دارد با سفر به گذشته مادر خود را از مرگ نجات دهد. ظاهرا این اتفاق عواقبی دارد که فلش آن‌ها را پیش‌بینی نمی‌کرد. یکی از آن عواقب، ایجاد دنیای جدیدی است.

با توجه به گزارشی که روی خروجی The Wrap قرار گرفت، مایکل کیتون مشغول مذاکره است تا نقش بتمن را در فیلم The Flash ایفا کند. این وب سایت در ادامه‌ی مطلب خود تاکید کرد اضافه شدن کیتون به تیم بازیگری به هیچ وجه قطعی نشده است؛ زیرا مذاکره در مراحل اولیه قرار دارد. اینطور که به نظر می‌رسد، استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز می‌خواهند این بازیگر آمریکایی همان بتمنی که در فیلم‌های Batman و Batman Returns به تصویر کشیده بود را جلوی دوربین ببرد، با این تفاوت که حالا پیرتر شده است. آن‌ها قصد دارند از این فرصت استفاده کرده و به سرنوشت بتمن پس از اتفاقات Batman Returns بپردازند. در ضمن، داستانی که در فیلم اختصاصی فلش روایت می‌شود، Batman Forever و Batman & Robin را به طور کامل نادیده می‌گیرد.

اطلاعاتی که گزارش اخیر The Wrap به اشتراک می‌گذارد، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. در ادامه‌ی مطلب گفته شد ادعاهای قدیمی صحیح بوده و بری آلن در جریان The Flash به گذشته سفر می‌کند تا جلوی مرگ مادرش را بگیرد. ظاهرا این اقدام باعث به وجود آمدن یک دنیای کاملا جدید می‌شود که در آن بتمن مایکل کیتون حضور دارد. او طی ۳۰ سال گذشته (از زمان اتفاقات Batman Returns تاکنون) به عنوان شوالیه‌ی تاریکی به مبارزه با بی‌عدالتی در گاتهام پرداخته است. در ضمن، مدت زیادی از انتشار این گزارش نمی‌گذشت که وب سایت The Hollywood Reporter مطلبی را با محوریت همین موضوع به اشتراک گذاشت. ظاهرا کیتون پس از The Flash به عنوان یک استاد در آثار آینده‌ی دی‌سی از جمله Batgirl حضور خواهد داشت.

همان‌طور که می‌دانید در گذشته بن افلک (Ben Affleck) به عنوان بروس وین در آثار دنیای سینمایی دی‌سی حضور می‌یافت اما این نقش در حال حاضر به رابرت پتینسون (Robert Pattinson) سپرده شده است. با در نظر گرفتن این موضوع و صد البته اطلاعاتی که از The Flash لو رفته، می‌توان به این نتیجه رسید که استودیوی برادران وارنر می‌خواهد به واسطه‌ی مفهوم چندجهانی، تغییر بازیگر را توجیه کند. در پایان، لازم به ذکر است که فیلم اختصاصی فلش از تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۳ ژوئن سال ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا