تاریخ پخش سریال اکو مشخص شد

اولین سریال مارولی سال ۲۰۲۴!

تاریخ پخش سریال اکو مشخص شد پارسا خلیلی ۸ ۰۸ مهر ۱۴۰۲ مارول
تاریخ پخش سریال اکو

پس از یک تاخیر قابل توجه، تاریخ پخش سریال اکو که اولین مجموعه تلویزیونی فاز پنجم دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۴ است، مشخص شد.

ممکن است بسیاری از مخاطبان تا الان متوجه این موضوع نشده باشند، اما سریال Hawkeye پروژه مهمی برای آینده دنیای سینمایی مارول بود. این سریال نه‌تنها رویای بازگشت کینگ پین وینسنت دینافریو (Vincent D’Onofrio) را محقق کرد، بلکه طرفداران را با شخصیت‌های کیت بیشاپ هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld) و مایا لوپز آلاکوا کاکس (Alaqua Cox) آشنا کرد. آخرین باری که مایا لوپز را دیدیم، به‌دنبال آشکار شدن حقیقت درباره مرگ پدرش، او در کمال خونسردی به کینگ پین شلیک کرده بود. از آن زمان سرنوشت مبهم مایا و فیسک سوالات‌ بزرگی در ذهن طرفداران به‌وجود آورده که داستان سریال Echo قراره به تمامی آنها پاسخ بدهد.

از تغییر برنامه پخش دیزنی پیرو انتقادات شدید طرفداران گرفته تا اعتصابات انجمن نویسندگان (WGA) و اتحادیه بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA)، خوشبختانه یا متاسفانه اسپین آف نه‌چندان مورد انتظار فاز پنجم دنیای سینمایی مارول طی چند ماه گذشته دستخوش تغییر و تحولات زیادی شده است. حالا به‌لطف کاتالوگ کپی رایت ایالات متحده می‌دانیم که استودیو مارول ۱۰ ژانویه سال ۲۰۲۴ (۲۰ دی سال جاری) را به‌عنوان تاریخ پخش سریال اکو از دیزنی پلاس انتخاب کرده است. البته شایان ذکر است که ژانویه سال آینده تنها یک تاریخ انتشار آزمایشی محسوب می‌شود زیرا استودیو مارول هنوز به‌طور رسمی درباره‌‌ این موضوع صحبت نکرده است.

یکی از جنبه‌های منحصربه‌فرد سریال این است که تمامی قسمت‌هایش در یک روز منتشر می‌شوند. در واقع این اولین باری است که یک پروژه سریالی مارول تمام قسمت‌های خود را در یک روز منتشر می‌کند. تا اینجای کار تمامی سریال‌های فاز چهارم از مدل انتشار هفتگی پیروی کردند اما بنا به دلایلی نامشخص، این‌بار دیزنی و مارول تصمیم گرفتند با استراتژی جدیدی به روایت داستان اکو بپردازند. شاید این تابوشکنی به این معنا باشد که کوین فایگی (Kevin Feige) علاوه‌بر تغییر نقشه راه فاز پنجم دنیای سینمایی مارول، شیوه ارائه محتوا را نیز تغییر داده است.

وب‌سایت کاتالوگ کپی رایت ایالات متحده همچنین خلاصه‌ای از داستان قسمت اول سریال را در دسترس همگان قرار داده که می‌توانید در ادامه آن را مطالعه کنید:

در قسمت اول مایا لوپز سعی دارد همزمان با تلاش برای برقراری ارتباط با ریشه‌های هویتی آمریکایی‌ خود، در زندگی مجرمانه‌اش به‌عنوان جانشینی برای میراث خشونت‌بار ویلسون فیسک ملقب به کینگ پین، تعادل برقرار کند. در واقع در قسمت اول قراره با مایا لوپز و چالش‌هایش در این زمینه‌ها آشنا ‌شویم.

با حضور شخصیت‌هایی نظیر مایا لوپز، کینگ پین و دردویل، این اسپین آف شش قسمتی نکات مثبت زیادی برای هیجان‌زده شدن دارد، به‌خصوص با توجه به اینکه داستان سریال بر اساس یکی از محبوب‌ترین خطوط داستانی کمیک‌های دردویل است. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا اکو تنها سریال با این استراتژی پخش جدید است یا نه، اما با توجه به اینکه دیزنی می‌خواهد شرایط را برای دنیای سینمایی مارول تغییر دهد تا از نظر مالی و انتقادی نتایج بهتری کسب کند، احتمال تکرار شدنش در پروژه‌های آتی بسیار بالاست.

تمام شش قسمت سریال اکو در تاریخ ۱۰ ژانویه سال ۲۰۲۴ (۲۰ دی سال جاری) از دیزنی پلاس پخش خواهند شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا