سریال تهاجم مخفی به آینده مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول اشاره کرد

جهش‌یافته‌های در MCU

مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول

یکی از ایستراگ‌های قسمت چهارم سریال تهاجم مخفی به آینده جهش‌یافته‌ها و مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول اشاره دارد.

انتظار برای ورود جهش‌یافته‌ها به دنیای سینمایی مارول همچنان ادامه دارد، به‌ویژه پس از اینکه کوین فایگی (Kevin Feige)، رئیس استودیو مارول در سال ۲۰۲۱ تایید کرد که ریبوت مورد انتظار مردان ایکس به‌دنبال خریده شدن فاکس قرن بیستم توسط دیزنی بیشتر به واقعیت نزدیک شده است. از طرف دیگر در قسمت پایانی سریال Ms. Marvel مشخص شد که کامالا خان برخلاف پیشینه‌اش در کمیک‌ها یک جهش‌یافته است.

در حال حاضر هیچ اطلاعات خاصی از برنامه استودیو مارول برای معرفی جهش‌یافته‌ها منتشر نشده، البته به‌جز اینکه یکی از پروژه‌های فاز پنجم قسمت پایانی سه‌گانه ددپول با بازی رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و هیو جکمن (Hugh Jackman) است و روایت‌گر داستانی مولتی‌ورسی با حضورهای افتخاری غافلگیرکننده است. با این حال قسمت چهارم سریال تهاجم مخفی یک ایستراگ کوچک دارد که خیلی نامحسوس به آینده جهش‌یافته‌ها و مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول اشاره دارد.

در این قسمت نشان داده شد که چگونه وارا هویت دکتر پریسیلا را به‌دست آورده است. یکی از آثار هنری روی دیوار خانه وارا و فیوری، کتابی از پریسیلا با عنوان رمزگشایی ژن فوق بشری است که ثابت می‌کند او قبل از مرگش در حوضه زیست شناسی کار می‌کرده است. تا قبل از معرفی میس مارول، ابرقهرمانان هرگز به‌عنوان جهش‌یافته یا فرا انسان شناخته نشده بودند، زیرا اکثر آنها توسط آزمایش‌های علمی به‌قدرت‌های ماورایی دست پیدا کرده بودند، مثل کاپیتان‌ آمریکا، هالک، اسپایدرمن، واندا ماکسیموف و خیلی شخصیت‌های دیگر. اما جهش‌یافته‌ها و فرا انسان‌ها از بدو تولد دارای قدرت و توانایی‌های ماورایی هستند که باید توسط فرآیند خاصی به‌نام تریجنسیس فعال شوند.

موضوع جهش‌یافته‌ها و فرآیند تریجنسیس ابتدا با مجموعه هفت فصلی .Agents of S.H.I.E.L.D در دنیای لایو اکشن به تصویر کشیده شد. در فصل دوم سریال مامور دیزی جانسون توسط کریستال تریجن به قدرت‌های زمین لرزه دست پیدا می‌کند و به ابرقهرمانی که Quake نام دارد تبدیل می‌شود. در کمیک‌ها میس مارول هم توسط کریستال تریجن متحول شده بود ولی به‌دلیل تغییر کردن داستان پیشینه‌اش متاسفانه هنوز به‌طور رسمی شاهد فرآیند تریجنسیس در دنیای سینمایی مارول نبودیم. در کل کتاب رمزگشایی ژن فوق بشری دکتر پریسیلا ایستراگ مهمی است چراکه علاوه‌بر تایید حضور جهش‌یافته‌ها، به‌نوعی وقایع سریال ماموران شیلد را به MCU پیوند می‌زند.

فعلا مشخص نیست که چرا پریسیلا با توجه به اینکه یک اسکرول نفوذی بوده است، تصمیم گرفت کتابی درباره ژن فوق بشری بنویسد. البته این احتمال وجود دارد که گراویک به پریسیلا دستور داده باشد تا در راستای ساخت دستگاه خلق ابراسکرول‌ها تحقیقاتی در مورد ژن جهش‌یافته‌ها انجام دهد. همچنین این احتمال وجود دارد که تحقیقات ژن فوق بشری نقش خاصی در پروژه ابراسکرول‌ها نداشته و به‌همین خاطر پریسیلا از آن صرفا به‌عنوان راهی برای منحرف کردن افکار عمومی استفاده کرده باشد.

قسمت پایانی اقتباس لایو اکشن Secret Invasion چهارشنبه هفته آینده از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا