1%
  • 0/10

چرا داستان فیلم مادام وب روی زنان عنکبوتی تمرکز ندارد؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

چرا داستان فیلم مادام وب روی زنان عنکبوتی تمرکز ندارد؟ ۳ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ سینما کپی لینک
داستان فیلم مادام وب

با آغاز اکران سراسری از هفته گذشته، یک سوال بسیار مهم در ذهن مخاطبان شکل گرفت: چرا داستان فیلم مادام وب روی زنان عنکبوتی متمرکز نیست؟

جدیدترین فیلم فرنچایز Sony’s Spider-Man Universe با نام Madame Web از چند روز پیش به سینماهای سراسر ایالات متحده آمریکا آمده است. فیلم مزبور، اثر اختصاصی شخصیت مادام وب محسوب می‌شود اما سه شخصیت مهم دیگر را هم در خود جای داده است: جولیا کارپنتر (زن عنکبوتی)، متی فرانکلین (زن عنکبوتی) و آنیا کرازون (دختر عنکبوتی).

همانطور که گفته شد، سه شخصیت جولیا کارپنتر، متی فرانکلین و آنیا کرازون از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل، مخاطبان انتظار داشتند در طول تماشای فیلم Madame Web نه تنها با کاساندرا وب آشنا شوند، بلکه اطلاعاتی درباره زنان و دختر عنکبوتی بدست بیاورند؛ اتفاقی که رخ نداد و باعث ناامیدی‌شان شد.

اس. جی. کلارکسون (S. J. Clarkson) اخیراً مصاحبه‌ای را با وب سایت Comic Book انجام داد و در بخشی از آن به داستان فیلم مادام وب پرداخت. به بیان دقیقتر، او فاش ساخت چرا اثر مزبور تمرکز چندانی روی ابرقهرمانان عنکبوتی و جوان ندارد:

خب، فکر می‌کردم پرداختن به سرگذشت چهار شخصیت مقداری حریصانه باشد. اول از هر چیز، باید بگویم این فیلم به مادام وب تعلق دارد، درست است؟ فکر می‌کنم تا حدودی به سرگذشتشان پرداخته و به شخصیت واقعی‌شان اشاره‌ای شد.

بنظر من [در صورت قرار دادن سرگذشت چهار شخصیت داخل داستان] نمی‌توانستیم آنطور که باید و شاید به همه‌شان بپردازیم.

فیلم Madame Web شرایط چندان مساعدی ندارد. طبق گزارش‌ها، بودجه آن بین ۸۰ الی ۱۰۰ میلیون دلار بوده و در این صورت، به فروشی بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ میلون دلار نیاز دارد تا بتواند هزینه‌های تولید و تبلیغات را جبران کند. این در حالی است که در هفته اول اکران خود تنها ۵۱ میلیون دلار فروخت. از آنجایی که فروش طی هفته‌های آتی دچار افت می‌شود، بعید است حتی هزینه‌ها را جبران کند.

در حال حاضر تاریخ انتشار نسخه بلوری فیلم مادام وب مشخص نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments