#مهسا_امینی

تاریخ اکران Shang-Chi و چهار فیلم دیگر تغییر کرد

Cruell به صورت همزمان در سینماها و دیزنی پلاس منتشر می‌شود

تاریخ اکران Shang-Chi و چهار فیلم دیگر تغییر کرد سورنا رضایی ۰ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
تاریخ اکران Shang-Chi

از آنجایی که همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی سینماها ادامه دارد، والت دیزنی تاریخ اکران Shang-Chi و چهار فیلم دیگر را تغییر داده است.

پس از اینکه ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد، دولت‌ها دستور دادند اماکن شلوغ و غیرضروری مانند سینماها بسته شوند؛ زیرا کووید-۱۹ از قدرت سرایت بسیار بالایی برخوردار است. در پی اتخاذ چنین تصمیمی از سوی مقامات، استودیوهای بزرگ و کوچک مجبور شدند اکران فیلم‌های جدید خود را عقب بیاندازند تا شرایط بهتر شود. این موضوع برای والت دیزنی موشن پیکچرز هم صادق بوده است. استودیوی آمریکایی اکران آثار مهم خود از جمله Black Widow را عقب انداخت و تعدادی از آن‌ها را به هم دیزنی پلاس فرستاد.

والت دیزنی موشن پیکچرز مه سال ۲۰۲۱ میلادی را برای اکران Black Widow انتخاب کرد. با این حال، اکثر کارشناسان معتقد بودند استودیوی آمریکایی تاریخ اشتباهی را برای پخش بیست و چهارمین فیلم Marvel Cinematic Universe در نظر گرفته است؛ زیرا تعداد قابل‌توجهی از سینماها در سراسر جهان همچنان بسته بوده و مردم ریسک حضور در اماکن شلوغ را نمی‌پذیرند. در نتیجه، استودیو مجبور خواهد شد به انتشار از طریق دیزنی پلاس تن دهد یا بار دیگر این فیلم مورد انتظار را تاخیر بزند. حالا می‌توان گفت حق با این دسته از کارشناسان بوده است.

والت دیزنی موشن پیکچرز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌ها، از تغییرات گسترده در برنامه‌های اکران خود پرده برداشت. Black Widow با تاخیری جدید و حدودا دو ماهه مواجه شده و قرار است به صورت همزمان در سینماها و سرویس استریم دیزنی پلاس منتشر شود. Cruell با هنرنمایی اما استون (Emma Stone) به سرنوشت تقریبا مشابهی دچار شده است. این فیلم تاخیری نخورده اما در همان تاریخ ۷ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۸ مه) به صورت همزمان به سالن‌های پخش و دیزنی پلاس خواهد آمد. انیمیشن سینمایی Luca هم تاریخ پیشین ( ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱) خود را حفظ کرده و در همان زمان به جای آمدن به سینما، به صورت انحصاری در سرویس استریم دیزنی پخش خواهد شد.

اطلاعاتی که بیانیه‌ی مطبوعاتی والت دیزنی موشن پیکچرز شامل می‌شود، همین موارد نیستند. استودیوی آمریکایی تاریخ اکران Shang-Chi و چهار فیلم دیگر را هم تغییر داده است. اولین اقتباس سینمایی شانگ-چی قرار بود در تاریخ ۱۸ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۹ جولای سال ۲۰۲۱) روی پرده‌ی نقره‌ای بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۱۲ شهریورسال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳ سپتامبر) منتظر بمانند. در ادامه می‌توانید نام فیلم‌های تاخیرخورده و تاریخ اکران جدیدشان را مشاهده کنید:

  • Free Guy – بیست و دوم مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۳ آگوست)
  • The King’s Man – یک دی سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ دسامبر)
  • Deep Water – بیست و چهارم دی سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۴ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۲)
  • Death on the Nile – بیست و دوم بهمن سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ فوریه‌ی سال ۲۰۲۲)

حالا که Black Widow و Shang-Chi تاخیر خورده‌اند، باید منتظر ماند و دید فیلم‌های Eternals و Spider-Man: No Way Home هم به سرنوشت مشابهی دچار می‌شوند یا خیر. این آثار برای اکران در ماه‌های نوامبر و دسامبر برنامه‌ریزی شده‌اند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا