۱۰ دلیل که باید برای فیلم Madame Web هیجان زده باشید
1%
  • 0/10

۱۰ دلیل که باید برای فیلم Madame Web هیجان زده باشید

محافظ عنکبوتی‌ها از راه می‌رسد

۱۰ دلیل که باید برای فیلم Madame Web هیجان زده باشید ۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

اگرچه نخستین تریلر آن چندان نویدبخش بنظر نمی‌رسد، فیلم Madame Web می‌تواند ورق را برگردانده و توجه‌ها را به فرنچایز سینمایی سونی جلب کند.

سونی یک فرنچایز سینمایی بنام دنیای مرد عنکبوتی سونی (Sony’s Spider-Man Universe) ایجاد کرده که ارتباط آن با دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) تایید شده است. البته در حال حاضر نمی‌دانیم دقیقاً چه ارتباطی میان دو دنیای سینمایی وجود دارد اما انتظار می‌رود با گذشت زمان و انتشار فیلم‌های بیشتر، این ابهام رنگ ببازد.

سونی پیکچرز تاکنون سه فیلم ابرقهرمانی منتشر کرده و چهارمی‌شان طی ماه‌های آتی با نام Madame Web روی پرده نقره‌ای می‌آید. نخستین تریلر این فیلم به هیچ وجه امیدوارکننده نبوده اما کاساندرا وب شخصیت اصلی آن است. همین موضوع باعث شده محصول جدید سونی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در صورتی که کمیک بوک‌ها را نخوانده‌اید، می‌توان او را محافظت تمامی واریانت‌های مرد عنکبوتی توصیف کرد.

البته اهمیت فیلم Madame Web تنها در شخصیت اصلی‌اش خلاصه نشده و در ادامه قصد داریم ۱۰ دلیلی را ارائه کنیم که دانستنشان می‌تواند شما را برای تماشای فیلم مزبور هیجان زده کند.

حضور احتمالی مرد عنکبوتی

یکی از نماهای تریلر زنی را نشان می‌دهد که نوزادش را به تازگی به دنیا آورده است. زن که ظاهراً فاصله زیادی با مرگ ندارد، انگشت اشاره‌اش را به سمت لباسی می‌برد که طرح و رنگش به لباس مرد عنکبوتی شباهت دارد. ماجرا زمانی عجیبتر می‌شود که یک نکته مهم را در نظر بگیرید: خلاصه داستان تاکید دارد اتفاقات فیلم Madame Web در جهانی متفاوت روایت شده و نباید منتظر ملاقات با چهره‌ای آشنا ماند. از همین رو، اگر فرض را بر این بگذاریم که لباس مزبور واقعاً به مرد عنکبوتی تعلق داشته باشد، بدون شک به پیتر پارکرهای توبی مگوایر (Tobey Maguire)، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) و تام هالند (Tom Holland) تعلق ندارد.

فیلم Madame Web می‌تواند تکلیف ما و سونی را مشخص کند!

دو استودیوی سونی و مارول مجموعاً سه فرنچایز ابرقهرمانی دارند که در جریان هستند: دنیای سینمایی مارول، اسپایدر ورس و دنیای مرد عنکبوتی سونی. در حال حاضر می‌دانیم این سه دنیا کاملاً جدا از هم قرار دارند اما هر سه بخشی از مولتی ورس محسوب می‌شوند.

اگرچه اسپایدر ورس و دنیای عنکبوتی سونی هر دو به یک استودیو تعلق دارند، ارتباطی بینشان وجود ندارد اما شخصیت مادام وب می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. به هر حال، او یک شخصیت بسیار مهم بوده و محافظ تار زندگی و سرنوشت (Web of Life and Destiny) است؛ شبکه‌ای از تارها که تمام واریانت‌های مرد عنکبوتی را به یکدیگر متصل می‌کند.

می‌تواند به سوال‌هایمان درباره کمئوها پاسخ دهد

دنیای مرد عنکبوتی سونی به دلایل مختلف با انتقادهای زیادی همراه بوده است: اولین دلیل، به تارزن نیویورکی ربط دارد که تاکنون در هیچ کدام از فیلم‌های SSU حضور نداشته است؛ دلیل بعدی، کمئوی ولچر است که در انتهای Morbius دیدیم. ولچر با نقش آفرینی مایکل کیتون در Spider-Man: Homecoming معرفی شد و علیرغم دستگیری، بطرز کاملاً غیرمنتظره به ملاقات موربیوس رفت و به او تشکیل یک تیم را پیشنهاد داد.

در حال حاضر می‌دانیم مادام وب می‌تواند آینده را دیده و آن را تغییر دهد. دور از ذهن نیست که این شخصیت قابلیت تغییر گذشته را هم داشته باشد؛ قابلیتی که سونی با استفاده از آن می‌تواند برخی از اتفاقاتِ سوال برانگیزِ رخ داده در فیلم‌هایش را تغییر داده تا قابل فهم‌تر شوند.

عمو بن، اینبار جوانتر از همیشه

عمو بن همیشه بعنوان یک پیرمرد به تصویر کشیده شده که که تاثیر بسیار مهمی روی شخصیت پیتر پارکر می‌گذارد. او به پیتر یاد می‌دهد استفاده از قدرت‌هایش برای کمک به دیگران یک مسئولیت بوده و باید آن را بپذیرد.

آخرین باری که عمو بن در قالب لایو اکشن به تصویر کشیده شد، به فیلم Amazing Spider-Man محصول سال ۲۰۱۲ میلادی مربوط می‌شود. در نتیجه، می‌توان گفت مدت غیبت این شخصیت روی پرده نقره‌ای بیشتر از یک دهه شده است. البته بنظر می‌رسد شرایط به همین منوال باقی نمانده و با فیلم Madame Web همه چیز تغییر خواهد کرد.

آدام اسکات نقش یک بهیار را بر عهده داشته و همکار کاساندرا وب است. اگرچه تریلر نام شخصیت او در فیلم را فاش نمی‌کند، گروهی از طرفداران اعتقاد دارند اسکات نسخه جوان عمو بن را به تصویر می‌کشد. در صورتی که گمانه زنی‌های این گروه صحت داشته باشد، احتمالاً برای نخستین بار در سینما خواهیم فهمید ریشه جمله مشهور عمو بن چیست و از کجا آمده است.

آشنایی بیشتر با تار زندگی و سرنوشت

اگرچه تار زندگی و سرنوشت در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse قابل مشاهده است، اطلاعات چندانی به مخاطب ارائه نمی‌شود. از آنجایی که تار زندگی و سرنوشت به شخصیت مادام وب تعلق دارد، می‌توان امیدوار بود در فیلم اختصاصی این شخصیت به نمایش گذاشته شده و اطلاعات بیشتری از آن فاش شود.

تار زندگی و سرنوشت یک سازه سه بُعدی بوده و نه تنها واریانت‌های مرد عنکبوتی را بهم مرتبط می‌کند، بلکه جهانشان را نشان داده و حتی اتفاقات گذشته، حال و آینده آن جهان را هم به تصویر می‌کشد. همچنین با استفاده از آن می‌تواند میان جهان‌ها سفر کرد.

آشنایی بیشتر با مفهوم توتم‌ها

کمیک بوک‌های مارول چند سال پیش مفهومی را به نام توتِم معرفی کرد. با توجه به صحبت‌های دنیل اسپینوزا (Daniel Espinosa) که کارگردانی Morbius را بر عهده داشت، می‌توان انتظار داشت این مفهوم نقش مهمی در فرنچایز سینمایی سونی و حتی مارول داشته باشد.

طبق این مفهوم، هر کدام از ابرقهرمان‌هایی که قدرتی شبیه به عنکبوت دارند، در واقع آواتار توتم عنکبوت هستند. موربیوس و کریون را هم می‌توان آواتار توتم‌های خفاش و شیر در نظر گرفت. در حال حاضر اطلاعات بیشتری از مفهوم توتم‌ها در فرنچایزهای سونی و مارول در دسترس نبوده و می‌توان امیدوار بود فیلم Madame Web شرایط را تغییر دهد.

Madame Web می‌تواند پیش زمینه‌ای برای فیلم‌های ابرقهرمانی بیشتر باشد

برخلاف نامی که برایش انتخاب شده، فیلم Madame Web غیر از کاساندرا وب سه شخصیت مهم دیگر را هم در خود جای داده است: جولیا کارپنتر (با نام مستعار زن عنکبوتی)، متی فرانکلین (با نام مستعار زن عنکبوتی) و آنیا کورازون (با نام مستعار دختر عنکبوتی یا آرانا). در ضمن، این سه نقش بترتیب توسط سیدنی سوئینی (Sydney Sweeney)،  سلست اوکانر (Celeste O’Connor) و ایزابلا مرسد (Isabela Merced) ایفا می‌شوند.

هر کدام از شخصیت‌های معرفی شده در پاراگراف پیشین طرفداران خودش را داشته و در صورتی که نسخه لایو اکشن آن‌ها بازخوردهای مثبتی را دریافت کنند، بدون شک سونی و مارول اینترتینمنت از او بیشتر استفاده خواهند کرد. حتی احتمال ساخت فیلم یا سریال اختصاصی آن شخصیت وجود دارد.

Madame Web ظاهراً سعی دارد مخاطبان را برای ملاقات با دشمنی قدرتمند آماده کند

یکی از صحنه‌های تریلر ازکیل را نشان می‌دهد که سعی دارد قدرت درونی مت فرانکلین را جذب کند. نکته عجیب ماجرا اینجاست که شخصیتی به نام مورلِن از چنین قدرتی در کمیک بوک‌ها برخوردار است. مورلن از نژادی بیگانه بنام وارث (Inheritor) بوده که می‌تواند قدرت درونی آواتارهای توتم‌های عنکبوت را جذب کند. در همین راستا هم مدام در حال سفر در مولتی ورس است.

ازکیل در کمیک بوک‌ها سعی می‌کند از آواتارهای توتم‌های عنکبوت در برابر مورلن محافظت کند. از همین رو، مشاهده چنین صحنه‌ای در تریلر شدیداً سوال برانگیز است. احتمال می‌رود سونی داستان‌ها را تغییر داده و نسخه لایو اکشن ازکیل را به یک وارث تبدیل کرده باشد. حدس بعدی، این است که یک وارث کنترل بدن ازکیل را در دست دارد.

Madame Web می‌تواند حکم زمینه چینی را برای تشکیل گروه شش شرور داشته باشد

سونی برای سال‌ها سعی کرد فیلم Sinister Six را بسازد اما هر بار به در بسته خورد. بواسطه اتفاقی که در صحنه پس از تیتراژ ابتدایی Morbius رخ می‌دهد، می‌توان با اطمینان گفت سونی همچنان به هدف خود پایبند بوده و می‌خواهد هر طور شده آن را به واقعیت تبدیل کند. بخصوص اینکه فیلم Kraven the Hunter در آستانه اکران قرار دارد.

نمی‌توان با اطمینان گفت اما احتمال می‌رود فیلم Madame Web روند معرفی ابرشرورها را ادامه داده تا شرایط برای اتحادشان و ایستادن مقابل مرد عنکبوتی مهیا شود.

Madame Web می‌تواند پلی میان سونی و Avengers: Secret Wars باشد

با توجه به شایعه‌هایی که طی ماه‌های گذشته منتشر شده، طرفداران بشدت امیدوار هستند واریانت‌های قدیمی مرد عنکبوتی با نقش آفرینی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد در فیلم Avengers: Secret Wars حضور یافته و همراه با دیگر ابرقهرمانان برای نجات جهان بجنگند. فیلم Madame Web می‌تواند حضور توبی مگوایر و اندرو گارفیلد را در انتقامجویان: جنگ‌های مخفی را زمینه چینی کند. بدین شکل که تهدیدی بسیار بزرگ از راه رسیده و جبهه خیر برای توقف آن به تمام ابرقهرمانان از سراسر مولتی ورس نیاز دارد. مادام وب هم احتمالاً با استفاده از تار زندگی و سرنوشت به سراغ واریانت‌های مزبور رفته و از آن‌ها درخواست کمک می‌کند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Madame Web از تاریخ ۲۵ بهمن (مصادف با ۱۴ فوریه سال ۲۰۲۴ میلادی) به سالن‌های سینما خواهد آمد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments