تماشا کنید: تریلر کتابی با محوریت خط زمانی دنیای سینمایی مارول منتشر شد

اشاره به رازهای مگو و جزئیات کوچک و بزرگ فرانچایز

تماشا کنید: تریلر کتابی با محوریت خط زمانی دنیای سینمایی مارول منتشر شد پارسا خلیلی ۱۴ ۰۹ شهریور ۱۴۰۲ مارول

از تولد سلستیال‌ها تا بهم خوردن نظم مولتی‌ورس، خط زمانی دنیای سینمایی مارول طی پانزده سال گذشته جزئیات و رازهای کوچک و بزرگ بسیار زیادی داشته که قراره به‌زودی در جدیدترین کتاب استودیو مارول مورد بررسی قرار بگیرد.

تا امروز طرفداران تنها از طریق فیلم و سریال‌ها و خط زمانی موجود در سرویس استریم دیزنی پلاس قادر به تکمیل کردن پازل بزرگ و پیچیده دنیای سینمایی مارول بودند. بدون شک یکی از بزرگترین دلایل پیچیدگی فرانچایز، حجم عظیم فاز چهارم بود که با انتشار هجده پروژه سینمایی و تلویزیونی در دو سال، درک خط زمانی دنیای سینمایی مارول را برای طرفداران بیش از پیش دشوار کرد. در واقع قبل از اکران Avengers: Endgame، حدس زدن داستان‌ها و وقایع حماسه بی‌نهایت تاحدودی آسان بود اما پرش زمانی پنج ساله اندگیم و از طرف دیگر روایت داستان‌های پیشینه جدید در فاز چهارم باعث شد تا رفته رفته علامت سوال‌های بیشتری در ذهن طرفداران بوجود بیاید.

حالا به‌دنبال گسترش فرانچایز با آثار سینمایی و تلویزیونی مورد انتظار فاز پنجم، استودیو مارول اخیرا از کتابی جدید رونمایی کرده که برای اولین بار به بررسی تمامی جزئیات، رازها و نکات پنهان MCU می‌پردازد. در تریلر منتشر شده، برد ویندربام (Brad Winderbaum)، مدیر اجرایی استودیو مارول، بر ماهیت تاریخی کتاب جدید تاکید کرد و گفت: “این اولین باری است که به بررسی جزئیات خط زمانی و تک تک اتفاقات رخ داده طی پانزده سال گذشته می‌پردازیم”. همچنین به‌گفته آنتونی برزنیکن (Anthony Breznican)، یکی از نویسندگان، این کتاب حتی به اتفاقات و وقایع دیده نشده در پرده نقره‌ای نیز اشاره می‌کند تا جای هیچ سوالی برای طرفداران باقی نماند.

کتاب مورد انتظار The Marvel Cinematic Universe: An Official Timeline به نویسندگی ربکا تئودور واچون (Rebecca Theodore-Vachon)، ایمی رتکلیف (Amy Ratcliffe) و آنتونی برزنیکن، در تاریخ ۲۴ اکتبر سال جاری (۲ آبان سال ۱۴۰۲) روانه بازار خواهد شد.

4.8 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا