لیزارد در بازی مرد عنکبوتی 2 به لطف پلی استیشن 5 بسیار واقعگرایانه خواهد بود

لیزارد با دو حالت متفاوت در بازی حضور دارد

لیزارد در بازی مرد عنکبوتی 2

جسیندا چو (Jacinda Chew) یکی از اعضای اینسامنیاک گیمز بوده و اطلاعات زیادی را از لیزارد در بازی مرد عنکبوتی 2 به اشتراک گذاشته است.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی طی روزهای آتی Marvel’s Spider-Man 2 را روانه بازارهای جهانی می‌کند. اطلاعات چندانی از داستان موجود نبوده و تنها می‌دانیم اتفاقات ۱۰ ماه پس از Spider-Man: Miles Morales رخ می‌دهد. همچنین شاهد همکاری پیتر پارکر و مایلز مورالز برای مقاله با ابرشرورهایی مانند ونوم (Venom)، کریون شکارچی (Kraven The Hunter) و لیزارد (Lizard) خواهیم بود.

جسیندا چو یکی از اعضای اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) بوده و در پست اخیر وبلاگ PlayStation اطلاعات مهمی را از لیزارد در بازی مرد عنکبوتی 2 به اشتراک گذاشته است. طبق گفته‌های او، برای لیزارد دو حالت طراحی شده که یکی اندازه کوچکتری داشته و دیگری به دایناسورها شبیه است:

در حالت کوچکتر، می‌تواند با پیتر صحبت کند اما در حالت بزرگتر خمیدگی بیشتری داشته، شرارتش بیشتر شده، بزرگتر شده و رنگ سبز پوست بیشتر به چشم می‌آید. او در حالت بزرگتر هیچ لباسی به تن نداشته و تمام انسانیتش را از دست داده است.

کارمند اینسامنیاک گیمز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به قدرت سخت افزاری پلی استیشن 5 پرداخته و تاثیر آن روی ارائه ظاهری واقع گرایانه از لیزارد را شرح داده است. جسیندا چو نمایش تغییر شکل عضلات را اتفاقی شگفت انگیز و در عین حال نامحسوس می‌داند. زیرا ممکن است تا وقتی شبیه سازی عضلات غیرفعال نشوند، کاربران به تاثیرش پی نبرند. او همچنین فاش کرده یک شبیه ساز در بازی قرار داده شده تا واکنش پوست لیزارد به جریان باد را به تصویر بکشد.

جزئیاتی که به لطف قدرت بالای پلی استیشن 5 در طراحی لیزارد به کار رفته، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. وقتی نور مستقیماً به چشمان این ابرشرور برخورد کند، مردمک‌ها واکنش نشان می‌دهند. این اتفاق به سینماتیک‌ها خلاصه نشده و بصورت Real-Time در جریان بازی رخ می‌دهد. در ضمن، چو تاکید دارد برای طراحی لیزارد تحقیقات متعددی صورت گرفت اما ترجیح دادند برخی موارد را تغییر دهند.

پوست مارمولک‌ها در دنیای واقعی کاملاً خشک بوده اما اینسامنیاک گیمز تصمیم گرفته پوستی براق به لیزارد بدهد؛ زیرا عموم مردم گمان می‌کنند مارمولک چنین ویژگی‌ای دارد. همچنین برخی مارمولک‌ها ظاهری بامزه دارند اما توسعه دهندگان تصمیم گرفتند ظاهری متعلق به ماقبل تاریخ را برای لیزارد در نظر بگیرند تا خشن بنظر برسد.

در انتها، لازم به ذکر است بازی Spider-Man 2 در تاریخ ۲۸ مهر (مصادف با ۲۰ اکتبر) بصورت انحصاری برای پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا