مادام وب کیست | آشنایی با شخصیت اصلی فیلم Madam Web

مادام وب کیست | آشنایی با شخصیت اصلی فیلم Madame Web

عنکبوت پیشگو!

مادام وب شاید نامی ناشناخته در میان مخاطبان سینما باشد اما ظاهراً قرار است نقش بسیار مهمی در آثار ابرقهرمانی سونی داشته باشد.

همزمان با گسترش Marvel Cinematic Universe، سونی هم مشغول توسعه Sony’s Spider-Man Universe است. این فرنچایز روی شخصیت‌هایی تمرکز دارد که چه بعنوان ابرشرور و چه بعنوان شخصیت مکمل در کمیک بوک‌های مرد عنکبوتی (Spider-Man) حضور یافته‌اند. چشم بادامی‌ها قصد دارند نسخه‌های لایو اکشن این شخصیت‌ها را معرفی کرده تا شرایط برای کراس اورشان با آثار مارول مهیا شود.

یکی از فیلم‌های جدید سونی Madame Web نامگذاری شده و روی شخصیتی به همین نام تمرکز دارد. در ادامه قصد داریم بیشتر با او آشنا شویم.

خلقت

شخصیت کاساندرا وب با نام مستعار مادام وب حاصل همکاری دنیس اونیل و جان رومیتا جونیور بوده و نخستین بار در شماره ۲۱۰ کمیک بوک The Amazing Spider-Man (نوامبر ۱۹۸۰ میلادی) حضور یافت. او در کمیک بوک‌ها یک روشن بین و از بدو تولد فلج بود. مادام وب را نه می‌توان یک ابرشرور دانست و نه یک ابرقهرمان. او را باید در لیست شخصیت‌های مکمل قرار داد که در داستان‌ها حضور یافته و مرد عنکبوتی را در رسیدن به خواسته‌اش کمک می‌کند.

سرگذشت در مادام وب در کمیک بوک‌ها

در این بخش از مقاله، صفحات کمیک بوک‌ها را ورق زده و سرگذشت کاساندرا وب را به صورت خلاصه مرور می‌کنیم.

سال‌های ابتدایی زندگی

کاساندرا وب در شهر سیلم (مرکز ایالت اورگن آمریکا) بدنیا آمد و همانجا هم بزرگ شد. او از بدو تولد از قدرت بینایی محروم بود و از یک نوع فلج ماهیچه‌ای به نام میاستنی گراویس رنج می‌برد. البته این بیماری باعث شد به قابلیت‌های فراانسانی دست یافته و از آن‌ها برای تبدیل شدن به یک مدیوم استفاده کند. مدیوم فردی است که یک رابط میان جهان زندگان و مردگان محسوب می‌شود.

مواجهه با مرد عنکبوتی

پیتر پارکر قبلاً با آگهی‌های تبلیغاتی مادام وب مواجه شده بود اما گمان می‌کرد یک کلاهبردار باشد. این شرایط ادامه داشت تا اینکه در جریان یک حمله به دفتر روزنامه دیلی گلوب سرنخی بدست آورد که تنها مادام وب می‌توانست کمکش کند. پیتر به سراغ مادام رفت و مدرک را نشانش داد. او هم توانست محل اختفای تبهکاران را بیابد. مدتی بعد از این اتفاق، مادام یک روز به آپارتمان پیتر آمد و فاش کرد از هویت ابرقهرمانانه‌اش خبر دارد. بدین ترتیب، پیتر مطمئن شد درباره او اشتباه می‌کرد.

مرد عنکبوتی به طریقی مطلع شده بود که دو نفر قصد دارند یک ترور انجام دهند. او چیز بیشتری نمی‌دانست تا اینکه مادام وب از طریق یک تلفن عمومی تماس گرفت و فاش کرد قاتلان نزدیک یک برج آب مستقر شده و هدفشان سیاستمداری بنام بارنی ویکر است. با کمک اطلاعاتی که مادام در اختیارش گذاشت، مرد عنکبوتی توانست جلوی قتل ویکر را بگیرد.

جاگرنات

بلک تام کسیدی، جاگرنات را فرستاد تا مادام وب را گروگان بگیرد اما او به لطف قابلیت‌هایش از آمدن جاگرنات مطلع بود. به همین دلیل، با مرد عنکبوتی تماس گرفت تا در توقف جاگرنات کمکش کند. با این حال، جاگرنات به خواسته‌اش رسید و وب را گروگان گرفت. در جریان اتفاق، جاگرنات بطور اتفاقی سامانه پشتیبان حیات مادام را قطع کرد و همین باعث شد بیهوش شده و در آستانه مرگ قرار بگیرد. پس از اینکه جاگرنات او را رها کرد، به بیمارستان برده شد و زنده ماند. با گذشت مدتی، مرد عنکبوتی به ملاقاتش رفت اما مادام دچار فراموشی شده بود.

گردهمایی پنج 

مادام وب در مراسمی به نام گردهمایی پنج شرکت کرد؛ یک مراسم خاص که با کنار هم قرار دادن پنج شی مرموز برگزار می‌شود. وقتی این پنج شی کنار هم قرار بگیرند، به شرکت کنندگان در مراسم ویژگی خاصی اهدا می‌کنند؛ جاودانگی به مادام وب رسید، نورمن آزبورن دچار دیوانگی شد، موریس مکسول علم را بدست آورد، مرگ به گرگوری هرد رسید و متی فراکلین هم دارنده قدرت شد.

زنان عنکبوتی

مادام وب که به لطف جاودانگی بسیار جوانتر بنظر می‌رسید، از جسیکا درو، جولیا کارپنتر و متی فرانکلین درخواست کرد تا راهی برای توقف نوه‌اش، شارلوت ویتر بیابند؛ زیرا او با کمک دکتر اختاپوس توانسته بود به قابلیت‌هایی شبیه به مرد عنکبوتی دست یافته اما از آن‌ها برای اهداف شوم استفاده می‌کرد.

شارلوت ویتر که تحت کنترل دکتر اختاپوس بود، ماموریت داشت به تمام زنان عنکبوتی حمله کرده، قدرتشان را جذب کرده و پس از رسیدن به قدرتش به میزان نهایی به سراغ مرد عنکبوتی برود. مادام وب که از اقدامات نوه‌اش مطلع شده بود، از جسیکا درو و جولیا کارپنتر خواست در توقف شارلوت کمکش کنند. اگرچه موفق شدند، شارلوت بعد از این باز به اقدامات شرورانه خود ادامه داد.

پایان زندگی

آلیوشا، آنا و ساشا به سراغ مادام وب رفته و او را مجبور کردند تا ولادیمیر کریونف با نام مستعار کریون شکارچی (Kraven the Hunter) را به زندگی بازگرداند. این مراسم نیازمند خون مرد عنکبوتی بود و به همین دلیل، تارزن نیویورکی را کشتند. در ادامه مشخص شد مرد عنکبوتی‌ای که کشته و از خونش استفاده کردند، کین پارکر بود، نه پیتر پارکر. به همین دلیل، ولادیمیر رفتار نامناسبی برای اعضای خانواده خود داشت. ساشا هم که مادام وب را مقصر چنین اتفاقی می‌دانست، گلویش را از روی عصبانیت برید و او را کشت. البته مادام در آخرین لحظات زندگی قدرت‌هایش را به جولیا کارپنتر انتقال داد.

بنجامین ریلی با نام مستعار جکال چند سال بعد مادام وب را در قالب یک کلون به زندگی برگرداند و مادام هم تصمیم گرفت برای او در شرکت New U Technologies کار کند. مادام در یک برهه زمانی ماموریت یافته بود هکری را بیابد که سعی داشت وارد سیستم شرکت شده و رازهای جکال را برملا کند. اگرچه نتوانست با استفاده از قدرت تلپاتی خود موقعیت دقیق هکر را بیابد، توانست مخفیگاه هکر را برای پراولر توصیف کند. پراولر هم با استفاده از همان توضیحات هکر و مخفیگاهش را یافت.

مدتی بعد، الکترو به سراغ مادام وب آمد و از او خواست در پیدا کردن پراولر کمکش کند اما مادام از هدف شوم الکترو مطلع بود. به همین دلیل، چنین درخواستی را نپذیرفت. الکترو که راه‌ دیگری مقابل خود نمی‌دید، مادام را شکنجه داد و بدین طریق به خواسته خود رسید.

در نتیجه شوکی که وارد شد، جولیا کارپنتر حس کرد مادام وب زنده است. به همین دلیل، به ساختمان مرکزی New U Technologies نفوذ کرد. جولیا در ادامه با مادام را دید که شرایط جسمانی خوبی ندارد اما نمی‌خواهد قرص‌هایش را بخورد؛ زیرا آینده را دیده و متمایل نیست بخشی از آن باشد. او قبل از مرگ لوکیشن جکال را فاش کرد و از جولیا خواست پراولر را نجات دهد.

مادام وب در دنیای سینمایی سونی

شخصیت مادام وب قرار است بواسطه فیلم Madame Web به دنیای Sony’s Spider-Man Universe بیاید. نقش او را داکوتا جانسون بر عهده داشته و در حال حاضر اطلاعات چندانی در دسترس نیست. تنها می‌دانیم نسخه لایو اکشن این شخصیت یک بهیار بوده و بواسطه اتفاقاتی به قدرت‌های فراانسانی دست می‌یابد؛ قدرت‌هایی که به لطف آن‌ها می‌تواند از رویدادهایی که در جهان عنکبوتی رخ می‌دهند مطلع شوند.

قدرت‌ها و قابلیت‌های مادام وب

مادام وب از لحاظ قدرت‌ها و قابلیت‌ها به پروفسور ایکس شباهت دارد. او دارای قدرت‌های ذهنی بوده و می‌تواند با استفاده از تلپاتی ذهن دیگران را خوانده و افکارش را برایشان بفرستد. او همچنین می‌تواند هوشیاری‌اش را از بدنش خارج کرده و با استفاده از آن آزادانه سفر کند. به این موارد باید قابلیت انجام جراحی روانی روی مغز دیگران و تاثیرگذاری روی ذهن افرادی که در کنارش هستند را اضافه کرد.

مادام وب می‌تواند جنبه‌هایی از آینده را مشاهده کرده و قادر است با استفاده از انرژی‌های روانی از محیط اطراف خود یا حتی اتفاقاتی که در دور دست رخ می‌دهد مطلع شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا