#مهسا_امینی

آیا رویای حضور آیرون فیست در MCU محقق خواهد شد؟

آیا آیرون فیست به MCU ملحق می‌شود؟


شایعه‌ای که در رابطه با عدم بازگشت یکی از بازیگران مارول نتفلیکس به سریال‌ و نقش‌ خود به تازگی پخش شد و باعث تعجب گروه زیادی از طرفداران شد؛ در حقیقت آیرون فیست در MCU حضور نخواهد داشت. 

نتفلیکس (Netflix) با پخش چهار سریال، مخاطبان را با دردویل (Daredevil)، جسیکا جونز (Jessica Jones)، لوک کیج (Luke Cage) و آیرون فیست (Iron Fist) آشنا کرد و به طرفداران قول داد که این چهار شخصیت در مدافعان (The Defenders) همه به هم ملحق شوند؛ اما متاسفانه مراحل پایانی این طرح برای بسیاری ناامید کننده بود زیرا آیرون فیست و دیگر کراس اوورهای انتقام جویان با نظرات منفی و استقبال‌های ضعیفی از سوی مخاطبان و منتقدان مواجه شد.

دردویل (Daredevil) با هنرپیشگی چارلی کاکس (Charlie Cox)، جسیکا جونز با بازی کریستن ریتر (Krysten Ritter)، مایک کولتر در نقش لوک کیج و ایفای نقش جان برنتال به عنوان پانیشر همه با آغوش باز و واکنش‌های عالی مردم روبرو شدند اما این استقبال در مورد آیرون فیست فین جونز (Finn Jones) اتفاق نیفتاد؛ گروه زیادی نه تنها بیشتر داستان و اتفاقات سریال را ضعیف می‌دانستند، بلکه همه موافق بودند که ستاره سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) انتخاب مناسبی برای نقش مدافع رشته کوه کونلون (K’un Lun) نیست.

در حالی که برخی از شخصیت‌های نتفلیکس مانند مت مرداک با هنرپیشگی کاکس (Cox’s Matt Murdock) و ویلسون فیسک با بازی وینسنت دونوفریو (Vincent D’Onofrio) دوباره به خانواده دنیای سینمایی مارول (MCU) معرفی می‌شوند و طرفداران حماسه مدافعان (The Defenders Saga) مشتاق هستند تا با نفر بعدی آشنا شوند. اکنون یک شایعه به گوش مخاطبان رسیده است که براساس آن برای یکی از بازیگران مارول نتفلیکس، خبری از قرارداد کار با استودیوی مارول نیست:

رویای حضور آیرون فیست در MCU محقق نخواهد شد!

درک کرنل (Derek Cornell) ازدیس اینسایدر (DisInsider) اخیرا در توییتر گزارش داد که فین جونز به عنوان آیرون فیست دیگر به استودیوی مارول باز نخواهد گشت.

شنیدم که فین جونز را برای آیرون فیست برنمی‌گردانند!

البته کرنل تاکید کرد که:

همیشه احتمال دارد که این نوع برنامه‌ها تغییر کنند، پس می‌توان گفت که سرنوشت جونز به عنوان یکی از بازیگران مارول نتفلیکس هنوز هم کاملا مشخص نیست.

فین جونز که با بازی در سریال بازی تاج و تخت به شهرت رسیده بود، در نقش دنی رند (Danny Rand) در آیرون فیست، مدافعان و لوک کیج در نتفلیکس، قبل از آن که این سریال‌ها به پخش در دیزنی پلاس (+Disney) برسند، حضور داشت.

جالب است بدانید ادعاهای مبنی بر این که آیرون فیست در دنباله شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings) حضور خواهد داشت رد شدند.

چارلی کاکس اخیرا در فیلم اسپایدرمن راهی به خانه نیست (Spider-Man No Way Home) نقش مت مرداک را در نتفلیکس بازی کرد و بر طبق گزارش‌ها او دوباره درفیلم‌های اکو (Echo)، شی هالک (She-Hulk) و دردویل در دیزنی پلاس بازخواهد گشت. 

همچنین منبع مشهور MyTimeToShineHello ادعا کرد که جسیکا جونز دوباره در دردویل به مارول می‌پیوندد، اما هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشد که آن نقش را همچنان کریستن ریتر بازی خواهد کرد یا نه.

شخصیت‌های دردویل، جسیکا جونز، لوک کیج و پانیشر همگی محبوبیت خود را در میان مخاطبان ثابت کرده‌اند، به این معنی که استودیو مارول به احتمال زیاد در سال‌های آینده حتما به دنبال بازگرداندن همه آن‌ها خواهد بود.

متاسفانه از دید بینندگان در حال حاضر آیرون فیست به اصطلاح به عنوان گاو پیشانی سفید حماسه مدافعان برجسته شده است، زیرا نه بازی‌ها و نه خود سریال نتوانستند بین طرفداران طنین‌انداز شوند.

کوین فایگی (Kevin Feige) مدت‌هاست که تلاش می‌کند به روش‌های مختلف اعتراض و مخالفت خود را به منظور لغو شدن بعضی از سریال‌ها نشان دهد، پس می‌توان نتیجه گرفت امکان دارد بازیگر نقش دنی رند عوض شده یا آن که شخصیت دیگری ردای بازگشت اجتناب ناپذیر مدافع کوندن را در دست بگیرد.

مارول کامیکز (Marvel Comics) چند ماه پیش لین لی‌ (Lin Lie)، استاد سابق شمشیربازی را به عنوان آخرین تجسم آیرون فیست معرفی کرد؛ شاید تغییرات روی صفحه نشان دهنده برنامه‌های استودیو مارول برای تجسم دیگری از آیرون فیست برای حل مشکلات استفاده از جونز در نقش رند باشد.

شانگ چی و آیرون فیست هر دو به طور جالبی منشا قدرت خود را از هنرهای رزمی چینی دارند و این باعث می‌شود که یک متقاطع بین این دو قهرمان به یک امر بی‌مورد تبدیل شود.

بدون شک دنباله شانگ چی ساخته دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) الان در مراحل اولیه توسعه است، اما به راحتی می‌توان دید که چطور ده حلقه ساخت سیمو لیو (Simu Liu) می‌تواند با سلاح زنده (The Living Weapon) متحد شود.

به هر حال آیرون فیست ثابت کرده است که چه درسریال و چه در کمیک شخصیت محبوب و مهمی است، بنابراین احمقانه است که کوین فایگی بخواهد او را از دنیای سینمایی مارول جدا کند.

البته شاید دیزنی پلاس فقط می‌خواهد که مخاطبان اقتباس فاجعه بار آیرون فیست را فراموش کنند و حتی یکی از تریلرهای حماسه مدافعان را بدون حضور قهرمان جونز پخش کرد.

در فصل دو شاهد بودیم که کالین وینگ (Colleen Wing) با بازی جسیکا هنویک (Jessica Henwick) خودش تبدیل به آیرون فیست شده بود و درها را برای حرکت رو به جلوی دو آیرون فیست به عنوان یک زوج ابرقهرمانی باز کرد.

در حال حاضر هنویک وینگ (Henwick’s Wing) به عنوان یکی از برجسته‌ترین سریال‌های نسبتا نامحبوب در نظر گرفته می‌شود و بسیاری مشتاق هستند که برگشت او را در آینده ببینند، حتی به عنوان آیرون فیست اصلی دنیای سینمایی مارول.

هر دو فصل آیرون فیست اکنون به صورت انحصاری در دیزنی پلاس قابل پخش هستند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا