#مهسا_امینی

واکنش مخاطبان به مدت زمان حضور نگهبانان کهکشان در فیلم ثور ۴

چرا کراس‌اور ثور و محافظان کهکشان قانع‌کننده نبود؟

واکنش مخاطبان به مدت زمان حضور نگهبانان کهکشان در فیلم ثور ۴ شینا گازرانی ۰ ۲۱ تیر ۱۴۰۱ مارول
حضور Guardians of the Galaxy در فیلم ثور ۴

فیلم Thor: Love and Thunder در ۸ جولای سال جاری برای اولین بار به‌صورت عمومی اکران شد و به‌طور کلی واکنش‌های متعدد و مختلفی از سوی بینندگان دریافت کرد. برای مثال طرفداران دنیای سینمای مارول نسبت به حضور نگهبانان کهکشان در فیلم ثور ۴ در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های مختلفی داشته اند.

فیلم ثور ۴ آخرین دنباله از فرنچایز فیلم‌های ثور است که گروهی متشکل از ثور (Chris Hemsworth)، جین فاستر (Natalie Portman)، والکری (Tessa Thompson) و کورگ (Taika Waititi) را به‌تصویر می‌کشد که برای روبرو شدن با شرور فیلم یعنی گور قصاب خدایان با یکدیگر همکاری می‌کنند. ثور علی‌رغم عدم اطمینان نسبت به خود و اهدافش برای مبارزه با گور با تمام وجودش تلاش می‌کند.

خیلی پیش‌تر از اکران اولیه فیلم، حضور محافظان کهکشان در فیلم Thor: Love and Thunder تایید شده بود. پیوستن ثور به گروه محافظان کهکشان در فیلم Avengers: Endgame، زمانی که ثور والکری را به‌عنوان پادشاه آسگارد منصوب می‌کند و خود برای مدت‌زمانی همراه با محافظان کهکشان هم‌سفر می‌شود، مقدمه‌چینی شده بود. تمام محافظان کهکشان به جز گامورا (Gamora) در فیلم ثور: عشق و تندر حضور داشتند. اگرچه حضور این گروه در فیلم آن‌قدر کوتاه بود که بسیاری از بینندگان را شگفت‌زده کرد و کاربران آنلاین نیز واکنش‌های متفاوتی نسبت به حضور مختصر آن‌ها داشتند. تعدادی از کاربران مدت زمان کوتاه حضور Guardians of the Galaxy‌ را مسخره کرده اند و عده‌ای دیگر نیز مدعی هستند که با وجود کراس‌اور فوق‌العاده میان فرنچایز فیلم‌های ثور و محافظان کهکشان باید زمان حضور این گروه روی پرده افزایش می‌یافت.

در حالی که بیش‌تر واکنش‌های کاربران آنلاین خنده‌دار و سرگرم‌کننده بوده است اما برخی از آن‌ها به نکات خوبی درباره حضور مختصر این گروه در فیلم اشاره می‌کنند. جیمز گان (James Gunn) پیش‌تر اعلام کرده است که رویدادهای فیلم Guardians of the Galaxy Vol.3 بعد از فیلم ثور ۴ رخ خواهد داد. از آنجایی که در فیلم ثور: عشق و تندر مسیر ثور و گروه محافظان کهکشان از یکدیگر جدا می‌شود، احتمالا کراس‌اور دیگری میان این دو فرنچایز وجود نخواهد داشت. در نتیجه، سوال بزرگی ذهن طرفداران را به خود مشغول کرده است که چرا مارول صرفا برای کامئو گروه محافظان کهکشان در فیلم Thor: Love and Thunder کراس‌اور طراحی کرده است. در حالی که حضور گروه همسو و هم‌جهت با مسیر نهایی فیلم است، اما هنوز برای مخاطبانی که انتظار داشتند، نقش Guardians of the Galaxy در فیلم ثور ۴ جدی‌تر و مهم‌تر باشد قانع‌کننده نبوده است. با وجود اینکه طرفداران مارول از ماه‌های پیش در جریان حضور محافظان کهکشان در فیلم ثور ۴ بوده اند و حتی این گروه در تریلر فیلم نیز حضور داشتند، درک واکنش‌هایی که در حال حاضر نسبت حضور مختصر این گروه در فیلم در حال دست به دست شدن در فضای مجازی است دشوار نیست.

آیا مدت زمان کوتاه حضور GOTG در فیلم ثور ۴ دلیل منطقی داشته است؟

از آنجایی که حضور محافظان کهکشان در داستان فیلم ثور ۴ فیلم را بیش‌ از حد لازم شلوغ می‌کرد، با وجود واکنش‌های گله‌مندانه و متعدد درباره کراس‌اور ثور و گروه محافظان کهکشان شاید این تصمیم از سوی سازندگان دلایل منطقی و قانع‌کننده‌ای داشته باشد. به‌علاوه، کارگردانی فرنچایز Guardians of the Galaxy‌ برعهده جیمز گان بوده است. با وجود اینکه وایتیتی کارگردان زبردست و موفقی‌ست، اما بعید است که او دقیقا بتواند صحنه‌های حضور محافظان کهکشان را مطابق نسخه گان کارگردانی کند و احتمالا بینندگان اختلاف در به‌تصویر کشیدن و کارگردانی را متوجه می‌شدند. بینندگانی که از فیلم Thor: Love and Thunder لذت برده اند، به‌خوبی متوجه می‌شوند که محافظان کهکشان نمی‌توانستند بدون مختل کردن وقایع و خط داستانی بیش از زمان در نظر گرفته شده در فیلم حضور داشته باشند.

از این رو، با وجود اینکه فیلم Thor: Love and Thunder امید طرفداران MCU را برای دیدن یک کراس‌اور شایسته و درخور از ثور و محافظان کهکشان ناامید کرد، اما حضور این گروه تنها به‌عنوان کامئو باعث شد که مخاطبان فیلم روند وقایع اصلی داستان را از دست ندهند.

اما نظر  شما در رابطه با حضور نگهبانان کهکشان در فیلم ثور ۴ چیست؟ به نظر شما مدت زمان حضور آن‌ها در این اثر باید طولانی‌تر می‌بود؟ 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا