#مهسا_امینی

اکران Black Widow بار دیگر تاخیر خورد؛ انتشار همزمان در سینماها و دیزنی پلاس

این انتظار حدودا دو ماه بیشتر به طول می‌انجامد

اکران Black Widow بار دیگر تاخیر خورد؛ انتشار همزمان در سینماها و دیزنی پلاس سورنا رضایی ۰ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
اکران Black Widow

استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای وب سایت‌های مختلف، از تاخیری جدید در اکران Black Widow خبر داد.

در پی محبوبیتی که بلک ویدو توانست طی سال‌های گذشته به دست بیاورد، طرفداران آثار ابرقهرمانی خواستار ساخت فیلم اختصاصی او شدند. مارول به خواسته‌ی طرفداران خود احترام گذاشت و فیلم مزبور را تولید کرد. این استودیوی آمریکایی همچنین تصمیم گرفت فاز چهارم دنیای سینمایی خود را با اکران Black Widow در مه سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز کند اما همه‌گیری ویروس کرونا و بسته شدن سینماها اجازه‌ی چنین کاری را نداد. پس از آخرین تغییری که مارول و والت دیزنی به اجبار در برنامه‌‌ها به وجود آوردند، مقرر شد اولین فیلم اختصاصی ناتاشا رومانوف در مه سال ۲۰۲۱ روی پرده‌ی نقره‌ای بیاید اما اکثر کارشناسان تاخیری جدید را پیش‌بینی می‌کردند.

والت دیزنی موشن پیکچرز با گذشت مدتی از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی تصمیم گرفت نهایت استفاده را از شرایط برده و تعداد مشترکان سرویس استریم خود را افزایش دهد. در همین راستا، تعدادی از آثار مهم خود از جمله Raya and the Last Dragon را به دیزنی پلاس فرستاد. با رخ دادن این اتفاق، پیش‌بینی می‌شد استودیوی آمریکایی سیاست مشابهی را در قبال Black Widow در نظر بگیرد اما مدیران والت دیزنی چنین اتفاقی را انکار می‌کردند. به هر حال، این فیلم با هزینه‌ی گزافی ساخته شده بود و از همه مهم‌تر، پتانسیل یک میلیاردی شدن را در باکس آفیس جهانی دارد.

والت دیزنی موشن پیکچرز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون از تغییرات گسترده از برنامه‌ریزی‌های خود داد. از نتایج این تغییرات می‌توان به تاخیری جدید در اکران Black Widow اشاره کرد. تازه‌ترین اثر کیت شورتلند (Cate Shortland) قرار بود در تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ مه) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۱۸ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۹ جولای) منتظر بمانند. ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. استودیوی آمریکایی تسلیم شده و اعلام کرده بیست و چهارمین فیلم دنیای سینمایی مارول همزمان با اکرانش در سال‌های پخش، به دیزنی پلاس خواهد آمد. البته مشترکان برای تماشای این اثر نیاز به پرداخت مبلغ جداگانه‌ای دارند. در ادامه می‌توانید پوستر جدید را مشاهده کنید:

با تغییری که در برنامه‌ریزی‌های اکران والت دیزنی موشن پیکچرز به وجود آمده، می‌توان مطمئن بود دیگر تاخیری در اکران Black Widow به وجود نمی‌آید. علاوه بر این، تیم تبلیغاتی بدون شک فعالیت خود را طی هفته‌های آتی از سر خواهد گرفت تا هایپ لازم در مخاطبان سینما را به وجود بیاید. اگرچه طی ۱۲ ماه گذشته تصاویر متعددی در فضای مجازی منتشر شدند اما خبری از تریلر جدیدی نبوده است.

واکسن‌های کووید-۱۹ توسط شرکت‌های مختلف ساخته شده و در دسترس دولت‌ها قرار گرفته‌اند اما سرعت تولید واکسن‌ها بسیار پایین است. از همین رو، تنها تعداد کمی از شهروندان واکسینه شده‌اند و به نظر هم نمی‌رسد واکیسناسیون جهانی طی ماه‌های آتی صورت بگیرد. با این حال، تاخیر جدید در اکران Black Widow تصمیم عاقلانه‌ای بوده است. طی دو ماهی که انتشار عقب افتاده، افراد جدیدی واکسینه شده و سینماهای بیشتری فعال می‌شوند؛ اتفاقاتی که می‌توانند تاثیر مثبتی بر عملکرد تجاری فیلم داشته باشند.

فیلم بلک ویدو بین Captain America: Civil War و Avengers: Infinity War جریان داشته و به بخشی از سرگذشت ناتاشا رومانوف می‌پردازد که تاکنون اشاره‌ای به آن نشده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا