#مهسا_امینی

دیزنی تاریخ اکران دوازده پروژه‌ سینمایی فاز پنجم و ششم MCU را مشخص کرد

سومین ددپول در فاز پنجم

دوازده پروژه‌ سینمایی فاز پنجم و ششم

پیرو رونمایی از آینده دنیای سینمایی مارول در همایش کمیک کان سن دیگو ۲۰۲۲، دیزنی به تازگی تاریخ اکران دوازده پروژه‌ سینمایی فاز پنجم و ششم را مشخص کرده که شامل قسمت سوم ددپول با حضور مجدد هیو جکمن (Hugh Jackman) در نقش ولورین را نیز می‌شود.

همانطور که در کمیک کان سن دیگو تایید شد، فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania آغازگر فاز پنجم خواهد بود که به دنبال آن تعدادی دنباله حماسی مانند Guardians of the Galaxy Vol. 3 و داستان‌های اوریجین مانند Blade عرضه خواهد شد. سپس فاز ششم با یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های انفرادی دنیای سینمایی مارول، یعنی ریبوت Fantastic Four آغاز می‌شود، قبل از اینکه دو فیلم جدید انتقام جویان در سال ۲۰۲۵ مورد توجه قرار گیرند. اکنون با وجود چندین و چند پروژه سینمایی و سریالی تایید شده و همچنین مشخص شدن بازه زمانی ۶ سپتامبر سال ۲۰۲۴ (۱۶ شهریور سال ۱۴۰۳) به‌عنوان تاریخ اکران رسمی فیلم Deadpool 3، دیزنی با رونمایی از تاریخ اکران دوازده فیلم سینمایی فاز پنجم و ششم، نقشه راه حماسه مولتی ورس را به‌روزرسانی کرده است.

در ادامه می‌توانید لیست کامل دوازده پروژه‌ سینمایی فاز پنجم و ششم را مشاهده کنید:

۱۷ فوریه ۲۰۲۳ – Ant-Man and the Wasp: Quantumania

۵ می ۲۰۲۳ – Guardians of the Galaxy Vol. 3

۲۸ جولای ۲۰۲۳ – The Marvels

۳ نوامبر ۲۰۲۳ – Blade

۳ می ۲۰۲۴ – Captain America: New World Order

۲۶ جولای ۲۰۲۴ – Thunderbolts

۶ سپتامبر ۲۰۲۴ – Deadpool 3

۸ نوامبر ۲۰۲۴ – Fantastic Four

۱۴ فوریه ۲۰۲۵ – Untitled Marvel Film

۲ می ۲۰۲۵ – Avengers: The Kang Dynasty

۲۵ جولای ۲۰۲۵ – Untitled Marvel Film

۷ نوامبر ۲۰۲۵ – Avengers: Secret Wars

اگرچه هنوز نگرانی‌هایی در رابطه با برنامه تولید استودیو مارول وجود دارد، به‌خصوص با انتشار اخبار اخیر مبنی بر اینکه بسام طارق (Bassam Tariq)، کارگردان فیلم Blade از کارگردانی پروژه کناره گیری کرده است، به‌نظر می رسد دنیای سینمایی مارول همچنان به گسترش یافتن و تعریف داستان‌های جدید ادامه می‌دهد. اما حال سوال بزرگ این است که مارول دقیقا برای سال ۲۰۲۵ چه برنامه‌ای در سر دارد. با توجه به اینکه ۶ سپتامبر سال ۲۰۲۴ به عنوان تاریخ اکران فیلم Deadpool 3 با بازی رایان رینولدز (Ryan Reynolds) در نقش ددپول و هیو جکمن در نقش ولورین مشخص شده، تنها سوال اصلی این است که دو تاریخ بعدی متعلق به کدام پروژه‌های سینمایی است.

در حال حاضر یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها دنباله‌ شانگ چی و افسانه ده حلقه است که در واقع برای اکران در تاریخ ۱۴ فوریه سال ۲۰۲۴ (۲۵ بهمن سال ۱۴۰۲) شایعه شده بود. اما با توجه به تایید نشدن دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) به‌عنوان کارگردان فیلم، کمی دور از ذهن است که دنباله شانگ چی درست قبل از فیلم Avengers: The Kang Dynasty به کارگردانی کرتون به پرده سینماها برود. پس کدام عناوین می‌تواندد بین دو فیلم عظیم سلسه کنگ و جنگ‌های مخفی قرار بگیرند؟

اگر به خاطر داشته باشید، بین دو فیلم Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame، استودیو مارول دنباله مرد مورچه‌ای با نام Ant-Man and the Wasp را در سال ۲۰۱۸ و فیلم انفرادی Captain Marvel را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد تا بتوانند حماسه بی‌نهایت را قبل از بسته شدنش توسط انتقام جویان پایان بازی کامل کنند. از طرفی استودیو مارول می‌تواند این دو تاریخ را با چهارمین فیلم مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland)، فیلم سینمایی شایعه شده World War Hulk با بازی مارک رافالو (Mark Ruffalo) و حتی دنباله Eternals که اخیرا توسط یکی از بازیگران فیلم تایید شده بود، پر کند. صرف نظر از جزئیات، به‌نظر می‌رسد استودیو مارول همچنان برای تسخیر باکس آفیس آماده است. تنها باید امیدوار بود تا این شرکت بتواند هرگونه مورد کوچک و بزرگ که می‌توانند مشکلات تولید را به همراه داشته باشد، حل کند و بهترین تجربه ممکن را برای طرفداران به ارمغان بیاورد.

فاز پنجم دنیای سینمایی مارول با اکران فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania در تاریخ ۱۷ فوریه سال ۲۰۲۳ (۲۸ بهمن سال جاری) آغاز خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ کدام عناوین جای این دو تاریخ را پر خواهند کرد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا