بازی Marvel’s Avengers نیامده اولین موفقیت را به ثبت رساند

آیا موفقیت‌ها پس از عرضه ادامه می‌یابد؟

بازی Marvel’s Avengers نیامده اولین موفقیت را به ثبت رساند سورنا رضایی ۰ ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ اخبار بازی
محبوب‎ترین بتای تاریخ پلی‌استیشن

بازی Marvel’s Avengers که در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به ویدیو گیم قرار دارد، موفق شد لقب محبوب‎ترین بتای تاریخ پلی‌استیشن را به‌دست بیاورد.

بتای عنوانی که دارای بخش آنلاین یا همان چندنفره است، معمولا پیش از عرضه‌ی رسمی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. تیم توسعه از انجام این کار معمولا دو هدف عمده دارد: هدف اول، دریافت بازخورد به منظور رفع مشکلات سیستم‌ها و بخش‌های مختلف است؛ دلیل دوم و پایانی هم جلب نظر علاقه‌مندانی است که نسبت به پیش خرید محصول همچنان مردد هستند. به هر حال، تجربه‌ی بازی به آن‌ها در اتخاذ تصمیم نهایی کمک شایانی می‌کند. Marvel’s Avengers هم از این قاعده مستثنا نیست و نسخه‌ی بتای آن در جریان ماه گذشته‌ی میلادی در دسترس تمامی پلتفرم‌ها قرار گرفت.

اسکوئر انیکس با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از طریق توییتر اعلام کرد نسخه‌ی بتای Marvel’s Avengers توانسته لقب محبوب‎ترین بتای تاریخ پلی‌استیشن را به دست بیاورد. به بیان دیگر، نسخه‌ی بتای این بازی بیشتر از هر عنوان دیگری دانلود شده است. این ناشر ژاپنی وارد جزئیات نشد و نگفت این رقم به صورت دقیق چند بوده است. در ادامه می‌توانید متن توییت را مطالعه کنید:

یک دستاورد قهرمانانه: نسخه‌ی بتای Marvel’s Avengers تبدیل به پردانلودترین بتای تاریخ پلی‌استیشن شده است. این موفقیت را به تیم کریستال داینامیکس تبریک می‌گوییم.

اسکوئر انیکس حدودا دو هفته‌ی پیش ایمیلی را برای شرکت‌کنندگان در نسخه‌ی بتای Marvel’s Avengers ارسال کرد و جزئیات جالبی را به اشتراک گذاشت. طبق اعلام این شرکت، مجموعا چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به تجربه‌ی نسخه‌ی بتا پرداختند که از این تعداد تنها ۲۴۰ هزار نفر (کمتر از پنج درصد) موفق شدند یک شخصیت را به بالاترین سطح ممکن برسانند. در بخش دیگری از ایمیل گفته شد دریافت‌کنندگان نسخه‌ی بتا مجموعا ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ساعت از وقت خود را صرف تجربه‌ی آن کردند. در طول این مدت هم سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دشمن کشته شد. در ضمن، لباس The Iron Man Chroma Lux لقب محبوب‌ترین آیتم موجود در فروشگاه بازی را از آن خود کرده است.

محصول مشترک کریستال داینامیکس و ایداس مونترال به صورت رسمی فردا برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. با این حال، تعدادی از کاربران به واسطه‌ی پیش خرید توانستند زودتر از تاریخ مقرر به تجربه‌ی Marvel’s Avengers بپردازند که بازخوردهایشان به هیچ وجه مثبت نبوده است. تاکنون و با ثبت ۲۸۷ رای، نمره‌ی کاربران این بازی در وب سایت متاکریتیک به رقم ۵.۳ رسیده است. تعدادی از کاربران به عملکرد مشابه ابرقهرمانان علی‌رغم برخورداری از قدرت‌ها و انیمیشن‌های منحصربه‌فرد گله داشته‌اند. عده‌ای دیگر هم آن را محصولی خسته‌کننده و یکنواخت خوانده‌اند که هدف کاربر حضور در محیط‌های نه چندان وسیع و کشتن گروه‌های دشمنان است.

تا به این لحظه تنها یک نقد رسمی از Marvel’s Avengers منتشر شده است. باقی کارشناسان همچنان مشغول تجربه‌ی بازی بوده و تاکنون فقط بخشی از مطلب نهایی را به اشتراک گذاشته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا