تیزر سریال Loki شخصیت لوکی را خطای کیهانی خطاب می‌کند!

عمق شخصیت لوکی چیست؟

در جدیدترین تیزر سریال Loki این شخصیت دنیای سینمایی مارول به عنوان یک خطا در خلقت خوانده می‌شود که موجودیت این کاراکتر را حتی عجیب‌تر می‌کند!

جدیدترین تیزر از سریال Loki به تازگی منتشر شده و در آن جمله‌ای شنیده می‌شود که به کلی شخصیت لوکی را متفاوت‌تر از آنچه که درباره او فکر می‌کردید نشان می‌دهد، یا شاید هم عجیب‌تر! چراکه لقب جدید خدای شرارت به گفته یکی از کاراکترها، یک «خطای کیهانی» اعلام شده و ظاهرا وجود لوکی خود باعث ایجاد دردسر است، چه برسد به اینکه او اقدامی در این زمینه انجام داده باشد.

شخصیت لوکی با بازی تام هیدلستون (Tom Hiddleston) حدود یک دهه پیش در اولین فیلم Thor در کنار خدای رعد و اودین (Odin) ظاهر شد و نشان داد که در پس ظاهر مظلوم و نگران خود، حقه‌های فراوانی دارد که حتی به قیمت نابودی ازگارد (Asgard) نیز حاضر است تا آن‌ها را اعمال کند و به قدرت برسد. با این وجود، چندین و چند بار مردن و زنده شدن لوکی طی مدت گذشته در جهان سینمایی مارول باعث شده تا طرفداران به شدت به او علاقه داشته و از حقه‌های شناخته شده‌اش استقبال کنند. اما حال که قرار است تا شاهد یک داستان جداگانه برای این شخصیت باشیم، انگار دیگر حقه‌های او تکراری نیستند!

تیزر سریال Loki و اهمیت این سری در جهان MCU

سریال لوکی دقیقا در همان زمانی شروع می‌شود که لوکی سنگ فضا را از انتقام‌جویان در سال ۲۰۱۲ (فیلم Avengers Endgame) دزدید و با آن فرار کرد. این در حالی است که او باید پس از وقایع این سال که در فیلم Avengers اتفاق افتاده بود به ازگارد برده شده و سپس توسط قوانین آنجا مجازات می‌شد. اما حال او قوانین زمان را بر هم زده، و قصد دارد تا از سرنوشتی که آخر آن کشته شدن به دست ثانوس (Thanos) است فرار کند، غافل از اینکه کسی نمی‌تواند به راحتی قانون زمان را بر هم بزند.

چنان که در تریلرهای سریال Loki دیده‌ایم، او در جریان فیلم Avengers Endgame به زندان TVA که مخصوص مجرمان بر هم زننده قانون زمان است برده می‌شود تا پس از محاکمه، مجازات شود. اما به نظر می‌رسد که با فرار یک لوکی، چندین و چند لوکی دیگر نیز آزاد شده‌اند که هرکدام به نحوی قصد نابودی جهان خود را دارند! به همین دلیل است که موبیوس (Mobius) به عنوان یکی از ماموران این انجمن، پیشنهاد می‌کند تا از یکی از ورژن‌های لوکی به عنوان کمک استفاده کرده و جلوی سایر مدل‌های او در جهان‌ها و زمان‌های متفاوت را بگیرند. در واقع اهمیت این سری جدید در همین است؛ اینکه جهان‌های موازی و خطوط زمانی مختلف به درستی در آن معرفی شده و به صورت کلی در دنیای سینمایی مارول تاثیر خواهند گذاشت.

اما یک نکته بزرگ درباره جدیدترین تیزر سریال Loki وجود دارد، آن هم عیب بودن لوکی در جهانی است که هربار قصد خراب کردن و به سلطه درآوردن آن را دارد. در این تیزر کوتاه، شکارچی شماره B – 15 بالاخره طبیعت واقعی لوکی را به زبان می‌آورد، «خطای کیهانی» یا به نحوی می‌توان گفت یک مشکل در خلقت، که در هر مجموعه‌ای خرابکاری خواهد کرد. البته این چیزی است که مامور B – 15 به آن اعتقاد دارد و موبیوس هنوز هم به کمک کردن و به نحوی همکاری لوکی تا حدودی باور دارد. به هر حال مامور شماره‌دار TVA نسبت به لوکی جملات سنگینی را بیان می‌کند، مانند اینکه شخصیتش باعث شده تا اینطور بدون دوست و آشنا بماند و همیشه توسط دیگران مورد نفرت قرار بگیرد. این در حالی است که در Endgame او به عنوان یک قهرمان کشته شد اما در این سریال با نسخه قدیمی‌تری از لوکی طرف هستیم که نقاط ضعف بسیاری دارد.

به هر حال لوکی همیشه برای مخاطبان دنیای سینمایی مارول به عنوان یک موجود عجیب با خواسته‌های عجیب‌تر شناخته شده که هیچکس نمی‌تواند او را بفهمد. شخصیت چند لایه این کاراکتر باعث شده تا ابتدا به عنوان یک خیانتکار و دروغگو ظاهر شده و چندین بار بین خوب و بد جای خود را عوض کند. اما بالاخره لوکی کیست و مشکلات و خواسته‌های او چه چیزهایی هستند؟ این‌ها سوال‌هایی هستند که در تیزر سریال Loki می‌توان قسمتی از جواب آن‌ها را مشاهده کرد. ظاهرا حتی TVA هم در فهمیدن و درک شخصیت لوکی به مشکل خورده است، اما اینجا دیگر خدای فریب نمی‌تواند کسی را فریب بدهد، در نتیجه عمق داستان شخصیت متفاوت و عجیب او آشکار خواهد شد. همچنین در کنار معرفی بهتر این شخصیت و مشکلاتی که با آن‌ها برای زنده ماندن دست و پنجه نرم می‌کند، از قدرت‌های جدید او هم رونمایی می‌شود تا با اوج توان خدای شرارت آشنا شویم!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا