فیلم چهارشگفت‌انگیز ۴ در سال ۲۰۲۳ ساخته خواهد شد؟

۴ شگفت‌انگیز؛ خاک و سنگ و مه و خورشید در کارند

فیلمبرداری فیلم چهارشگفت‌انگیز 4 در سال 2023

سری فیلم‌های Fantastic Four از آن دسته فیلم‌های مارولی است که دیربه‌دیر سراغ‌مان می‌آید. آن‌قدر دیر که چندین سال طول می‌کشد تا قسمت بعدش را تماشا کنیم. اصلا همین فیلم چهارشگفت‌انگیز ۴ که اعلام شده قرار است تولید شود، ساختش افتاده برای سال ۲۰۲۳. حالا اکرانش که دیگر جای خودش را دارد.

در بیشتر فیلم‌های ابرقهرمانی مارول قهرمانان تنهایی مانند مردآهنی، مردعنکبوتی، کاپیتان آمریکا، هالک و ثور را می‌بینیم که تنها به نبرد دشمنان می‌روند. بله، شده که چند نفر هم لابه‌لای مبارزات به کمک‌شان بیانید یا در ۳ فیلم انتقام‌جویان به صورت گروهی دنیا را نجات دهند، منتها بین همه آن‌ها این فیلم چهارشگفت‌انگیز است که در تمام قسمت‌هایش چهار قهرمان دارد و اگر آقای شگفت‌انگیز، خانم نامرئی، هیومن تورچ و تینگ نباشند، انگار یک چیزی کم است.

البته کار مارول همیشه برای ساخت فیلم‌های چهارشگفت‌انگیز سخت بوده. سختیش را هم می‌شود از ساخت ۳ قسمتش در طول چند دهه اخیر متوجه شد. اولین قسمتش که در سال ۲۰۰۵ اکران، قسمت دومش هم سال ۲۰۰۷ راهی سینماها شد و سال ۲۰۱۷ بود که آخرین قسمتش را با بازیگران متفاوتی اکران کردند. صحبت از بازیگران فیلم شد، هنوز مشخص نشده که بازیگران قهرمان و ضدقهرمان فیلم چهارشگفت‌انگیز ۴ همان بازیگران قسمت اول، دوم یا سوم هستند، یا می‌خواهند بازیگران تازه‌ای به میدان بیاورند.

با اینکه مارول حتی یک کلمه هم درباره قسمت چهارم فیلم چهارشگفت‌انگیز حرفی نزده. اما به گزارش رسانه‌ای مراحل فیلمبرداری‌اش در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود. اما همه‌مان مارول را به پروپیمان بودن فیلم‌هایش می‌شناسیم. تقریبا هر ساله فیلم جدیدش را اکران می‌کند یا خبری از فیلم‌های آینده‌اش می‌دهد. در این بین هم می‌شود که بعضی از فیلم‌هایش را برای مدتی به تاخیر بیندازد. حالا اگر فیلم چهارشگفت‌انگیز ۴ را در سال ۲۰۲۳ جلوی دوربین ببرد. یعنی حداقل باید تا سال ۲۰۲۴ منتظر بمانید تا اکران شود. همانطور که گفتیم، بازیگرانش هنوز مشخص نشده اما رئیس استودیو مارول، کوین فایگی خیلی وقت پیش درباره این مسئله صحبت کرده بود، کسی که می‌خواهد فیلم بعدی Fantastic Four را بسازد بهتر است بازیگران بهتری برای هر کدام از شخصیت‌ها پیدا کند. مشهور بودن یا نبودنش هم مهم نیست.

فکر می‌کنم لازم نباشد بیشتر از این بگردید. چون بازیگرانی مانند سیمو در فیلم شانگ چی، کریس همسورث، تام هیدلستون، تام هالند، بندیکت کامبریچ در فیلم دکتر استرنج، کریستین بیل در فیلم ثور ۴ یا حتی بازیگران ناشناخته‌ای وجود دارند که می‌توانند انتخاب شوند.

البته پیداست که طرفداران خوشحال می‌شوند زمانی که ببینند شخصیت‌های فیلم را ستارگان سینما بازی می‌کنند. حالا ممکن است خیلی هم چهره شناخته‌شده‌ای نداشته باشند. بازیگر نقش منفی فیلم هم باید مانند بازیگر نقش قهرمان بی‌نظیر باشد. اگر از خود طرفداران فیلم بخواهید که ترجیح می‌دهند دکتر دووم یا گالاکتوس را در فیلم چهارشگفت‌انگیز ۴ ببینند.

مارول در فیلم‌های اخیرش ابرقهرمانانی چون مردعنکبوتی، مردآهنی، کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه، هاکای، ویژن و ثور را با یکدیگر مواجه کرده. با وجود این، سوالی که پیش می‌آید این‌جاست آیا این اتفاق برای قهرمانان چهارشگفت‌انگیز هم می‌افتد؟ یعنی احتمال دارد این تیم ابرقهرمانی را در سایر فیلم‌های مارولی مشاهده کنیم؟ مارول با چه بازیگرانی می‌خواهد فیلم چهارشگفت‌انگیز ۴ را جلوی دوربین ببرد؟ هنوز پاسخی برای این سوالات  وجود ندارد، اما چیزی که برای هواداران این چهار قهرمان مهم است، کیفیت بازیگران قهرمان و بازیگر شرورش است که امیدواریم در فاز بعدی دنیای سینمایی مارول در کنار دیگر فیلم‌هایش بدرخشد.

نظرتان درباره ساخت قسمت چهار چهارشگفت‌انگیز چیست؟ از ۳ فیلم قبلی‌اش کیفیت بالاتری خواهد داشت؟

3 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا