1%
  • 0/10

خشونت باعث شد تا رده سنی فیلم Eternals برای کودکان محدود شود

فقط برای بالای ۱۳ سال

خشونت باعث شد تا رده سنی فیلم Eternals برای کودکان محدود شود ۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
رده سنی فیلم Eternals

طبق اعلام رسمی، به نظر می‌رسد که رده سنی فیلم Eternals برای افراد بالای ۱۳ سال در نظر گرفته شده و کودکان نباید به تماشای این اثر سینمایی بنشینند؛ مگر آنکه با پدر و مادر خود همراه باشند!

یکی از مورد انتظارترین آثاری که طرفداران آثار دنیای سینمایی مارول بی‌صبرانه انتظار آن را می‌کشند، فیلم Eternals است که برای اکران در اواسط پاییز سال جاری در نظر گرفته شده است. با این حال تاریخ اکران این اثر تقریبا با فیلمی مانند Spider-Man 3 که اخیرا هیجان بسیاری را به کاربران منتقل کرده همزمان شده است، اما می‌توان گفت که موضوع این دو اثر هرگز یکسان نیست. در حالی که مرد عنکبوتی در سومین فیلم خود با بازی تام هالند، قرار است تا در مولتی‌ورس ایجاد شده توسط داکتر استرنج با ابرشرورهای دیگر جهان‌ها مبارزه کند، روایت جاودانگان یک خط داستانی تازه با شخصیت‌های کاملا جدید را به تصویر می‌کشد. به نحوی که دیگر خبری از دشمنان همیشگی نیست و موجوداتی بسیار قدرتمند برای نابودی انسان‌ها ظاهر شده‌اند تا همه چیز را خراب کنند.

با این وجود هرقدر هم که تهدید این موجودات (که دیواینت نام دارند) برای زمین و انسان‌ها کشنده محسوب شده و ممکن است به آخر جهان برای بشر منجر شود، اما باز هم در تریلرهای مختلف می‌بنینیم که همان طنز همیشگی مارول در این حضور دارد. این در حالی است که حتی با داشتن صحنه‌های طنز و جذاب برای کودکان و نوجوانان، رده سنی این فیلم برای افراد بالای ۱۳ سال اعلام شده است.

دلیل بالای ۱۳ سال بودن رده سنی فیلم Eternals چیست؟

طبق اعلام رسمی MPAA که رده‌های سنی را برای فیلم‌های مختلف تعیین می‌کند، این رده سنی برای فیلم Eternals به دلیل داشتن صحنه‌های خشن فانتزی و همچنین الفاظ ناپسند برای کودکان است که نباید در سن پایین با آن‌ها آشنا شوند. همچنین لازم به ذکر است که این رده PG-13 اعلام شده که طبق استانداردهای CARA، یعنی کودکان زیر ۱۳ سال نباید به تنهایی این فیلم را تماشا کنند، در حالی که اگر خانواده به همراه آن‌ها باشد، مشکلی از این نظر وجود نخواهد داشت.

به هر حال فیلم Eternals قرار است تا نوری را بر گوشه‌ای تازه از دنیای سینمایی مارول بتاباند که در عین اهمیت بالایی که دارد، تا به امروز در دید کاربران نبوده و افراد با آن آشنایی ندارند. گروه جاودانه‌ها هزاران سال زندگی کرده‌اند و به صورت تمام و کمال همه اتفافات از جمله حمله ثانوس در Infinity War و باز هم حمله ثانوس در Endgame را مشاهده کرده و در آن دخالتی نکرده‌اند. حال اینکه چرا چنین گروهی که برای محافظت از انسان‌ها و زمین گذاشته شده‌اند، نتوانستند یا شاید هم نخواستند که در این رویدادها شرکت کنند، موردی است که در فیلم مورد انتظار Eternals خواهیم فهمید.

بینندگان (پس از دیدن فیلم) متوجه می‌شوند؛ آن‌ها متوجه می‌شوند که چرا اعضای گروه جاودانه‌ها در این جنگ‌ها شرکت نکرده‌اند و اینکه چه حسی نسبت به این کار داشته‌اند. در واقع جاودانه‌ها دستور دارند که در هیچ رویدادی که جان انسان‌ها را تهدید می‌کند شرکت نکنند، مگر آنکه دیواینت‌ها در آن دست داشته باشند. حال دلیل این دستور چرا صادر شده و از کجا آمده مهم است؛ در حالی که می‌دانیم سلستیال‌ها بر اعمال جاودانه‌ها نظارت می‌کنند.

چنان که کارگردان فیلم Eternals یعنی کلویی ژائو (Chloe Zhao) درباره آن می‌گوید، ظاهرا جاودانه‌ها صرفا موجوداتی هستند که فقط و فقط برای مقابله با دیواینت‌ها روی زمین آمده‌اند و به همین دلیل پیش‌تر دخالتی نداشته‌اند. با این حال، جالب است بدانید که پرسش‌های بسیاری وجود دارد که حتی احتمال دارد پس از دیدن فیلم هم پاسخ داده نشوند. اما حداقل می‌دانیم که در Eternals با اعضای گروه جدید آشنا شده و محافظان واقعی زمین را بهتر می‌شناسیم.

فیلم Eternals برای عرضه در تاریخ ۱۴ آبان (۵ نوامبر) سال جاری اکران خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments