بالاخره راز پنهان ماندن جادوگران دنیای سینمایی مارول در سریال شی هالک مشخص شد

طلسم پاک کردن حافظه مبنای کار بوده است

جادوگران دنیای سنیمایی مارول در سریال She-Hulk

پس از گذشت مدت‌ها بالاخره راز پنهان ماندن جادوگران دنیای سینمایی مارول در سریال She-Hulk مشخص شد تا بدانیم که آن‌ها پیش از اکران فیلم Doctor Strange 2016 کجا بوده‌اند.

ابتدا در دنیای سینمایی مارول ما شاهد معرفی شخصیت‌هایی بودیم که پیشینه همه آن‌ها علمی بودند و کمی داستان را رو به واقع‌گرایانه بودن می‌بردند. برای مثال سرم ابرسرباز کاپیتان آمریکا (Captain America) و زره مرد آهنی (Iron Man) هر دو پیشینه علمی داشتند و حتی ثور (Thor) که از ازگارد (Asgard) آمده بود، عملا توضیح داد که آنچه جین فاستر (Jane Foster) روی زمین به عنوان علم مطالعه می‌کند، در سرزمین او با نام جادو شناخته می‌شود.

با این حال در سال ۲۰۱۶ بود که بالاخره پای جادو و جادوگری در دنیای سینمایی مارول هم باز شد؛ با حضور شخصیت دکتر استرنج (Doctor Strange) که او هم ابتدا یک دکتر عادی بود و پس از یک تصادف، برای درمان خود به سراغ جادو رفت. جادوگران دنیای سینمایی مارول، چیزی بر مبنای کلی علم ندارند، اما حداقل می‌توان قدرت‌های آن‌ها را چنین توصیف کرد آن‌ها که تمام انرژی استفاده شده برای زدن یک طلسم را از یک بُعد دیگر از زمان و مکان می‌گیرند.

با این حال طلسم‌های این جادوگرها همیشه هم درباره اینکه یک سلاح به دست بیاورند یا اینکه به دشمن آسیب بزنند نیست؛ بلکه آن‌ها قابلیت درست کردن پورتال و همچنین جالب‌تر از همه، پاک کردن ذهن افراد را دارند! بدین ترتیب اگر سوال برای شما پیش آمده که آن‌ها چطور از جهان عادی و مردم دوری می‌کنند و کمتر کسی آن‌ها را می‌شناسد، می‌توانید به این جواب فکر کنید که آن‌ها ذهن همه افراد را پاک کرده‌اند!

در واقع صحنه پس از تیتراژ فیلم Spider-Man: No Way Home در نسخه جدید آن به ما نشان داد که چطور جادو می‌تواند نه تنها اسم و خاطره یک فرد را از ذهن کل جهان پاک کند، بلکه با اجرای چنین طلسمی، تمامی اسناد و مدارک مربوط به آن فرد هم پاک خواهد شد؛ طوری که در ویدیوهای ضبط شده و تصاویر گرفته شده، دیگر آن فرد در صورتی که قبلا در آن‌ها حضور داشته، وجود ندارد و همه چیز پاک می‌شود. با این حساب، جالب است بدانید که قسمت سوم سریال شی هالک هم دقیقا به چنین موردی اشاره می‌کند!

راز پنهان ماندن جادوگران دنیای سینمایی مارول با توجیهی جالب از سریال She-Hulk

در واقع در سریال شی هالک ما شاهد حضور وانگ (Wong) به عنوان جادوگر اعظم (Sorcerer Supreme) بودیم؛ کسی که ابامینیشن (Abomination) را برای مسابقه‌های شبانه با خود به چین می‌برد و از زندان فراری می‌داد!

با این وجود سریال She-Hulk به عنوان یک مجموعه تلویزیونی که روی مسائل قضایی تمرکز دارد منتشر شده و این یعنی وانگ باید در دادگاه حاضر شود تا از ابامینیشن برای دزدیدن و آزاد کردن او اعتراف کند. اما درست پیش از انجام این کار، او پیش شی هالک می‌رود و صحبت‌هایی را با او انجام می‌دهد تا به دنبال راهی برای اثبات بی‌گناهی ابامینیشن باشند. این در حالی است که بین راهکارهای پیشنهادی وانگ، طلسم حذف حافظه افراد قرار دارد که به گفته او خیلی هم خطرناک است و اخیرا مشکلاتی را به بار آورده است.

در واقع چیزی که وانگ به آن اشاره می‌کند، درباره اتفاقاتی است که در Spider-Man: No Way Home افتاد و دیدیم که حافظه مردم جهان به واسطه طلسمی که دکتر استرنج انجام داده بود پاک شد. با این حال، به نظر می‌رسد که اجرای این طلسم چندان هم کار ممنوعه و عجیبی نیست و پیش‌تر جادوگران دنیای سینمایی مارول از آن بسیار استفاده می‌کرده‌اند! برای مثال می‌توان گفت که انشنت وان (Ancient One)‌ تا زمانی که هنوز چیزی تحت عنوان جادو در دنیای سینمایی مارول معرفی نشده بود،‌ احتمالا به همین طریق موفق شده تا هویت خود و تمامی جادوگران را مخفی نگه دارد. این ثابت می‌کند که چرا تا زمان اکران فیلم Doctor Strange در سال ۲۰۱۶ هنوز هیچ اثری از جادو در دنیای سینمایی مارول وجود نداشته و حال با کنار گذاشتن انجام این طلسم، افراد بیشتری جادوگران را می‌بینند و می‌شناسند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا