1%
  • 0/10

کارگردان بزرگ سینما بار دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی را به باد انتقاد گرفت

«باید از همه جهت به آن‌ها حمله کنیم!»

کارگردان بزرگ سینما بار دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی را به باد انتقاد گرفت ۱ ۰۵ مهر ۱۴۰۲ سینما کپی لینک
کارگردان Killers of the Flower Moon

مارتین اسکورسیزی کارگردان Killers of the Flower Moon در بخشی از مصاحبه اخیر خود سینمای ابرقهرمانی را به باد انتقاد گرفت.

سینمای ابرقهرمانی در حال حاضر از محبوبیت بسیار بالایی در سراسر جهان برخوردار بوده و همین موضوع باعث شده تا بخش قابل توجهی از تمرکز استودیوها روی تولید آثار این ژانر قرار بگیرد. به هر حال، احتمال موفقیت فیلم‌های ابرقهرمانی در باکس آفیس بسیار بیشتر از دیگر آثار است. البته سلطه بی چون و چرای سینمای ابرقهرمانی به مذاق تعدادی از فیلمسازان خوش نیامده و آن را به باد انتقاد گرفته‌اند. یکی از آن‌ها، مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) است که چهار سال پیش گفته بود فیلم‌های مارول را تماشا نمی‌کند؛ زیرا سینما نیستند.

مارتین اسکورسیزی اخیراً مصاحبه‌ای را با رسانه GQ انجام داده است. خبرنگار در بخشی از گفتگو سوالی را با محوریت دیدگاه قدیمی کارگردان Killers of the Flower Moon پیرامون فیلم‌های ابرقهرمانی مطرح کرد. طبق پاسخ، اسکورسیزی همچنان پای حرف‌های خود ایستاده و معتقد است فیلم‌های ابرقهرمانی سینما نیستند. او همچنین تاکید دارد سینمای ابرقهرمانی به استودیوهای کوچکی که فیلم هنری می‌سازند ضربه زده و نهایتاً باعث حذفشان می‌شود:

خطری که درباره‌اش صبحت می‌کنم، بلایی است که [سینمای ابرقهرمانی] سر فرهنگمان می‌آورد. در آینده نسل‌هایی را خواهیم داشت که فیلم‌ برایشان در همین‌ها [آثار ابرقهرمانی] خلاصه می‌شود.

آن‌ها همین الان اینطور فکر می‌کنند. به همین دلیل، باید قوی‌تر بجنگیم. باید خود فیلمسازان دست به کار شوند. برادران سفدی (Safdie Brothers) را داریم…کریستوفر نولان (Christopher Nolan) را داریم…منظورم را می‌فهمید؟ باید از همه جهت به آن‌ها حمله کنیم و تسلیم نشویم. باید سینما را نجات دهیم.

کارگردان Killers of the Flower Moon در ادامه صحبت‌های خود از فیلم‌های تولید شده توسط سرویس‌های استریم هم انتقاد کرد:

فکر نمی‌کنم این محتوا را بتوان سینما دانست. آن‌ها به آثاری شباهت دارند که توسط هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. البته حرف من به این معنا نیست که کارگردان شگفت انگیزی نداشته و متخصصان جلوه‌های ویژه‌شان هنری زیبا خلق نمی‌کنند. چه معنایی پشت این آثار نهفته است؟ این آثار چه چیزی به شما می‌دهند؟

جدیدترین اثر مارتین اسکورسیزی با نام Killers of the Flower Moon شناخته شده و بر اساس داستانی واقعی است. این اثر لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio) و رابرت دنیرو (Robert De Niro) را در خود داشته و از ۲۸ مهر (مصادف با ۲۰ اکتبر) اکران سراسری خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments