برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
نگاهی به بهترین تئوری های دنیای سینمایی مارول که هیچگاه محقق نشدند
1%
  • 10/10

نگاهی به بهترین تئوری های دنیای سینمایی مارول که هیچگاه محقق نشدند

ده باری که امید طرفداران ناامید شد!!

نگاهی به بهترین تئوری های دنیای سینمایی مارول که هیچگاه محقق نشدند ۵۹ ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

به‌لطف افشاگران، هر روز شایعه، تئوری و گمانه‌زنی‌های بی‌شماری در شبکه‌های اجتماعی خبرساز می‌شوند اما اکثر آنها بنا به دلایل مختلف تکذیب می‌شوند. به‌همین خاطر قصد داریم در این مطلب نگاهی داشته باشیم به برخی از بهترین تئوری های دنیای سینمایی مارول که هیچگاه محقق نشدند.

استودیو مارول طی پانزده سال گذشته، در کاشت بذرهایی که در بلند مدت به درختی بزرگ و تنومند تبدیل می‌شوند، نظیر نداشته است. روایت داستان‌های انفرادی کوچک که درنهایت به داستانی بزرگ‌ و واحد ختم می‌شوند باعث شده تا همواره شایعات، گمانه‌زنی و تئوری‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مختلف سروصدا کند. متاسفانه بنا به دلایل گوناگون، استودیو مارول همیشه نمی‌تواند سطح انتظارات چسبیده به سقف طرفداران را برآورده کند و درنتیجه بسیاری از تئوری‌های مطرح شده برخلاف آنچه انتظار می‌رود، محقق نمی‌شوند. از بازگشت چهره‌های آشنا گرفته تا کراس اورهای بزرگ، قراره در این مطلب نگاهی داشته باشیم به برخی از بهترین تئوری های دنیای سینمایی مارول که هیچگاه محقق نشدند.

بازگشت فیل کولسن در اقتباس لایو اکشن Secret Invasion

وقتی شیطان هلزکیچن چارلی کاکس (Charlie Cox) و کینگ پین وینسنت دینافریو (Vincent D’Onofrio) با حضور افتخاری کوتاهی وارد فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول شدند، طرفداران مجموعه تلویزیونی هفت فصلی .Agents of S.H.I.E.L.D بی‌صبرانه منتظر بازگشت شخصیت‌های مطرحی همچون دیزی جانسون و فیل کولسن بودند. از آنجایی که هر دو شخصیت نقش پررنگی در کمیک‌های تهاجم مخفی داشتند، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر حضور پیدا کردن دیزی و کولسن در قسمت پایانی اقتباس لایو اکشن مورد انتظار اما ناامیدکننده Secret Invasion مطرح شده بود. اگر به‌خاطر داشته باشید قبل از پخش قسمت پایانی، تریلری توسط مارول منتشر شده بود که در آن فیوری با شخصی مرموز تماس گرفته و می‌گوید: “دیگه وقتشه، بیا تمومش کنیم”.

بسیاری دوست داشتند که این شخص مرموز نسخه رباتی فیل کولسن باشد. برای کسانی که ماموران شیلد را تماشا نکرده‌اند، در فصل چهارم کولسن به‌خاطر استفاده از قدرت‌های گوست رایدر، اثر شفابخش خون کری داخل رگ‌هایش را از دست می‌دهد و در انتهای فصل پنجم می‌میرد. لیوپولد فیتز و جما سیمونز، مغزهای متفکر تیم شیلد که نمی‌توانستند با مرگ او کنار بیایند، به‌کمک هوش مصنوعی و سخت افزاری به‌نام کرونیکام، یک ربات فوق‌پیشرفته از کولسن می‌سازند که پروژه .L.M.D نام دارد. درست مثل کمیک‌ها، ربات‌های .L.M.D تفاوت فاحشی با سایر ربات‌ها دارند، چراکه در ساخت آنها از DNA انسان استفاده می‌شود و قابلیت آپلود کردن حافظه فرد مورد نظر را نیز داراست. با توجه به رابطه نزدیک فیوری با کولسن، احتمال دیدن او در قسمت پایانی بسیار بالا بود، اما متاسفانه این تئوری هیچگاه تحقق نیافت و طرفداران ماموران شیلد منجمله من را ناامید کرد.

معرفی جهش‌یافته‌ها به دنیای سینمایی مارول در سریال WandaVision

از آنجایی که استودیو مارول در سال ۲۰۱۹ حق امتیاز شخصیت‌های مردان ایکس را از فاکس قرن بیستم پس گرفته بودند، بینندگان مجموعه تلویزیونی WandaVision امیدوار بودند که جهش‌یافته‌ها با این سریال به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهند شد. سپس وقتی در قسمت پنجم ایوان پیترز (Evan Peters) در قامت کوئیک سیلور ظاهر شد، همه مطمئن بودند که اتفاقات جالبی قراره رخ بدهد. متاسفانه مارول با تبدیل کردن او به یک انسان عادی که تحت تاثیر طلسم آگاتا قرار دارد، پتانسیل بزرگی را هدر داد و طرفداران را ناامید کرد.

معامله اسپایدرمن با مفیستو (درست مثل کمیک‌ها)

یکی از شوکه‌کننده‌ترین اتفاقاتی که در کمیک‌ها افتاده، معامله پیتر پارکر با مفیستو به‌منطور محافظت از هویت مخفی ابرقهرمانیش بود. وقتی میستریو در صحنه پایانی فیلم Spider-Man: Far From Home هویت اسپایدرمن را در سطح جهان فاش کرد، نظریه پردازان امیدوار بودند که مفیستو نقش پررنگی در قسمت پایانی سه‌گانه داشته باشد. با این حال استفاده کردن از طلسم دکتر استرنج باعث شد تا یکی دیگر از تئوری های دنیای سینمایی مارول تحقق نیابد.

بازگشت بروس بنر در اقتباس لایو اکشن World War Hulk

پس از گیر افتادن هالک در سیاره ساکار پیرو وقایع فیلم Avengers: Age of Ultron، غیرممکن بود که به احتمال ساخته شدن اقتباس لایو اکشن جنگ جهانی هالک فکر نکرد. در کمیک‌‌ها، هالک توسط گروه ایلومیناتی از زمین تبعید می‌شود تا به‌عنوان یک جنگجوی کارکشته که قادر به تصاحب کل سیاره است، بازگردد. فیلم Thor: Ragnarok نگاهی اجمالی به این خط داستانی فوق‌العاده محبوب داشت، اما متاسفانه مدیر استودیو مارول بارها اعلام کرده که پروژه انفرادی هالک ساخته نخواهد شد.

حضور افتخاری ورینت مرد آهنی تام کروز در فیلم Doctor Strange 2

وقتی مارول در فاز چهارم درب‌‌های مولتی‌ورس را باز کرد، شایعاتی در رابطه با حضور افتخاری ورینت مرد آهنی تام کروز (Tom Cruise) در دنباله Doctor Strange 2 مطرح شد. حالا چرا تام کروز؟ چون قبل از اینکه رابرت داونی جونیور (.Robert Downey Jr) برای ایفای نقش تونی استارک انتخاب شود، تام کروز یکی از گزینه‌های بزرگ مارول بود. حالا چرا دنباله دکتر استرنج؟ چون از زمان معرفیش شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی حول محورش وجود داشت و سطح انتظارات طرفداران را به‌شدت بالا برده بود. برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، استودیو مارول یا اهمیتی نداد یا نتوانست ستاره پرمشغله فرانچایز ماموریت غیرممکن را برای یک حضور افتخاری کوتاه در قامت انتقامجوی آهنی وارد دنیای سینمایی مارول کند.

هایمدال نگهبان اصلی سنگ روح است

قبل از اکران شاهکار سینمایی Avengers: Infinity War، تنها سنگ ابدیت مرموز، سنگ روح بود. برخی از طرفداران معتقد بودند که رنگ چشمان هایمدال نشان دهنده این است که او نگهبان اصلی سنگ روح است. به‌همین خاطر وقتی تانوس و گامورا به سیاره ورمیر سفر کردند، همه منتظر دیدن هایمدال بودند، اما در اقدامی غیرمنتظره جمجمه قرمز از سایه‌ها بیرون آمد و خود را به‌عنوان نگهبان سنگ روح معرفی کرد.

حضور افتخاری پانیشر در فیلم Captain America: The Winter Soldier

بدون شک یکی از بهترین سکانس‌های فیلم Captain America: The Winter Soldier، سکانس تعقیب شدن نیک فیوری توسط نیروهای هایدرا بود. حین تعقیب و گریز مهیج فیوری در خیابان‌های واشنگتن دیسی، یک کامیون زرد رنگ از ناکجاآباد ظاهر می‌شود و با ماشین‌های هایدرا برخورد می‌کند. وقتی کارگردانان فیلم راننده کامیون را فردی با مهارت‌های نظامی خاص توصیف کردند، همه توجه‌ها به سوی پانیشر جان برنتال (Jon Bernthal) معطوف شد، اما متاسفانه حضور افتخاری پانیشر نیز به یکی دیگر از تئوری های دنیای سینمایی مارول که هیچگاه محقق نشدند، تبدیل شد.

الکساندر پیرس جمجمه قرمز است

موقعیت مکانی جمجمه سرخ پیرو وقایع Captain America: The First Avenger به معمایی بزرگ تبدیل شده بود که قسمت بعدی سه‌گانه کاپیتان آمریکا یعنی سرباز زمستان می‌توانست به آن پاسخ بدهد. برای مدتی طرفداران معتقد بودند که الکساندر پیرس جمجمه سرخ است و از ماسکی جدید برای پنهان کردن هویت خود استفاده می‌کند. اگرچه منتقل شدن جمجمه قرمز به سیاره ورمیر ایده هوشمندانه‌ای بود، اما این سناریو هم می‌توانست پیچش داستانی جالبی برای یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ مارول باشد.

تئوری مورد علاقه شما که هیچگاه محقق نشد چیست؟ بیشتر از حقیقت نداشتن کدام تئوری مطرح شده ناراحت شدید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

59 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments